یو پی اس apc و شرایطی که برای نگهداری آن انتخاب می کنیم :

یو پی اس apc و اختلالات

یو پی اس apc و شرایطی برای نگهداری آن :

یو پی اس apc و شرایطی که بایستی برای نگهداری آن مورد توجه قرار گیرد شامل مواردی است که در اینجا به بررسی آن می پردازیم. ups یا منبع تغذیه بی وقفه وسیله ای می باشد. که در زمان قطع برق انرژی لازم برای تجهیزات الکتریکی را تامین می نماید. به بیانی دیگر این وسیله الکترونیکی جریان برق لازم برای وسایل برقی مصرف کننده را در زمان قطعی برق تامین می نماید. در این راستا بعد از برقراری دوباره جریان برق شهری یو پی اس وظیفه تنظیم و ثابت نگه داشتن برق شبکه را عهده دارد. در وسایل و تجهیزات بسیار حساس از نفوذ نویز و اختلالات نیز جلوگیری می نماید.

یو پی اس apc و شرایطی

یو پی اس یک دستگاه ذخیره برق 220 ولت است. که در صورتی که برق قطع گردد برقی اضطراری و لازمه برای وسایل برقی و حساس را تامین می کند. ups سیستمی رایج جهت تامین برق در کاربری های مختلف می باشد. که در دیتاسنترها و مراکز داده و سیستم های اداری و سیستم های خانگی و مزارع ارز دیجیتال و هر سیستم حساسی به قطع برق استفاده می شود.

طراحی یو پی اس apc:

طراحی یو پی اس هابه شکلی می باشد که از شوک ناگهانی از قطعی برق در سیستم های مختلف جلوگیری می نماید. در نتیجه سیستم ها و وسایل از خرابی ها و اختلالات ناشی از قطعی برق و از دست دادن یکباره برق شبکه در امان می مانند. با توجه به نوع باتری و ظرفیت و کاربردی که در یو پی اس ها وجود دارد در انواع مختلفی هستند.

طراحی آنها ممکن است به شکلی باشد که با افزایش ظرفیت باتری ها برای مدت طولانی تری برق مصرفی دستگاه ها برای مدت زمان طولانی تری تامین می شود. برای یو پی اس های صنعتی این عملکرد در نظر گرفته می شود. در یو پی اس های با ابعاد بزرگتر نکته ای وجود دارد که هرچه توان آنها بیشتر باشد دارای کیفیت برق خروجی بالاتری هستند.

یو پی اس apc و شرایطی

شکل یو پی اس ها :

پیکربندی یو پی اس ها می تواند تکفاز یا سه فاز باشد. که از مجموعه ای از باتری ها یا یک قطعه فلایویل تغذیه می گردد. یو پی اس در ابعاد و اندازه های متفاوتی تولید می گردد. در مصارف خانگی و صنعتی و اداری از اینها استفاده می شود. یوپی اس می تواند شبیه به محفظه ای کوچک مانند کیس به شکل یو پی اس کوچک در کنار سیستم های رایانه ای قرار بگیرد. و یا ممکن است در ابعاد و ظرفیت های مگاواتی یا مگاتنی در تاسیسات و صنایع بزرگ از آنها استفاده می شود.

نحوه عملکرد یو پی اس apc:

ساده ترین مثال برای نحوه عملکرد یو پی اس ها بکاپ باتری لب تاپ است. لب تاپ ها یا تبلت ها از فناوری باتری داخلی برخوردار هستند. برق dc را به سیستم می رسانند. اگر لب تاپ یا تبلت وصل باشد و کاربری در حال فعالیت با آن باشد و با قطعی برق ناگهانی رو به رو شوند در طول دوره قطعی برق شارژ باتری متوقف می شود. اما فرد کاربر هیچ خرابی یا قطعی سیستم را تجربه نمی کند.

وظایف apc ups:

علاوه بر تامین برق بدون وقفه توسط یو پی اس ها از نوسانات و تغییرات ناگهانی فرکانس ها و ولتاژ جلوگیری می نمایند. نمودار خروجی برق ups به شکل کاملا سینوسی می باشد. و این بیانگر این است بهترین انتخاب برای تامین برق خروجی بدون نوسان و محافظت شده یو پی اس است. برای محافظت از سیستم هایی مانند کامپیوتر و سخت افزارها و مراکز داده و تجهیزات الکترونیکی در برابر قطعی ناگهانی که سبب صدمات و تلفات و اختلالات جدی در کسب و کار و یا از بین رفتن اطلاعات حیاتی و مهم یو پی اس استفاده می شود.

شرکت آروند آویژه پارسیان در زمینه سرویس و نگهداری از یو پی اس های apc و mge و هووآوی دارای خدمات بسیار جامعی می باشد. در صورت نیاز به مشاوره با متخصصان ما تماس حاصل نمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Verified by MonsterInsights