یو پی اس apc و قابلیت های آن شامل چه مواردی است :

apc ups و اهمیت

یو پی اس apc و قابلیت های آن :

یو پی اس apc و قابلیت های آن شامل مواردی است که در اینجا به بررسی آن می پردازیم. apc یو پی اس از معروف ترین و بزرگ ترین سیستم های یو پی اس و باتری و رک های هوشمند جهت مراکز داده و همینطور تجهیزات خنک کننده جهت دیتاسنترها است. این شرکت توسط سه کارشناس فارق التحصیل شده از دانشگاه ماساچوست که در رشته برق و الکتریک درس خوانده بودند در سال 1981 تاسیس گردید.

یو پی اس apc و قابلیت های

ups چیست :

منبع تغذیه بی وقفه یا یو پی اس وسیله ای است. که جهت تامین برق بی وقفه برای وسایل الکترونیکی متصل شده به خود مورد استفاده قرار می گیرد. یو پی اس بین برق شهری و دستگاه مصرفی قرار می گیرد و علاوه بر اینکه سبب تنظیم و تثبیت برق شبکه می شود. از ایجاد نویز و اختلالات شبکه به تجهیزات حساس نیز ممانعت به عمل می آورد.

یو پی اس بوسیله برق ذخیره شده در باتری برق مورد نیاز تجهیزاتی مانند سرورها و کامپیوترها را تامین می کند. و از ایجاد نوسانات در این وسایل جلوگیری می کند. در زمان نوسانات برق یو پی اس سبب جلوگیری از آسیب دیدن سیستم های الکترونیکی می گردد و در برابر تغییرات ولتاژ و قطع برق حفاظت می نماید. تهیه یک منبع تغذیه بی وقفه برای وسایلی که از آنها حفاظت می کند از وظایف اصلی یو پی اس است.

اجزای یو پی اس :

1-باتری یو پی اس :

اگر برق شهری قطع گردد در اثر انقطاع الکتریسیته آن وسیله خاموش می شود. با ایجاد دو منبع برق برای وسیله برقی یو پی اس این معادله را برهم می زند. طراحی یو پی اس به گونه ای است که همواره دو منبع برق وجود داشته باشد. یکی منبع اولیه که همان برق شهر است و دیگری منبع ثانویه یا همان انرژی ذخیره شده در باتری ها می باشد. با توجه به نوع یو پی اس جهت کنترل اینکه از کدام منابع در هر لحظه استفاده شود سوئیچی قرار دارد. از مهمترین و اصلی ترین بخش های یو پی اس باتری است. که برق لازم برای یو پی اس را بین 5 تا 20 دقیقه می تواند تامین نماید. باتری ها همواره بایستی بررسی و تست گردند چرا که وجود عیب در آنها سبب ایجاد آسیب برای داده های کاربران می گردد.

یو پی اس apc و رکتیفایر

خرابی باتری ها :

در هنگام ایجاد اشکال در باتری های یو پی اس آلارم هایی ایجا می شود. که بیانگر مشکل در قسمت هایی از باتری است. تست و بررسی منظم جهت اطمینان از ظرفیت و سلامت باتری اهمیت زیادی دارد. قبل از خرابی کامل باتری ها بهتر است تعویض صورت گیرد. چرا که در صورت ماندن باتری های معیوب در دستگاه سبب از بین رفتن اطلاعات می شوند.

2- شارژر:

برق شهری متناوب می باشد. تجهیزات الکترونیکی از برق متناوب استفاده می کنند. باتری ها اما برق مستقیم تولید می کنند. شارژر تبدیل برق متناوب به برق مستقیم را جهت شارژ باتری انجام می دهد. ولتاز شارژر با باتری یکسان است. این ولتاژ بین 13.4 تا 13.7 می باشد. ولتاژ باتری معمولی نیز 12 ولت است.

یو پی اس apc و چهار

3- اینورتر یا مبدل یو پی اس :

اینورتر برق مشتقیم را به متناوب تبدیل می کند. در زمان قطع برق و یا ایجاد مشکل اینورتر جریان مستقیم باتری را به متناوب تبدیل می کند. و برق بدون وقفه مورد نیاز دستگاه را تامین می نماید. هرچه اینورتر قوی تر باشد. توان و قدرت یو پی اس نیز بیشتر می باشد.

شرکت آروند آویژه پارسیان در زمینه سرویس و نگهداری از یو پی اس های mge وapc و تهیه لوازم جانبی خدمات بسیار جامعی را ارائه ی دهد. در صورت نیاز به مشاوره با ما تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Verified by MonsterInsights