یو پی اس apc و کابینت باتری چیست :

یو پی اس apc و تاثیرات

یو پی اس apc و کابینت باتری چه ویژگی هایی دارند :

یو پی اس apc و کابینت باتری همواره دارای ویژگی هایی هستند که به آن پرداخته اییم. منبع تغذیه بی وقفه نام دیگری است که به یو پی اس گفته می شود. ups وسیله ای تشکیل یافته از قطعات حالت جامد است. که مابین بار و منبع برق ورودی قرار دارد. و از ایجاد قطع برق و اختلالات در برق ورودی جلوگیری می نماید. بسیاری از ویژگی ها در تمامی یو پی اس ها مشترک می باشد مانند اینکه همه آنها دارای باتری می باشند. و هنگامی که برق شهر اتصال دارد در باتری ها انرژی را ذخیره می نمایند. و بعد از قطع برق شهر به جریان متناوب ac انرژی باتری تبدیل می گردد. تمامی سیستم ها مدار اینورتر و شارژ باتری را دارا می باشند.

 

 

همینطور در تمامی یو پی اس ها یک سیستم بای پس وجود دارد که با ایجاد یک سوئیچ در خروجی وسیله ارتباط با بار را برای تغذیه ای مستقیم از برق شهر فراهم می نماید. بوسیله سوئیچ های استاتیک در بسیاری از موارد مدار سوئیچ خارجی کامل می گردد. در ups های با توان پایین به وسیله رله این فرآیند صورت می پذیرد.

یو پی اس apc و کابینت

باتری های قابل استفاده در یو پی اس ها :

باتری هایی که در یو پی اس استفاده می شوند شامل سرب اسید و نیکل کادمیوم و لیتیوم و سیلور آلکالین هستند. بهترین نوع باتری که جهت یو پی اس به کار می رود نوع سرب اسید آن است. که با در پوش بسته استفاده می شود چرا که دراین مدل نیازی به سرویس و نگهداری وجود ندارد و با ولتاژ 12 ولت مورد استفاده قرار می گیرد. البته در مدل آمپر ساعت بالا از 2 ولتی استفاده می شود. معمولا از باتری نیکل کادمیوم در مواردی که نیاز به طول عمر بیشتر از ده سال است استفاده می گردد.

 

یو پی اس apc و کابینت

نکات مهم درباره انتخاب باتری با طول عمر مدنظر :

طول عمر باتری ها متفاوت است که معمولا باتری های نیکل کادمیوم عمر زیادی دارد. البته این طول عمر بستگی به درستی سرویس و نگهداری آن دارد. اما به دلیل قیمت بالایی که دارد استفاده کمتری دارد. باتری های سرب اسید با درپوش باز قیمتی کمتر دارند که طول عمر متوسطی دارند و به سرویس و نگهداری نیاز دارند.

باتری ای که دارای قیمتی مناسب است نوع سیلد اسید است که در پوش بسته ای دارد و نیاز به سرویس و نگهداری ندارد. طول عمر آن هم چهار سال به بالا می باشد. البته آنطور که مشخص است امروزه طول عمر اینها به بالای ده سال نیز رسیده است که تولید می شوند. موضوعی که در رابطه با باتری ها مورد توجه باید باشد این است که در بعضی از یو پی اس ها تمامی باتری ها جهت اتصال به آنها امکان پذیر نیستند. که نوع باتری اتصالی به آن توسط سازنده ذکر می شود.

رک یا کابینت باتری یو پی اس :

همه یو پی اس ها دارای باتری داخلی می باشند اما چون توان کمی دارند به باتری خارجی نیز نیاز دارند. این باتری های جداگانه را می توان درون کابین یا همان کابینت باتری قرار نهاد. تا در برابر اتصال کوتاه و ضربه از آنها حفاظت گردد و کمترین فضا را اشغال نماید. به دلیل وزن زیاد باتری ها می بایست آنها را درون کابین های مخصوصی قرار داد تا وزن آن ها را تحمل نمایند. کابین یا رک باتری در رنگ ها و اندازه های متفاوتی وجود دارند که استحکامی متفاوت دارند و بایستی با توجه به نیاز و تعداد باتری مورد استفاده قرار بگیرد.

 

یو پی اس apc و کابینت

 

شرکت آروند آویژه پارسیان در زمینه سرویس و نگهداری از یو پی اس های apc و mge خدمات بسیار جامعی را ارائه می دهند. همچنین لوازم جانبی مورد نیاز را تهیه می نماید. در صورت نیاز به مشاوره با متخصصان ما تماس حاصل نمایید. و از اطلاعاتی کامل بهره مند گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Verified by MonsterInsights