یو پی اس APC و باتری آن چگونه کار می کند :

یو پی اس apc و افزایش

یو پی اس APC و باتری آن :

یو پی اس APC و باتری آن و کارکردی که دارد بسیار مهم و اساسی می باشد. در این مقاله به بررسی آن می پردازیم با ما باشید.نام دیگر یو پی اس منبع تغذیه بی وقفه یا منبع برق اضطراری می باشد که در زمان قطعی برق و یا تغییرات ولتاژی برق ورودی را تامین می نماید و این فعالیت را بدون ایجاد وقفه ای انجام می دهد. به عبارتی دیگر UPS علاوه بر تامین برق در زمان قطعی سبب ایجاد ثبات در ولتاژ نیز می گردد و از ایجاد نوسانات برقی جلوگیری می نماید.ژنراتور با UPS دارای تفاوت هایی می باشد.

یو پی اس APC و انواع آن

از نظر اینکه قطع برق توسط یک یا چند باتری وصل شده و مدار الکترونیکی مرتبط جهت کاربرانی که از جریان برق کمتری استفاده می نمایند. و یا استفاده از ژنراتور جهت استفاده برای کاربرانی که از جریان برق بیشتری استفاده می کنند بهره مند می گردد.بیشتر منابع انرژی دارای زمان عملکرد باتری نسبتا کوتاهی دارند. برای مثال معمولا جهت واحدهای کوچکتر این زمان 5 تا 15 دقیقه است. اما اینکه زمان جهت آوردن منبع برق کمکی به شکل آنلاین کافی باشد و یا دستگاه محافظت شده خاموش باشد.

باتری یو پی اس APC :

باتری یک UPS از زمان قطع جریان برق به مدت حدودی 5 تا 15 دقیقه این مهلت را به شما می دهد تا داده ها و دیتاهای مورد نظر خود را ذخیره نمایید. و با خیالی آسوده از برنامه خارج شوید قبل از اینکه منبع انرژی باتری UPS رو به اتمام رود.
باتری های مناسب جهت دستگاه های UPS به 4 دسته تقسیم بندی می گردند.

1- باتری لیتیوم یون

2-باتری سیلور آلکالین

3-باتری نیکل کادمیوم

4-باتری اسید سرب

نگهداری یو پی اس APC

هرکدام از انواع باتری ها دارای فواید و مزایا و معایبی هستند اما بهترین آن باتری یو پی اس اسید سرب است.

نحوه نصب UPS APC:

برای آنکه نگهداری و تعمیر یو پی اس و نصب آن به طور راحت تر صورت بپذیرد. در زمان نصب کابینت آن را یا خود آن را در فاصله 100 سانتی متری از کنار دیوار قرار می دهند. در کنار یو پی اس لیستی از اقلام و لوازم جانبی همواره مورد استفاده می باشد. دمای محیطی که UPS در آنجا قرار می گیرد می بایست بین 10 تا 40 درجه سانتی گراد باشد.

نگهداری یو پی اس APC

اگر میزان دما از 40 درجه بالاتر برود UPS ده تا 12 درصد ظرفیت بار یو پی اس در هر 5 درجه سانتی گراد کم می گردد. که این میزان با عمر دستگاه ارتباط مستقیمی دارد. UPS و باتری آن بایستی به دور از گرد و غبار و رطوبت و دمای گرم قرار بگیرند. و بایستی در یک مکان دارای تهویه مناسب و تمیز و درون کابینت قرار بگیرد. عامل اصلی طول عمر مفید یو پی اس ها و کارایی بهتر باتری ها میزان دما می باشد. استفاده از فن خنک کننده سبب می گردد تا دمای باتری و UPS در بهترین حد خود یعنی مابین 15 تا 25 درجه باشد و دچار آسیب نگردد.

شرکت آروند آویژه پارسیان در زمینه سرویس و نگهداری و تعمیرات یو پی اس و ارائه و تهیه لوازم جانبی خدمات بسیار جامعی را ارائه می دهد. در صورت نیاز به مشاوره با متخصصان ما تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Verified by MonsterInsights