یو پی اس apc و باتری مناسب آن چه ویژگی هایی دارد :

یو پی اس apc و باتری مناسب

یو پی اس apc و باتری مناسب برای آن :

یو پی اس apc و باتری مناسب برای آن ویژگی هایی دارد. که در اینجا به شرح اختصاری آن می پردازیم. قدرت اول برق و الکترونیک در جهان شرکت آمریکایی یو پی اس apc می باشد. که به تولید محصولات مراکز داده و لوازم جانبی الکترونیک و برق یو پی اس اضطراری پرداخته است. به بیانی دیگر ای پی سی یو پی اس از تولید کننده ای معروف رک و باتری یو پی اس و تجهیزات خنک کننده برای دیتاسنترها و یو پی اس می باشد. در سومین ماه از سال 1981 این شرکت توسط سه کارشناس که در رشته الکترونیک و برق از دانشگاه ماساچوست فارق شده بودند تاسیس گردیده است. تحقیق و توسعه در برق خورشیدی از تلاش های این دو فرد در آن زمان بوده است. که بودجه و انگیزه دولت در آن سالها در عرصه خورشیدی بسیار کم و بی رنگ شده بود.

 

apc ups و شناخت

انواع apc ups:

-اسمارت یو پی اس :

جهت استفاده در مراکز اداری و خانگی این یو پی اس ها استفاده می شوند. دارای باتری داخلی هستند. که امکان اتصال به باتری خارجی نیز در آن وجود دارد.

-smart ups vt :

در ظرفیت های 10 تا 40 کیلو ولت دارای توپولوژی هستند. قابلیت اتصال به باتری داخلی و باتری کسترنال را دارا هستند. مدیریت از راه دور و از طریق شبکه و عمل مانیتورینگ نیز در این سری وجود دارد.

-smart ups it:

بالاترین راندمان را در حالت آنلاین دارا هستند. که دارای فعالیت در صنعت یو پی اس اند. به راحتی قابل دسترسی در ظرفیت های 1 تا 20 کیلو ولت آمپر هستند. به شکل کشویی در رک ها و یا ایستاده استفاده می شوند.

-symmetra px:

در ظرفیت های 16 کیلو ولت اینسری از یو پی اس ها دارای توپولوژی هستند. در فریم های 48 و 160 و 250 تا 500 کیلو وات ارائه می شوند.

-symmetra lx:

این یو پی اس ها به صورت ماژولار هستند. در ظرفیت های 4 تا 16 کیلو ولت و در فریم های 4.6.8.16 دارای توپولوژی اند. دارای باتری داخلی با امکان اتصال به باتری اکسترنال هستند.

عوامل موثر محیطی در انتخاب یو پی اس :

رطوبت و دمای محل سیستم و همینطور اثراتی که از لحاظ زیستی بر محیط زیست گذاشته می شود. از عوامل محیطی محسوب می شوند. برای باتری ها بایستی میزان رطوبت به شکل متعادل باشد تا به اتصالات بین باتری یو پی اس و ترمینال و بقیه وسایل آسیب ایجاد نشود. محل نصب یو پی اس نیز بسیار مناسب است چرا که بایستی دمای بین 0 تا 40 درجه داشته رباشد تا بتوان از باتری سرب اسیدی استفاده نمود.

 

 

در صورت کمتر بودن دما از این میزان و یا بیشتر بودن آن از نیکل کادمیوم که طول عمر بیشتر و قیمت بالاتری دارد می بایست استفاده گردد. اگر از باتری های معمولی استفاده گردد امکان ایجاد خطرات زیست محیطی که در اثر گازهای ایجاد شده از باتری صورت می گیرد وجود دارد. در باتری یو پی اس دربسته خطرات به شکل صفر است چرا که عمل شارژ و دشارژ در خانه سلولی سربسته انجام می شود.

انتخاب باتری ups:

خصوصیات فیزیکی باتری عامل بسیار مهمی در انتخاب آن است. فضای کابینت باتری تعیین کننده حجم و سایز باتری ups است. دسترسی داشتن به باتری هم از عوامل دیگر آن است. وزن باتری نیز به عنوان عاملی مهم برای خرید باتری محسوب می شود. از خصوصیات مهم دیگر که در مورد کارکرد باتری است راندمان شارژ و دشارژ کردن است. در نقاطی که منبع انرژی کم است امکان استفاده کردن بیشتر از باتری وجود دارد.

یو پی اس apc و اهمیت

تمامی battery ها که دارای قابلیت شارژ شدن دارند. دارای مشکلات و مسائلی برای شارژ مجدد نیز هستند که باید مورد توجه قرار گیرد. نوع شارژر نیز از عوامل موثر و با اهمیت است. عمر مفید یک battery از عوامل مهم دیگر است. که در مورد باتری سرب اسیدی نرمال آن 5 تا 6 سال است. در بهترین حالت 10 تا 12 سال عمری مفید دارد. که این میزان به شرایط محیطی باتری بستگی دارد. که اگر در نقاط با دمای بالا قرار گیرد عمر آن به شدت کم می گردد. مدت زمان شارژ و دشارژ نیز عامل دیگر تعیین عمر است.

شرکت آروند آویژه پارسیان در زمینه سرویس و نگهداری از یو پی اس های apc و هووآوی و mge دارای خدمات بسیار جامعی می باشد در صورت نیاز به مشاوره با متخصصان ما تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Verified by MonsterInsights