APC یو پی اس چیست و دارای چه ویژگی هایی می باشد :

apc ups و توان

APC یو پی اس :

APC یو پی اس از جمله معروف ترین تولید کننده هایی هستند. که برای دیتاسنترها تجهیزات خنک کننده و برای مراکز داده رک هوشمند و باتری و یو پی اس را جهت استفاده از برق اضطراری تولید کرده است. تاسیس این شرکت دز سومین ماه سال 1981 از دانشگاه ماساچوست توسط سه کارشناس برق و الکترونیک صورت گرفت. شرکت آروند آویژه پارسیان فعالیتی بسیار مهم در امر عرضه یو پی اس APC و خدمات پس از فروش آن ارائه می دهد.

یو پی اسAPCمدل Smart-UPS SRT 192V 8kVA

پیدایش یو پی اس :

در زمان فعالیت این افراد در عرصه های خورشیدی بودجه دولت بسیار کاهش یافت. پس بهترین زمان برای تمرکز شرکت APC بر روی محافظت از انرژی ایجاد گردید. و در نهایت در سال 1984 اولین یو پی اس به بازار تحویل داده شد.

APC یو پی اس

اجزای یو پی اس:

هر یو پی اس معمولا از چهار بخش تشکیل یافته است :
1- کلید غیر هادی یا سوئیچ
2-باتری ها
3-یکسو کننده شارژر یا رکتیفایر
4-مبدل DCبهAC (اینورتر)

تعمیرکردن یو پی اس APC

در ادامه به تعریف هریک از این اجزا به شکلی کوتاه می پردازیم:

رکتیفایر:

تبدیل جریان متناوب به جریان مستقیم در دستگاه یو پی اس توسط رکتیفایر صورت می پذیرد. سه حالت کلی از یک رکتیفایر وجود دارد که برای اینکه جریان DC را به دست آورد از آن استفاده می گردد.نوع اول آن IGBT و نوع دوم آن دیود و آی جی بی تی به همراه همدیگر است. و نوع سوم آن تریستور می باشد.

باتری:

در زمان عدم وجود برق شهری رساندن انرژی به دستگاه های وصل شده به خروجی را باتری ها بر عهده دارند. پس یکی از مهمترین بخش های یک یو پی اس است. زمانیکه برق شهری دچار نوسان و یا فرکانسی غیر طبیعی می گردند. تامین این برق دستگاه های خروجی بر عهده باتری می باشد.

APC یو پی اس

اینورتر:

تبدیل جریان مستقیم به جریان متناوب توسط اینورترها انجام می پذیرد. خروجی یک اینورتر باید معادل ولتاژ برق شهری باشد. تنها در منابع برق اضطراری این سیستم کاربرد ندارد بلکه در سلول های خورشیدی نیز بسیار کاربرد دارند.

یو پی اسAPCمدل Smart-UPS XLine Interactive1000VA

موارد استفاده از یو پی اس :

یو پی اس ها در جاهای زیادی مورد استفاده هستند .
– آسانسورها: از جمله جاهایی که نیاز به برق بدون وقفه دارد آسانسورها می باشند که از ایجاد خطرات بد جلوگیری به عمل آورد.
-تجهیزات پزشکی: قطعی برق سبب ایجاد آسیب زیادی در تجهیزات پزشکی می گردد و از بزرگترین معضلات کشورهای در حال توسعه نوسانات برق می باشد که در این زمینه حساسیت زیادی ایجاد کرده است.

APC یو پی اس

شرکت آروند آویژه پارسیان در زمینه یو پی اس APC و MGE فعالیت بسیار خوبی را ارائه می دهد که در صورت داشتن هر سوالی در این زمینه می توانید با مشاوران ما تماس حاصل نمایید و از اطلاعاتی کامل بهره مند گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Verified by MonsterInsights