یو پی اس apc و عوامل موثر در ایجاد اختلال در برق شهری :

یو پی اس apc و عوامل موثر

یو پی اس apc و عوامل موثر در اختلال برق :

یو پی اس apc و عوامل موثر در ایجاد اختلال شامل مواردی است که در این مقاله به شکلی اختصاری به بررسی آن می پردازیم.

قدرت اول برق والکترونیک شرکت یو پی اس apc می باشد. که یک تولید کننده برق اضطراری و محصولات مراکز داده و لوازم جانبی الکترونیک می باشد. این شرکت توسط سه کارشناس فارق التحصیل شده در رشته برق و الکترونیک از دانشگاه ماساچوست در سال 1981 تاسیس گردیده است. این شرکت به تولید یو پی اس و باتری و رک هایی هوشمند جهت مراکز داده و تجهیزات خنک کننده برای دیتا سنترها می پردازد.

یو پی اس apc و عوامل موثر

انواع یو پی اس های apc:

-اسمارت یو پی اس :

این سری از یو پی اس ها برای مصارف خانگی و مرکزهای اداری مورد استفاده است. دارای باتری داخلی است و در بعضی از مدل ها قابلیت اتصال به باتری خارجی را نیز دارد.

-اسمارت یو پی اس vt:

در ظرفیت های 10 تا 40 کیلو ولت آمپر دارای توپولوژی می باشد. قابلیت اتصال به باتری اکسترنال را دارد. مدیریت از طریق شبکه و مانیتور کردن برای این مدل وجود دارد.

-اسمارت یو پی اس iT:

بالاترین راندمان را به صورت آنلاین دارا می باشد. که در صنعت یو پی اس فعال است. به راحتی در ظرفیت های 1 تا 20 کیلوولت آمپر در دسترس هستند. به شکل ایستاده و کشویی در رک ها مورد استفاده اند.

-SYMMETRA PX :

این مدل در ظرفیت های 16 کیلووات دارای توپولوژی اند. در فریم های 48 و 160 و 250 و 500 کیلو وات قابلیت ارائه دارند.

-SYMMRTRA LX:

این مدل به شکل ماژولار می باشد. در ظرفیت های 4 تا 16 کیلوولت آمپر در فریم های 4 و 6 و 8 و 16 دارای توپولوژی می باشند. باتری داخلی را دارا هستند و امکان اتصال به باتری خارجی را نیز دارند.

عوامل موثر در اختلالات برق شهری:

-افت لحظه ای ولتاژ:

به کم شدن کوتاه مدت ولتاژ برق گفته می شود. که 85% از کل اختلالات موجود در برق شهر را مشمول می گردد. دلیل این امر سوئیچ کردن یک بار با توان بالا می باشند. مثل دستگاه های تهویه هوا و یا راه اندازی موتورهای الکتریکی و تاسیسات حرارتی و برودتی که عامل این موضوع می باشد. از عوامل دیگر ایجد این اختلال عدم دقت در انتخاب نمودن سایز مناسب برای کابلهای برق استفاده شده در ساختمان و تغییرات شبکه در اوج مصرف برق بخصوص در گرما می باشد.

یو پی اس APC و محلی

-افزایش لحظه ای ولتاژ:

دامنه ی ولتاژ زمانیکه برای چند سیکل پشت هم افزایش یابد و در حدود چندین ثانیه طول بکشد را گویند. به دلیل تغییر نمودن بار در مرکزهای فرعی و یکباره خاموشی دستگاه های توان بالا و یا پر مصرف ایجاد می شود. عدم توجه به سایز مناسب برای کابلها و اتصالات کوتاه نیز دلیل این موضوع می باشد.

روش کار یو پی اس APC

شرکت آروند آویژه پارسیان در زمینه سرویس و نگهداری از یو پی اس apc و  mge و تهیه لوازم جانبی دارای خدمات جامعی می باشد. در صورت نیاز به مشاوره با متخصصان ما تماس حاصل نمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Verified by MonsterInsights