یو پی اس apc و وظایف باتری آن :

یو پی اس apc و وظایف باتری آن :

یو پی اس apc و وظایف باتری آن شامل مواردی است که در این جا به اختصار به بررسی آنها می پردازیم. از جمله معروف ترین و با کیفیت ترین دستگاه های برق اضطراری apc می باشد که این شرکت علاوه بر تولید یو پی اس در زمینه باتری و رک های هوشمند جهت مراکز داده و تجهیزات خنک کننده برای دیتاسنترها نیز فعالیت دارد و آنها را نیز تولید می نماید. شرکت apc در سال 1981 توسط سه کارشناس که از دانشگاه ماساچوست در رشته الکترونیک و برق درس خوانده بودند تاسیس گردیده است. بیشترین محصول این شرکت یو پی اس است که برای مصارف صنعتی و خانگی در توان های متفاوتی عرضه می شوند.

در اداره ها و دانشگاه ها و فرودگاه ها و مناطق صنعتی از این یو پی اس ها استفاده می شود. در سال 2007 شرکت اشنایدر الکتریک شرکت apc وmge را با شرکت خود ادغام نمود. دلیل قدرت برتر شدن این شرکت در همان سال نیز همین مورد می باشد. تعداد 12000 نر در سراسر جهان توسط این شرکت به کار گرفته شد تا برند apc تولید گردد.

یو پی اس apc و خرید رک

انواعی از یو پی اس های apc:

-smart ups:

این یو پی اس ها با ظرفیت های 450 تا 5000 ولت ارائه می گردند. برای مصارف خانگی و اداری از اینها استفاده می شود. دارای باتری داخلی هستند. در بعضی از مدل های آن قابلیت اتصال به باتری خارجی نیز وجود دارد.

smart ups-rt:

توپولوژی این یو پی اس ها از نوع online double conversion است. در ظرفیت های 1 تا 20 کیلو ولت ارائه می شوند. حاوی باتری داخلی هستند که قابلیت اتصال به باتری خارجی را نیز دارا هستند. به شکل ایستاده و رکمونت این یو پی اس ها استفاده می شوند. با بالاترین راندمان به شکل آنلاین در صنعت یو پی اس است. برای تجهیزات تک فاز و سه فاز می باشند. با ژنراتور سازگاری دارند. مدیریت از طریق شبکه و مانیتور کردن با ساختار داخلی میسر است.

یو پی اس APC و مشکلات

smart ups vt :

اینها نیز دارای توپولوژی online double conversion هستند. که در ظرفیت های 10 تا 40 کیلو ولت آمپر می باشد. دارای باتری داخلی هستند. به باتری خارجی نیز قابلیت اتصال دارند. به شکل ایستاده و رک استفاده می شوند. ورودی و خروجی سه فاز با موازی شدن به اندازه 4 دستگاه مشابه خود را دارا هستند. با ساختار ماژولار باتری های داخلی و خارجی این یو پی اس ها قابل تعویض هستند. با ژنراتورها سزگاری دارند. سیستم مدیرت از شبکه از راه دور بوسیله web/snmb وجود دارد.

-symmetra lx:

این یو پی اس ها نیز ماژولار هستند. دارای توپولوژی آنلاین می باشند. در ظرفیت 4 تا 16 کیلو ولت در فریم ای 4 و 6 . 8 . 16 اراده می گردند. دارای باتری اخلی اند. و باتری خارجی نیز دارند. به شکل رکمونت و کشویی استفاده می گردند.

یو پی اس apc و مزیت

-symmetra px:

اینسری ماژولار هستند دارای توپولوژی آنلاین هستند. در ظرفیت های 16 کیلو ولت در فریم 48 و 160 و 250 تا 00 ولت ارائه می شوند. دارای باتری داخلی اند. قابل اتصال به باتری خارجی نیز می باشند.

باتری های ups:

بدون باتری یک یو پی اس هیچ گاه به درستی کار نمی کند. وظیفه باتری یو پی اس به عبارتی ذخیره سازی انرژی جریان برق می باشد. که در زمان قطع بودن برق آن انرژی را فراهم می نماید. باتری ها در انواع طول عمر زیاد و متوسط و کم تولید می شوند. در تمامی یو پی اس ها نیز اینورتر برای تبدیل نمودن انرژی مستقیم ذخیره شده در باتری به برق متناوب ب راه اندازی دستگاه تعبیه شده است. می توان از باتری ، شارژر و اینورتر به عنوان اصلی ترین قسمت های یک یو پی اس نام برد.

یو پی اس apc و عوامل

شرکت آروند آویژه پارسیان در زمینه سرویس و نگهداری از یو پی اس های apc و mge و تهیه لوازم یدکی خدمات بسیار جامعی را ارائه می دهد. در صورت نیاز به مشاوره با متخصصان ما تماس حاصل نمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Verified by MonsterInsights