نحوه کار یو پی اس APC به چه شکلی می باشد:

یو پی اس apc و روش

نحوه کار یو پی اس APC :

نحوه کار یو پی اس APC بسیار مهم و اساسی است در اینجا به بررسی خلاصه آن می پردازیم. حفظ جریان برق و ولتاژ برق توسط گجت های ups صورت می پذیرد. توسط این گجت ها از طریق جریان اصلی برق گرفته می شود و در باتری ذخیره می نماید. در زمانی که قطعی برق یا نوسان شدید ایجاد می گردد. آن جریان را به کار می گیرند ups در جاهایی که جریان قادر به حفظ ولتاژ را به تنهایی ندارد به کار می رود.

نحوه کار یو پی اس APC

یو پی اس منبع تغذیه ای است که بین مصرف کننده و جریان برق اصلی قرار می گیرد. از اختلال در شبکه جریان در دستگاه هایی که به نوسانات برق حساس هستند جلوگیری می نماید. یو پی اس همچنین از ایجاد نویز نیز جلوگیری به عمل می آورد. هیچ وسیله ای به اندازه یو پی اس نمی تواند سبب ایجاد حفاظت در برابر مشکلات برق شهری گردد.

نحوه کار یو پی اس APC

وجود یو پی اس :

امروزه به دلیل گران بودن سیستم ها از لحاظ سخت افزاری استفاده از یو پی اس سبب جلوگیری از آسیب به دستگاه های موجود می گردد. و بسیار با صرفه تر می باشد. برق شهری به دو شاخه یک وسیله برقی متصل می گردد. و آن وسیله تنها از یک منبغ تغذیه استفاده می نماید. زمانی که برق شهری دچار نوساناتی گردد و یا دچار قطعی شود. به دنبال قطعی برق آن وسیله برقی خاموش می گردد. در اینجا با وجود یک یو پی اس دو مبع انرژی برای دستگاه برقی ایجاد می گردد.
وجود یو پی اس سبب می گردد منبع تغذیه دیگری علاوه بر منبع برق شهری وجود دارد. که در صورت قطع منبع اولیه یا برق شهری یو پی اس وارد عمل می گردد و عمل تبدیل کردن انرژی متناوب به مستقیم جهت شارژ کردن باتری ها را برعهده دارد.

طرز کار یو پی اس APC

تعمیرات یو پی اس :

قابل ذکر است در صورت خرابی یو پی اس بایستی تمامی قطعات آن مورد بررسی و توجه قرار گیرد. که در صورت وجود اشکال در هر بخش آن به شکلی مجزا مورد تعمیر قرار گیرد. انجام تعمیرات یو پی اس بایستی توسط افراد حرفه ای و متخصص در این زمینه صورت پذیرد.

شرکت آروند آویژه پارسیان با داشتن نیروی کار متخصص در زمینه تعمیرات یو پی اس همواره در حال خدمت گزاری به شما دوستان می باشد در صورت داشتن هر سوالی در زمینه یو پی اس با مشاوران ما تماس نمایید و از اطلاعاتی کامل بهره مند گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Verified by MonsterInsights