یو پی اس apc و قابلیت های آن شامل چه مواردی است :

apc ups و تاثیر

یو پی اس apc و قابلیت های آن :

یو پی اس apc و قابلیت هایی که دارد شامل مواردی است که به اختصار در این مقاله آورده شده است. شرکت یو پی اس apc از جمله بزرگترین و معروف ترین شرکت ها و تولید کننده های سیستم برق اضطراری و باتری و رک های هوشمند برای مرکزهای داده و خنک کننده ها جهت دیتاسنتر ها می باشند. در سال 1981 توسط سه کارشناس فارق التحصیل شده در زمینه برق و الکترونیک این شرکت تاسیس گردید. این افراد از دانشگاه ماساچوست فارق شده بودند.استفاده از یو پی اس یا سیستم برق اضطراری در جهت جلوگیری از قطع برق و نوسانات برق شهری بسیار کار آمد می باشد.

یو پی اس apc و قابلیت

ups چیست :

یو پی اس منبع تغذیه الکترونیکی است که کار اصلی آن تامین کردن برق بدون وقفه با توجه به توان مورد نیاز بار مصرفی است. یو پی اس بین برق شهر و وسیله مصرفی قرار دارد. و سبب جلوگیری از ایجاد نویز و اختلالات شبکه نیز علاوه بر تثبیت و تنظیم جریان برق نیز می گردد. برق ذخیره ای موجود در باتری ها سبب حفاظت و جلوگیری از آسیب می شود. و در هنگام قطعی برق توان مورد نیاز آنها را تامین می نماید.

APC UPS و اینورتر

در زمان نوسانات برق یو پی اس سبب جلوگیری از آسیب دیدن سیستم های الکترونیکی می شود. و در برابر تغییرات ولتاژی و فرکانسی از تجهیزات محافظت می نماید.
در زمان کار کردن با کامپیوتر و یا یک دستگاه برقی این امکان وجود دارد. که با قطعی برق روبه رو شویم حال آنکه در یک تاسیسات و شرکت بزرگ که با تعداد زیادی تجهیزات الکترونیکی و کامپیوتری سروکار دارند این اتفاق بیفتد. و به یکباره تمامی اطلاعاتشان از دست برود. به کار گیری یو پی اس سبب حفظ اطلاعات می گردد.

یو پی اس apc و مزیت

قابلیت های یک ups:

-علاوه بر تامین نمودن برق سبب جلوگیری از افت و یا افزایش ولتاژ برق می شوند.
-از تغییرات فرکانسی برق ورودی و نویز برق جلوگیری می نمایند.
-در زمان رعد و برق که افت شدید برق و یا افزایش ولتاژ صورت می گیرد از ایجاد آسیب به وسایل جلوگیری می نماید.

عوامل تاثیری در عمر باتری یو پی اس :

1- دمای محیط:

از جمله موارد مهم و اثر گذار در طول عمر باتری دمای محیط است. در گرمای بالای 20 یا 30 درجه نبایستی باتری ها نگهداری گردند. همچنین نگهداری باتری در مجاورت عواملی گرما زا مانند نور خورشید و محیط بسته سبب کاهش طول عمر باتری می شود.

در دماهای خیلی پایین و یا خیلی بالا استفاده از باتری نیکل کادمیوم توصیه می شود. استفاده از باتری سرب اسید نیز در شرایط تغییرات دمایی کم صورت می گیرد. چرا که در مقایسه با باتری نیکل کادمیوم 10 تا 15 برابر قیمت کمتری دارد. اما طول عمر کمتری را نیز دارا می باشد.

یو پی اس APC چه

2- عمق دشارژ و دفعات شارژ :

تعداد سیکل مجاز جهت شارژ باتری مشخص است. در کاتالوگ باتری ها موجود می باشد. با هر شارژ و دشارژ کردن عمر باتری کم می گردد. تا به عدد سیکل مجازی برسد. ظرفیت کامل باتری در این صورت قابل استفاده نمی باشد. و جریان دهی و کارایی آن کم می گردد. در این زمان عمر باتری تمام گردیده و می بایستی که تعویض گردد.

شرکت آروند آویژه پارسیان در زمینه سرویس و نگهداری از یو پی اس های mge و apc و تهیه لوازم یدکی خدمات بسیار جامعی را ارائه می دهد. در صورت نیاز به مشاوره با متخصصان ما تماس حاصل نمایید. و از اطلاعاتی جامع بهره مند گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Verified by MonsterInsights