یو پی اس APC و مزایا آن شامل چه مواردی است :

یو پی اس APC و مزایا

یو پی اس APC و مزایای آن چیست :

یو پی اس APC و مزایا آن شامل مواردی است که در اینجا به بررسی بعضی از آنها پرداخته اییم.UPS یک سیستم قدرت پیوسته می باشد. زمانی که می توان از برق ذخیره شده در یو پی اس استفاده نمود به طور معمول کوتاه می باشد.اما UPS گزینه مناسبی برای زمانی است که می خواهیم سیستم های آماده به کار را دوباره راه اندازی نماییم.

 

 

و یا جهت جلوگیری کردن از خاموشی ناگهانی تجهیزات یو پی اس انتخاب درستی است.روش کار UPS ها بایکدیگر متفاوت است. اما همگی آنها یک هدف که ذخیره کردن انرژی الکتریکی و تامین کردن برق در زمان های حساس است را دنبال می کنند.UPS به وسیله باتری به منبع برق اتصال می یابد. انرژی لازم را دریافت می نماید. در انتها باری که دریافت کرده است را جهت انتقال به خروجی تصحیح می نماید.مصرف برق در یو پی اس بر حسب VA یا KVA مورد بررسی قرار می گیرد.یو پی اس هایی که کمتر از یک کیلوولت آمپر توان دارند از جمله یو پی اس های اینتراکتیو و آماده به کار محسوب می شوند.که هزینه کمتری را اینها دارند.یو پی اس APC و مزایا آن در مقاله های پیشین آورده شده است و در اینجا به بحث کلی یو پی اس می پردازیم.

طراحی UPSها :

در طرح های متفاوتی معمولا یو پی اس ها وجود دارند. اما متداول ترین آنها نوع رکمونت یا طرح قفسه و مدل ایستاده یا کابینت است که نام دیگر آن برج می باشد.یو پی اس ها به شکل عمودی در مدل ایستاده روی زمین و یا هر سطح صاف دیگری قراردارند. در اتاق های سرور و کامپیوتری معمولا از این نوع استفاده می گردد.
مدل دیگری از UPS که به آن یو پی اس رک هم گفته می شود و به شکل قفسه ای نصب می شود. در قفسه هایی با اندازه هایی استاندارد قرار می گیرند.در شبکه ها و سرورها اصولا از این نوع استفاده می گردد.تعدادی از یو پی اس هایی که به شکل قفسه ای هستند رابط کاربری دارند که دارای چرخش 90 درجه هستند. و امکان این را نیز دارد که به شکل عمودی و در حالت قفسه ای استفاده می شود.

تعمیر یو پی اس apc

کاربردهای UPS آفلاین :

جهت کامپیوترهای رومیزی معمولا از این مدل از UPS ها استفاده می گردد.

کاربردهایی که این مدل دارند شامل :

-استفاده در لوازم الکترونیکی مصرفی
رایانه های معمولی و فردی
-برنامه های POS
-تجهیزات اولیه الکترونیکی

بخش های تشکیلی یو پی اس آفلاین :

-منبع شارژ یا شارژر
-باتری یا منبع ذخیره انرژی
اینورتر

یو پی اس APC و مزایا

مواردی که نمی توان از یو پی اس آفلاین استفاده کرد :

-در وسایلی که حساسیت بالایی دارند و نسبت به قطع شدن ناگهانی برق واکنش دارند.
-فرصت و امکان خاموش شدن و راه اندازی مجدد در سیستم ها وجود ندارد.
-توان باتری ها کمتر از 2 کیلوولت آمپر باشد.

شرکت آروند آویژه پارسیان در زمینه سرویس و نگهداری یو پی اس و تهیه لوازم جانبی خدمات جامعی را ارائه می دهد. در صورت نیاز به مشاوره با متخصصان ما تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Verified by MonsterInsights