UPS و باتری های قابل استفاده در آن شامل چه مواردی است :

یو پی اس apc و تامین

UPS و باتری های قابل استفاده در آن :

UPS و باتری های قابل استفاده در آن شامل مواردی هستند که در اینجا به شرح اختصاری آن می پردازیم. یو پی اس یا منبع تغذیه بی وقفه وسیله ای است که از قطعات جامد تشکیل شده است. یو پی اس بین منبع برق ورودی و بار وصل شده قرار دارد و از ایجاد اختلالات برق شهری مانند قطعی کامل آن جلوگیری به عمل می آورد. چند ویژگی در تمامی یو پی اس ها مشترک است. وجود باتری در همه آنها از جمله آن می باشد.

UPS و باتری های قابل

 

تا هنگامی که برق شهر متصل است در باتری ها انرژی ذخیره می گردد و بعد از قطع برق شهر انرژی باتری به جریان AC یا متناوب تبدیل می گردد. پس همه سیستم ها شارژ باتری و مدار اینورتر را دارا می باشند. همه یو پی اس ها دارای یک سیستم بای پس نیز می باشند که همراه با سوئیچ در خروجی سبب ارتباط با بار برای تغذیه مستقیم از برق شهر می گردند. مدار سوئیچ خروجی در بسیاری از موارد با به کارگیری سوئیچ های استاتیک کامل می گردد. در یو پی اس های توان پایین اما انجام این عمل توسط رله صورت می پذیرد.

یو پی اس ها از لحاظ ساختاری :

یو پی اس آفلاین :

بارهای حساس در این یو پی اس ها از مسیر بای پس انرژی را دریافت می کنند و در زمان قطعی تغذیه مسیر بای پس و یا قرارگیری ولتاژ آن خارج از محدوده مجاز و قابل قبول مسیر اینورتر جایگزین خواهد شد. در هنگام عملکرد عادی یو پی اس در صورتیکه اختلالی در محدوده مجاز ولتاژ BYPASS ایجاد گردد به بار نیز منتقل خواهد شد. در بسیاری از این مدل ها در مسیر بای پس آنها فرکانس های رادیویی وجود دارد که تا میزانی از افزایش زیاد و ناگهانی ولتاژ ممانعت به عمل می آورد.

 

 

شارژ شدن باتری ها در زمان عدم قطعی برق به شکل مداوم صورت می گیرد. تا در زمان قطع برق باتری ها آماده باشند. در برخی یو پی اس ها این امکان هست که اینورتر خاموش باشد تا راندمان کلی دستگاه افزایش یابد. اما برای عملکرد سریغ قسمت های کنترل الکترونیکی آن اینورتر همواره فعال می باشد.

در صورتی که از حداقل میزان مجاز ولتاژ BYPASS کمتر بشود بلافاصله اینورتر شروع به فعالیت می کند و بار توسط سوئیچ استاتیک یا رله خروجی به اینورتر منتقل می گردد. پس از قطع ولتاژ بای پس مراحل انتقال صورت می گیرد و با توجه به آن در تامین انرژی بار وقفه ای روی می دهد. که اجتناب ناپذیر است. با توجه به کوتاهی این وقفه که به اندازه 2 تا ده میلی ثانیه رخ می دهد. اکثر بارها به شکل مطلوب و بدون آنکه دچار خرابی شوند این وقفه را پشت سر می گذارند و با عادی شدن وضع برق شهری مجددا بار به مسیر بای پس انتقال می یابد.

یو پی اس لاین اینتراکتیو :

در این یو پی اس ها به دلیل اضافه شدن سیستم تنظیم ولتاژ در مسیر بای پس عملکرد بهتری نسبت به مدل آفلاین دارا هستند. از متداول ترین مدل های این سری دو مدل می باشد که به ترانس BUCK/BOOST و ترانس FERRORVESONAT تجهیز شده اند. مانند مدل های آنلاین این یو پی اس ها نیز از طریق بای پس بار خود را تغذیه می کنند. و در زمان قطع برق شهر به اینورتر آن را انتقال می دهند. در مقایسه ی باتری ها مدار اینورتر و شارژر نیز با سیستم آفلاین شبیه هستند اما به دلیل اضافه شدن مدار تنظیم ولتاژ در مسیر بای پس بار کمتری به اینورتر انتقال می یابد. پس این سیستم تاثیر بیشتری در کاهش هزینه ها دارد و عمر مفید باتری در مقایسه با آفلاین بیشتر می شود.

یو پی اس apc و عوامل

یو پی اس آنلاین :

شارژ باتری با قسمت یکسوکننده یا شارژر تعویض شده است و این از تفاوتهای بین این مدل و آفلاین است. شارژر ممکن است از دو قسمت جدا یا بلوک قدرت کامل تشکیل شده باشد. زمانی که برق شهر در جریان است. باتری توسط این بخش شارژ می شود و انرژی اینورتر را بوسیله یک ولتاژ دی سی ثابت تامین می کند. در صورتی که برق ورودی قطع گردد شارژ خاموش گردیده و انرژی دی سی اینورتر بوسیله باتری تامین می شود. و باتری از این زمان کم کم خالی می گردد.DOUBLE CONVERSION نیز نام دیگر آن است. بیشترین میزان امنیت را ارائه می دهد.

شرکت آروند آویژه پارسیان در زمینه سرویس و نگهداری از یو پی اس های APC و MGE و هووآوی دارای خدمات بسیار جامعی می باشد. در صورت نیاز به مشاوره با متخصصان ما تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Verified by MonsterInsights