مرکز داده Terremark

مرکز داده  Terremark

مرکز داده  Terremark

مرکز داده  Terremark، به عنوان یکی از بزرگ ترین شرکت ها در شهر میامی به شمار می آید. این مرکز داده، یک مرکز داده پیشرو بوده و یکی از بزرگ ترین مرکز داده های تک ساختمانی در جهان می باشد. که خدمات اشتراک مکانی می دهد.

آروند آویژه در این مطلب، کلیه اطلاعات لازم در مورد مرکز داده  Terremark را در اختیار شما خواهد گذاشت.

اما ابتدا با مرکز داده یا همان دیتا سنتر آشنا شویم و نحوه فعالیت آن ها را مورد بررسی قرار دهیم. در ادامه انواع مراکز داده و کاربری هایی که دارند را برای شما شرح می دهیم.

در نظر داشته باشید که مرکز داده  Terremark به عنوان یکی از کامل ترین و شناخته شده ترین مراکز داده در سطح جهانی است. اما باید پیش از هر کاری دیتا سنتر ها را به طور کلی برای شما توضیح دهیم.

مرکز داده یا دیتا سنتر چیست؟

مرکز داده به مجموعه ای از سرویس گر ها، زیر ساخت های ارتباطی/امنیتی و تجهیزات الکترونیکی گفته می شود که برای ارائه نگهداری و پشتیبانی از سرویس های تحت شبکه مانند اینترنت، اینترانت و اکسترانت مورد استفاده قرار می گیرد.

سازمان ها و شرکت های مختلف و هم چنین افراد این امکان را دارند تا با استفاده سرویس های ارائه شده از طرف این مراکز داده، وبگاه ها، اطلاعات و سرویس های مبتنی بر شبکه‌خود را بر روی اینترنت راه اندازی نمایند.

مرکز داده کاربرد های مختلفی از جمله، پردازشی، ذخیره داده، جمع آوری داده، را دارد. هم چنین می تواند کلیه موارد نام یرده شده را یک جا اعمال نماید.

لازم به ذکر است که مراکز داده به طور کلی عظیم و متنوع هستند و در سر تا سر شبکه جهانی اینترنت در حال سرویس دهی می باشند.

انواع مراکز داده

مراکز داده با در نظر رگفتن اندازه و کارکردی که دارند در دسته بندی های مختلفی قرار می گیرند:

– شبکه های سازمانی، تجاری یا دانشگاهی

– سبکه های خصوصی

– فراهم کننده های سرویس

– مرکز داده اینترنتی

– مراکز داده فرا سازمانی

– مراکز داده محلی

کاربری های مراکز داده

همان طور که پیش تر گفته شد، مراکز داده عملکرد های مختلفی دارند. به همین خاطر هر کدام می توانند کاربری های متفاوتی از یکدیگر داشته باشند.

به طور مثال پایگاه هایی برای ارائه سرویس میزبانی وب وجود دارند که از رایج ترین آن ها می توان به DNS، Email،FTP و … اشاره نمود.

دیگر پایگاه ها می توانند سرویس های پست الکترونیک را ارائه دهند. و یا اشتراک های مکانی و اختصاصی را در اختیار کاربران قرار دهند.

از دیگر کاربری های این مراکز می توان به پایگاه های ارائه سرویس برنامه های کاربردی و سرویس های بازی در شبکه اشاره کرد.

هر کدام از پایگاه های نام برده شده، می توانند کاربری یک مرکز داده و یا چندین مرکز داده به شمار آیند. به همین خاطر بسته به زیر ساخت هایی که برای هر کدام در نظر گرفته شده است، کاربری های متفاوتی دارند.

مشخصات مرکز داده  Terremark

مرکز داده  Terremark، دارای افزونگی زیر ساخت با کلاس سه می باشد. که ظرفیت برق آن نامحدود است. هم چنین فراوانی فضا و برق و سرمایش با بهره وری خوب، از جمله ویژگی های این مرکز داده به شمار می آید.

لازم به ذکر است که سرمایش این مرکز، از نوع هوا محور با دالان های بسته و PoD بوده. و هوا رسانی از دو طریق کف و سقف کاذب انجام می پذیرد.

مرکز داده  Terremark میزبان NAP قاره آمریکا است. در واقع هدف از ساخت این مرکز، تبادل میان کابل هایی است که از اقیانوس اطلس به شرق آمریکا ارتباط دارند.

این مرکز را به صورت تدریجی کامل کرده. و با در نظر گرفتن مرحله پیشین و فناوری روز، هر مرحله را به پیش می برند.

مشتریان مرکز داده نام برده شده، اشتراک مکانی عظیم و انتخاب های زیادی دارند. هر کدام از آن ها می توانند با در نظر گرفتن شرایط خود امکانات ویژه خودشان را در خواست کنند.

درباره مرکز داده  Terremark

مرکز داده  Terremark، به عنوان یکی از شناخته شده ترین مراکز داده در فلوریدا می باشد. این تاسیسات بزرگ را همه با نام NAP قاره آمریکا می شناسند.

زمانی که موضوع ساخت این مرکز داده به میان آمد، Terremark صرفا یک توسعه املاک و مستغلات بود. و هیچ تجربه و مهارتی در کار و یا طراحی عملیات مرکز داده نداشت.

Terremark امروزه حدود 50 مرکز داده دارد. هم چنین تاسیسات شش طبقه NAP قاره آمریکا با 66700 متر مربع مساحت و ظرفیت برقی که 70 مگا وارت بررسی شده است. توانسته کلیه مراکز داده های شرکت های بزرگ را از نظر بی اندازد و نا چیز جلوه دهد.

Terremark یک ساختمان عظیم و جثه است که ‌ظرفیت برق آن نامحدود بوده و رک هایی به بلندی 3 متر را دارا می باشد. هم چنین زیر ساخت آن دارای افزونگی کلاس سه می باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Verified by MonsterInsights