یو پی اس apc و مشخصه فنی آن شامل چه مواردی است :

apc ups و تاثیر

یو پی اس apc و مشخصه فنی آن چه مواردی است :

یو پی اس apc و مشخصه فنی که دارد شامل مواردی است که در اینجا به بررسی آن می پردازیم. ups یا منبع تغذیه بی وقفه وسیله ای است که تامین انرژی را جهت تجهیزات الکترونیکی بر عهده دارد. که این امر را در زمان قطعی برق برعهده دارد. بعد از اینکه جریان برق شهری مجددا وصل شد. یو پی اس تنظیم و ثابت نگه داشتن جریان برق شبکه را بر عهده دارد. در وسایل حساس نیز مانع از ایجاد نویز و اختلالات می شود.یه بیانی دیگر یو پی اس یک دستگاه ذخیره برق 220 ولتی است که برق اضطراری را در زمان قطع برق جهت دستگاه های برقی و حساس تامین می نماید. در کاربری های مختلف از یو پی اس استفاده می شود. به طور مثال در دیتاسنترها و مراکز اداری و سیستم های خانگی و نقاط حساس به قطعی برق از ups استفاده می شود.

یو پی اس APC و توپولوژی

طراحی یو پی اس ها :

یو پی اس ذخیره برق 220 ولتی طوری می باشد که می تواند از ایجاد شوک ناگهانی بر اثر قطع شدن برق در سیستم ها و تجهیزات مهم جلوگیری به عمل آورد. و سبب می گردد سیستم ها به دلیل قطعی برق از خرابی و آسیب دیدن در امان بمانند. با توجه به نوع باتری و ظرفیت و کاربردی که یک یو پی اس دارد. در انواع متفاوتی تولید می گردند. با زیاد شدن ظرفیت باتری ها برقی که برای دستگاه ها استفاده می شود جهت مدتی طولانی تر تامین می شود. برای یو پی اس های صنعتی این عملکرد بیشتر صورت می گیرد.

 

یو پی اس apc و زمان

 

یو پی اس هایی که بزرگتر هستند توان بیشتری دارند در نتیجه کیفیت برق خروجی در آنها بهتر و بالاتر است.یو پی اس می تواند پیکربندی تکفاز یا سه فاز تشکیل داده باشد. که بوسیله تعدادی از باتری ها یا قطعه ای فلایویل تغذیه شود. یو پی اس در اندازه ها و ابعادهای متفاوتی تولید می گردند. که در مصارف گوناگون اداری و صنعتی و حتی خانگی استفاده می شود. ups ممکن است به یک محفظه کوچک یا کیس کوچکی شبیه باشد. و در کنار سیستم های رایانه ای قرار بگیرد. و یا این امکان دارد که در ابعادی با ظرفیت های مگاواتی و مگاتنی باشد که از آنها در صنایع بزرگ و تاسیسات استفاده می گردد.

عملکرد یو پی اس apc:

برای دانستن نحوه عملکرد یو پی اس بهترین راه حل بکاپ باتری لب تاپ است. فناوری باتری داخلی در لب تاپ ها و تبلت ها وجود دارد. که برق دی سی را به سیستم می رشانند. در صورتی که لب تاب یا تبلت وصل باشد و کاربری در حال استفاده و کار با آن باشد و در همان زمان با قطع شدن ناگهانی برق روبه رو شود. شارژ باتری در زمان قطع برق متوقف می گردد. اما هیچ گونه خرابی یا قطعی سیستم توسط کاربر متوجه نمی گردد.

APC UPS جهت دیتاسنتر

 

علاوه بر اینکه برق بی وقفه توسط یو پی اس ها تامین می شود. سبب جلوگیری از تغییرات نوسانی و ولتاژی و فرکانسی نیز می گردد. خروجی برق یو پی اس نموداری سینوسی است. و این بیانگر این است که یو پی اس انتخابی درست جهت تامین برق خروجی محافظت شده و بی نوسان است.

مشخصات فنی یو پی اس :

یو پی اس سیستمی قدرت پیوسته است. استفاده از ظرفیت برق ذخیره شده در یو پی اس ها اصولا و معمولا کوتاه است. برای راه اندازی مجدد سیستم های آماده به کار و ممانعت از خاموشی ناگهانی وسایل الکترونیکی یو پی اس گزینه ای درست محسوب می گردد. یو پی اس ها در انواع مختلفی تولید می شوند که هدف تمامی آنها تامین انرژی و ذخیره کرده انرژی الکتریکی است. توسط باتری یک یو پی اس به منبع برق ورودی اتصال می یابد.

و سبب جذب انرژی مورد نیاز می گردد. و بار دریافتی را در انتها جهت انتقال به خروجی اصلاح می نماید. مصرف برق در یو پی اس ها بر اساس ولت آمپر یا همان kva اندازه گیری می گردد. اکثر یو پی اس ها ظرفیت زیر یک کیلو ولت آمپر دارند. و از انواع آماده به کار یا همان لاین اینتراکتیو هستند. که هزینه های کمتری به نسبت انواع دیگر دارد.

طراحی یو پی اس :

رایج ترین طرح یو پی اس به شکل رکمونت یا قفسه ای و کابینتی یا ایستاده است که عنوان برج نیز به آن داده شده است. در مدل ایستاده به شکل عمودی یو پی اس روی زمین یا هر سطحی صاف مانند میز قرار می گیرد. در اتاق های سرور و نقاط کامپیوتری استفاده می شود. نوعی دیگر از یو پی اس که شکل قفسه ای دارند و نام یو پی اس رک هم دارد. در ابعاد استاندارد در قفسه نصب می شود. در برنامه های کاربردی شبکه و سرورها از این نوع یو پی اس استفاده می گردد. برخی از یو پی اس های قفسه ای دارای رابط کاربری هستند که امکان چرخش 90 درجه را دارند و بصورت عمودی و قفسه ای استفاده می شوند.

 

یو پی اس apc و کابینت

 

شرکت آروند آویژه پارسیان در زمینه سرویس و نگهداری از یو پی اس های apc و mge خذمات بسیار جامعی را ارائه می دهد. در صورت نیاز به مشاوره با ما تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Verified by MonsterInsights