یو پی اس apc و قرارگیری آن چگونه است :

نحوه انتخاب apc ups

یو پی اس apc و قرارگیری آن :

یو پی اس apc و قرارگیری که در محل بایستی داشته باشد بسیار مهم است چرا که به آن نباید آسیبی وارد شود.  apc قدرت اول جهان در زمینه برق و الکترونیک می باشد. این شرکت شرکتی آمریکایی و شناخته شده است. از مشهور ترین تولید کننده های یو پی اس و باتری و رک برای مراکز داده و تجهیزات خنک کننده جهت دیتاسنترها می باشد.

سه فردی که در رشته برق و الکترونیک در دانشگاه ماساچوست درس خوانده بودند این شرکت را تاسیس کردند. در نهایت شرکت اشنایدر الکتریک به ادغام یو پی اس های mge و apc پرداخت و به بزرگترین تولید کننده در این زمینه در دنیا تبدیل گردید.

یو پی اس apc و قرارگیری

تعریف ups:

یو پی اس یا منبع تغذیه بی وقفه وسیله ای الکترونیکی می باشد. که در زمان قطعی برق وظیفه تامین انرژی برای تجهیزات الکتریکی را بر عهده دارد. در همین جهت بعد از برقراری دوباره جریان برق شهری یو پی اس وظیفه دارد که به تنظیم و ثابت نگه داشتن برق شبکه بپردازد. یو پی اس سبب جلوگیری از ایجاد نویز و اختلالات در تجهیزات مصرفی نیز می گردد. یو پی اس به طورکلی یک دستگاه ذخیره برق 220 ولتی می باشد.

 

که در زمان قطع برق قادر است برق اضطراری مورد نیاز و انرژی لازم را برای وسایل برقی حساس تامین نماید. به بیانی دیگر یو پی اس سیستم رایج تامین برق برای کاربری های متفاوت است.در مراکز دیتا سنتری و نقاط حساس از ups استفاده می شود.

طراحی یو پی اس apc :

طراحی این یو پی اس ها به گونه ای است که قادر باشند از شوک ناگهانی ناشی از قطع برق در سیستم های متفاوت ممانعت به عمل آورند. با توجه به ظرفیت و نوع باتری و کاربردی که یو پی اس ها دارند. در نوع های متفاوتی وجود دارند. که با افزایش ظرفیت باتری ها برق مصرفی دستگاه ها برای مدت طولانی تری تامین گردد که برای یو پی اس های صنعتی این عملکرد در نظر گرفته می شود. موردی که درباره یو پی اس های با ابعاد بزرگتر وجود دارد.

این است که این یو پی اس ها دارای توان بیشتر و کیفیت خروجی برق بالاتری می باشند. یو پی اس ها می توانند تکفاز یا سه فاز باشند که توسط مجموعه ای از باتری ها یا یک قطعه فلایویل تغذیه گردند. یو پی اس در ابعاد و اندازه های متفاوتی تولید می شوند. که در برخی نقاط اداری و خانگی و سازمان ها و صنایع از آنها می توان استفاده نمود. یو پی اس ممکن است مانند یک کیس کوچک در کنار سیستم های رایانه ای قرار بگیرد. و یا در ابعاد و ظرفیت های بسیار بزرگ مگاواتی یا مگاتنی در صنایع بزرگ و تاسیسات از آنها استفاده گردد.

انتخاب مکان مناسب برای apc ups :

  • – محل نصب یو پی اس بایستی عاری از رطوبت و گرد و غبار باشد. چرا که حساسیتی در  کانکتورهای الکتریکی بکار رفته در یوپی اس و ادوات الکترومکانیک مانند فن و کلیدهای گردان نسبت به گرد و غبار است. این گرد و غبار بعد از قرار گیری روی ادوات قدرت از تبادل حرارتی آنها کم می شود و طول عمر دستگاه را کاهش می دهد.
  • -بهتر است قرارگیری یو پی اس به شکل افقی باشد. از محکم بودن مکانیکی محل نصب یو پی اس و عدم احتمال سقوط آن اطمینان حاصل گردد.
  • -در اطراف دستگاه سوراخ هایی برای تهویه هوا وجود دارد. پس بایستی حداقل فاصله ادوات مجاور برای دستگاه های تا 5 کیلو ولت آمپر 20 سانتی متر و برای یو پی اس با توان 5 تا 15 کیلوولت آمپر 40 سانتی متر درنظرگرفته شود.
  • -در نقاط مرطوب و مکانی که احتمال ریزش مایعات وجود دارد یو پی اس نصب نگردد.
  • -محل نصب یو پی اس باید دمایی داشته باشد که متناسب برای یو پی اس و باتری داخلی آن باشد. که بهتر است این دما کمتر از 30 درجه باشد. در صورت عدم ملاحظه دمایی عمر باتری و یو پی اس کم می شود.

شرکت آروند آویژه پارسیان در زمینه سرویس و نگهداری از یو پی اس های apc و mge و هووآوی و سایر تعمیرات و تامین تجهیزات لازم برای آنها خدمات بسیار جامعی را ارائه می دهند. در صورت نیاز به مشاوره با متخصصان ما تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Verified by MonsterInsights