یو پی اس apc و اجزای تشکیل دهنده آن شامل چه مواردی است :

یو پی اس apc و اجزای تشکیل دهنده آن :

یو پی اس apc و اجزای تشکیل دهنده آن شامل مواردی است که به اختصار به بررسی آنها می پردازیم. نام دیگر یو پی اس منبع تغذیه بی وقفه می باشد. که وظیفه اصلی این منبع تامین کردن توان مورد نیاز بار مصرفی به شکلی بدون وقفه است.

بین برق شهر و دستگاه مصرف کننده این سیستم قرار می گیرد و علاوه بر اینکه سبب تنظیم و تثبیت برق شبکه می شود از ایجاد نویز و اختلالات شبکه نیز جلوگیری می نماید. و بدین وسیله برق مورد نیاز برای تجهیزاتی مانند سرورها و سیستم های کامپیوتری را که تحت تاثیر نوسانات هستند تامین می نماید.

یو پی اس apc و اجزای تشکیل

به عبارتی دیگر این برق از انرژی ذخیره شده در باتری ایجاد می شود. و در هنگام قطع برق توان مورد نیاز تجهیزات را تامین می کند. چیزی که اهمیت دارد مطمئن بودن از پیکربندی شبکه و برق موجودی در بین داده ها و کامپیوترها و سرورهای موجود در یک شبکه می باشد.

در زمان نوسانات ناگهانی برق ups باعث ایجاد جلوگیری از آسیب دیدن سیستم های الکترونیکی می شود. و در برابر تغییرات ولتاژی و قطع شدن برق حفاظت می نماید. تهیه نمودن یک منبع بدون وقفه انرژی برای تجهیزات الکترونیکی از جمله وظایف مهم و اصلی در یو پی اس هاست.

استفاده از یو پی اس :

ممکن است برای شما هم این اتفاق ایجاد شده باشد. که در زمان کارکردن با یک وسیله برقی و یا کامپیوتر اطلاعات شما ذخیره نشده باشد و برق قطع گردد. برای رفع این مشکل در جهت وسایل و تجهیزات الکترونیکی بسیار حساس استفاده از یو پی اس پیشنهاد می گردد.

یک زمانی ups ها به دلیل گران بودن مشتریانی خاص خود را داشت. اما این روزها به دلیل گران قیمت بودن تجهیزات از لحاظ سخت افزاری و با ارزش بودن اطلاعات و داده ها میزان هزینه تهیه و تامین دستگاه یو پی اس مقرون به صرفه و ارزان است.

یو پی اس apc و اجزای تشکیل

اجزای تشکیل دهنده یو پی اس :

1-باتری 2- شارژر 3-مبدل

باتری:

یک وسیله الکترونیکی به نام دوشاخه که فقط از یک منبع نیرو استفاده می کند وجود دارد. در صورت قطع برق شهر وسیله ای که بواسطه دوشاخه متصل شده است. قطع می شود و به شکلی سریع خاموش می گردد. با ایجاد دو منبع برق بوسیله یو پی اس ها که اولی آن برق شهر است و منبع دوم آن باتری است که باعنوان برق ثانویه شناخته می شود.

از ایجاد این حوادث و خسارات جلوگیری می گردد.باتوجه به نوع یو پی اس گاها کنترلی برای اینکه کدام یک از منابع نیرو در هر زمانی مورد استفاده قرار گیرد تعبیه شده اند.

در صورت توجه به این نکته توسط این سوئیچ ها که منبع اولیه قطع شده است. از حالت اولیه به حالت ثانویه تغییر می نماید. و در هنگام وصل منبع تولیه سیستم ها دوباره به حالت اولیه باز می گردند. خرابی باتری های یو پی اس نیز امری بسیار به شکل منظم تست باتری هابایستی صورت پذیرد. با این کار می توانیم تا حد زیادی از ظرفیت باتری ها و سلامت آنها اطمینان یابیم. قبل از خرابی کامل باتری ها بهتر است. تعویض به شکلی زودتر صورت پذیرد.

یو پی اس apc و اجزای تشکیل

شارژر:

برق شهری دارای جریاناتات متناوب می باشد که تجهیزات الکترونیکی از آنها استفاده می کنند. برق مستقیم توسط تمامی باتری ها تولید می گردد. با توجه به اینکه نوع جریان برق شهری متناوب است. جهت شارژ باتری ها استفاده می گردد.

به عبارتی دیگر یو پی اس ها به عنوان شارژر تبدیل جریان متناوب به جریان مستقیم را عهده دار است. مقدار جریانی که شارژر به باتری ها می دهد. در اول زیاد است. و در مدت زمان میزان آن کم می شود. و در هنگام کامل شدن شارژ باتری میزان جریان ورودی به کمترین حد خود می رسد.

یو پی اس APC و باتری

اینورتر یا مبدل:

اینورتر وظیفه تبدیل برق را بر عهده دارد. در صورت ایجاد مشکل در برق و یا قطعی آن بلافاصله مبدل جریان مستقیم باتری را به متناوب تبدیل می کند. و سبب تامین بدون وقفه برق برای دستگاه می گردد.

شرکت آروند آویژه پارسیان در زمینه سرویس و نگهداری از یو پی اس های apc وmge و تهیه لوازم جانبی خدمات بسیار جامعی را ارائه می دهد. در صورت نیاز به مشاوره با متخصصان ما تماس بگیرید و از اطلاعاتی کامل بهره مند گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Verified by MonsterInsights