کارکردهای یو پی اس APC شامل چه مواردی است :

یو پی اس apc و شارژر

کارکردهای یو پی اس APC :

کارکردهای یو پی اس APC شامل مواردی است که در اینجا به آن می پردازیم.زمانی که برق ورودی شبکه قطع می گردد. منبع تغذیه بی وقفه که به آن یو پی اس می گویند. شروع به کار می کند و برق دستگاه را تامین می نماید.قبل از هرچیزی بهتر است تا با کارکرد یک یو پی اس آشنا گردید.

کارکردهای یو پی اس APC

یو پی اس چیست :

منبع تغذیه ای که بی وقفه عمل می کند و برق مورد نیاز را در زمان قطعی برق به منبع برق ورودی شبکه برق می دهد UPS می گویند.باتری هایی درون یو پی اس موجود می باشد که در صورت داشتن برق این باتری ها شارژ می گردد و در هنگام قطعی برق از آن استفاده می نماید. به عبارتی دیگر یو پی اس دستگاهی است که توان مورد نیاز برای تغذیه بار را از انرژی ذخیره شده در باتری ها فراهم می آورد.

کارکردهای یو پی اس APC

اجزای یک UPS:

یو پی اس ها از هر نوعی که باشند از چهار جزء بالا تشکیل شده اند.از کاربردهای دیگر یک یو پی اس این است که نوسانات و نویزهای ولتاژ را که در برق شهری وجود دارد از بین می برد و برقی بدون نوسانات را به مصرف کننده می رساند.

خاموشی یو پی اس APC

نحوه کارکردن یو پی اس :

از ورود متناوب میزان انرژی مورد نیاز برای منابع برقی در حالت عادی تامین می گردد.با استفاده از یکسوکننده ها شارژر دستگاه های یو پی اس می توانند به طور همزمان با تبدیل کردن جریان مستقیم به جریان متناوب باتری سبب شارژ آن گردد. در زمانی که با قطعی برق روبه رو می شویم در کمترین زمان جریان مستقیم برق به جریان متناوب تبدیل می شود و برق مورد نیاز جهت تامین برق دستگاه به آن می رسد.

چه دستگاه هایی را یو پی اس حفاظت می نماید :

قابلیت حفاظت از دستگاه ها توسط یو پی اس محدود به وسایل و تجهیزات خاصی نمی باشد اما به طور معمول جهت حفاظت از موارد ذیل استفاده می گردد:

  • رایانه ها
  • تجهیزات الکتریکی
  • ارتباطات مخابراتی
  • مراکز داده

انواع UPS های APC

مزایای استفاده از یو پی اس :

در کوتاه ترین زمان در هنگام قطع شدن برق یو پی اس به منبع تغذیه این دستگاه وصل می گردد و برق مصرفی آن را تامین می نماید.هنگامی که دستگاه یو پی اس مصرف کننده در دسترس باشد این نیاز ایجاد می گردد.

شرکت آروند آویژه پارسیان در زمینه یو پی اس و سرویس و نگهداری آن خدمات بسیار جامعی را ارائع می دهد در صورت داشتن هر سوالی در این زمینه با متخصصان ما تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Verified by MonsterInsights