یو پی اس apc و میزان طول عمر آن چقدر است :

یو پی اس apc و میزان طول عمر آن :

یو پی اس apc و میزان عمری که دارد ممکن است متفاوت باشد. و به مواردی وابسته که در اینجا به شکل خلاصه گفته شده است. یو پی اس یا منبع برق بی وقفه وسیله ای است که در زمان قطعی برق، برق وسایلی مانند سرورها و سیستم های کامپیوتری و تجهیزات خنک کننده در دیتاسنترها و سایر تجهیزات الکتریکی را تامین می نماید. علاوه بر این یو پی اس از ایجاد آسیب به وسایل الکترونیکی که در اثر تغییرات فرکانس یا ولتاژ ایجاد می شود جلوگیری می نماید. انتخاب یو پی اس مناسب با توان و عملکرد درست امری دشوار است که بهتر است توسط متخصصان آن انجام پذیرد.

APC UPS و اینورتر

انواع یو پی اس :

1-یو پی اس آماده به کار (آفلاین)
2-لاین اینتراکتیو
3-آنلاین

یو پی اس آفلاین :

ارزان قیمت ترین نوع UPS این مدل می باشد. که نحوه عملکرد آن گونه ای است که در شرایط عادی دستگاه را مستقیم به برق شهر اتصال می دهند. و در زمان قطع برق یو پی اس مشکل را متوجه می گردد و به شکل باتری تغییر وضع می دهد. به دلیل بی وقفه نبودن این یو پی اس ها این مدل از آنها عموما یو پی اس های خوبی نمی باشند. جهت دستگاه های حساس نباید از این مدل استفاده نمود. به دلیل ساختار ساده این یو پی اس ها عملکرد ساده و کارآمدی را دارا هستند. در زمانی که برق شهری پایدار است این یو پی اس ها غیر فعال می باشند. و برق مستقیما به تجهیزات وصل می شود. این یو پی اس ها در صورت وجود نوسانات و اختلالات برق ولتاژی پایدار و ثابت را ارائه نمی دهند. در چنین شرایطی یو پی اس به شکل خودکار فعال می گردد. و از باتری های داخلی برق را تامین می نماید. یکی دیگر از معایب این یو پی اس ها زمان تاخیر در تغییر منبع تغذیه است.

یو پی اس apc و خرید رک

-یو پی اس آنلاین :

بهترین مدل یو پی اس ها هستند ولی قیمت گرانی دارد. البته در گذشته قیمت این یو پی اس ها بیشتر بوده است. به شکلی که فقط جهت کارکردهای تجاری از آنها استفاده می گردید. با پیشرفت کرد تکنولوژی در این دوره برای کارهای معمولی نیز استفاده از یو پی اس بسیار مقرون به صرفه است. برخلاف یو پی اس آفلاین این یو پی اس ها پیوسته در حال آماده به کار هستند و به فیلتر کردن برق می پردازند.
پایداری و استفاده مداوم از جمله مزایای آنلاین یو پی اس ها است. به عبارتی یعنی حتی در هنگام وقوع اختلال و نوسان وسایل و تجهیزات بدون وقفه به کار خود ادامه می دهند. از مزیت دیگر این یو پی اس ها محافظت از تجهیزات است. با انتقال ولتاژ پایدار و یکنواخت از تجهیزات در مقابل نوسانات ولتاژ حفاظت می نماید. که سبب کم شدن خطر خرابی می گردد.

یو پی اس apc و محل نصب

– یو پی اس اینتراکتیو:

این مدل هم در قطع برق لحظه ای مدیریت خوبی دارند. و هم بوسیله ترانسفورماتورهایی که ولتاژ خروجی شان را متناسب با نوسانات لحظه ای برق تنظیم می نمایند عمل و فعالیت خوبی دارا هستند. خطوط برق در این یو پی اس ها به شکل مستقیم به دستگاه ها اتصال می یابد. و بین جریان برق و دستگاه ها به شکل رابط است.

نحوه فعالیت یو پی اس :

با نظارت مداوم بر ولتاژی که از منبع تغذیه دریافت می گردد یو پی اس ها کار می کنند. هنگامی که ولتاژ در منبع تغذیه نامناسب باشد و یا از بین برود به شکل خودکار به برق باتری یو پی اس سوئیچ می شود. و این امنیت و اطمینان بوسیله یو پی اس ها ایجاد می شود که خطرات ناشی از تغییرات ولتاژی به صفر می رسد.

یو پی اس apc و مزیت

عمر یو پی اس APC و سایر انواع آن :

معمولا یک UPS ممکن است بیشتر از ده سال عمر کند. اما با این حال با توجه به نوع و مدل یو پی اس و نحوه استفاده و نگهداری آن مدت این زمان متغیر است. در 6 یا 7 سال نیاز به یک تعمیر اساسی جهت حاصل نمودن اطمینان از عملکرد و کارایی بهینه از یو پی اس صورت می گیرد.

شرکت آروند آویژه پارسیان در زمینه سرویس و نگهداری از یو پی اس های MGE و APC  خدمات بسیار جامعی را ارائه می دهد در صورت نیاز به مشاوره با ما تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Verified by MonsterInsights