یو پی اس apc و توان آن به چه عواملی بستگی دارد :

یو پی اس apc و توان آن :

یو پی اس apc و توان مصرفی آن موضوعی بسیار مهم می باشد که در اینجا به بررسی آن می پردازیم. تامین انرژی مورد نیاز برای وسایل از وظایف یو پی اس است. به بیانی دیگر یو پی اس بوسیله انرژی ذخیره شده در باتری ها برق مورد نیاز جهت تجهیزات مصرف کننده را تامین می نماید. یو پی اس بین دستگاه مصرف کننده و برق شهری قرار می گیرد. که نه تنها سبب تنظیم برق شبکه می شود بلکه از ایجاد نویز و اختلالات شبکه در تجهیزات حساس مصرف کننده جلوگیری می نماید.

کارایی های یو پی اس :

هنگامی که برق شهری قطع می گردد. بدون هیچ وقفه ای و بلافاصله یو پی اس وارد مدار می گردد. و باعث تامین برق مصرفی و لازم تجهیزات می شود. به صورتی که احتیاجی به خاموش کردن و یا ریست نمودن وسایل نمی باشد. حفاظت کردن از وسیله های الکتریکی حساس توسط یو پی اس صورت می گیرد. و ups سبب جلوگیری از هزینه های زیاد و تعمیرات دستگاه های الکترونیکی می شود. ایجاد ثبات جریان برق نیز از وظایف دیگر یک یو پی اس است.

یو پی اس apc و توان

مزیت های استفاده کردن از ups:

استفاده کردن از یو پی اس علاوه بر تامین کردن برق در زمان قطع شدن آن سبب ایجاد حفاظت در برابر قطعی کلی برق نیز می شود.ups دارای فیلترهایی می باشد.  که نویزها و نوسانات برق شهری را حذف می نماید و در برابر رعد و برق و ولتاژهای بالا نیز سبب حفاظت می گردد. یو پی اس های آنلاین جهت کاربردهای معمولی استفاده می شود. اینها با باتری تک سلولی سرب اسید و یا نیکل کادمیوم فعالیت می کنند. یو پی اس های بزرگتر توان بیشتر و کیفیت برق خروجی بالاتری را دارا هستند.

یو پی اس ها در انواع متفاوتی وجود دارند که قدرت آنها در باتری و در مدار با یکدیگر تفاوت دارد. یکی از انواع یو پی اس های مدار آنلاین است. که به شکل غالب امروزه از آن استفاده می شود. اینها سبب ایجاد درجه حفاظت قابل قبولی می شوند. احتمال ایجاد شارژ ناگهانی برق در مدار و یا اتصال کوتاه در یو پی اس استاندارد بسیار کم و نزدیک به صفر است. بنابر این درجه ایمنی یو پی اس ها بسیار خوب است. توان و یا حاصلضرب جریان خروجی در ولتاژ واحد اندازه گیری یک یو پی اس است.

یو پی اس apc و نگهداری

توان و قدرت ups:

قوی تر بودن اینورتر یک یو پی اس سبب افزایش قدرت و توان آن می شود. به بیانی دیگر می توان توان و تعداد تجهیزات بیشتری را می توان پشتیبانی کرد. از طرفی دیگر زمان برق دهی در هنگام قطع برق شهر در صورت افزایش ظرفیت باتری ها بیشتر خواهد شد. هر یو پی اس دارای ویژگی های خاص خود می باشد.  مانند آلارم های هشدار در زمان ایجاد اضافه بار یا خطا و نرم افزاری جهت ذخیره اطلاعات و خاموش کردن کامپیوتر را نیز دارا هستند.

یو پی اس apc و مزیت

4 بخش یک یو پی اس :

-رکتیفایر (یکسوکننده شارژ)
-باتری
-اینورتر یا مبدل دی سی به ac
-کلید غیرهادی

یو پی اس apc و توان

اصول کار ups:

در ساده ترین ساختار خود اصول یک یو پی اس به این صورت است. که بار در حالت معمول از ورودی ac تغذیه می کند. و باتری را همزمان با یکسوسازی ورودی ac بوسیله شارژر و تبدیل آن به جریان dc شارژ می کند. سریعا در صورتی که ورودی ac قطع گردد و یا نامناسب باشد اینورتر با تبدیل ولتاژ دی سی باتری به برق ای سی ولتاز مورد نظر را تامین می کند.

شرکت آروند آویژه پارسیان در زمینه سرویس و نگهداری از یو پی اس های apc و mge خدمات بسیار جامعی را ارائه می دهد در صورت نیاز به مشاوره با ما تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Verified by MonsterInsights