یو پی اس تک فاز یا سه فاز انتخاب کدام بهتر است :

یو پی اس apc و اهمیت

یو پی اس تک فاز یا سه فاز :

یو پی اس تک فاز یا سه فاز و بررسی ویژگی های آنها از مباحثی است که در این مقاله به آن می پردازیم.

یو پی اس سه فاز چیست :

یو پی اس سه فاز کار تامین برق اضطراری را به شکل مداوم بر عهده دارد. در زمان قطع شدن برق و ایجاد نوسانات بیش از حد که از حد مجاز یو پی اس فراتر می رود.برق شهری را قطع نموده و از برق ذخیره شده در باتری ها استفاده می نماید.در زمانی که برق شهر قطع است خود یو پی اس اقدام به شارژ کردن باتری می کند.در زمانی که برق شهری وصل است. یو پی اس از آن در جهت رفع نوسانات و تثبیت ولتاژ استفاده می نماید. و به شکل همزمان اقدام به شارژ باتری ها نیز می پردازد.

یو پی اس تک فاز یا سه فاز

اکثرا از یو پی اس های سه فاز جهت استفاده کردن از سیستم های الکتریکی استفاده می نمایند. اصولا در کارگاه ها و صنایع که سیستم هایشان به نوسانات و قطعی برق حساس می باشند از یو پی اس سه فاز استفاده میکنند.

کاربردهای یو پی اس سه فاز :

  • بسیاری از وسایل الکترونیکی به این نیازمندند. که از برق های سه فاز استفاده نمایند و کار کنند. بسیاری از صنایع و کارگاه ها با استفاده از این یو پی اس ها کار می کنند.
  • یو پی اس سه فاز با توجه به مقادیر زیادی از قدرت در یک منطقه برای کاربردهای با توان بالا استفاده می گردد.
  • در دیتاسنترها و مراکز بزرگ تجاری و کارخانجات یا سیستم های حمل و نقل یو پی اس سه فاز کاربرد دارد.
  • یو پی اس سه فاز برق مورد نیاز دستگاه های مصرفی را تامین می نماید. و در زمانی که نوسانات بسیار از میزان مجاز بیشتر باشد جریان را قطع می کند و از انرژی باتری ها استفاده می نماید.

تفاوت یو پی اس تک فاز و سه فاز :

به طور کلی جهت محافظت از وسایل الکترونیکی و جهت جلوگیری از نوسانات ولتاژی و فرکانس ها از UPSهای تک فاز یا سه فاز استفاده می شود. که هرکدام دارای مزایا و یا معایبی می باشند.برای مثال تیمی که سه نفره عمل می کند. توانایی بیشتری جهت مقابله با مشکلات را دارد.و انرژی بیشتری را ذخیره دارد. که در موارد خاص از آن استفاده نماید.

شرکت آروند آویژه پارسیان در زمینه یو پی اس و سرویس و نگهداری آنها و UPSهای تک فاز و سه فاز خدمات جامعی راارائه می دهد. در صورت نیاز به مشاوره با متخصصان ما تماس حاصل نمایید. و از اطلاعاتی جامع بهره مند گردید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Verified by MonsterInsights