ماژول های ups و مزیت های استفاده از آنها شامل چه مواردی است :

ماژول های ups

ماژول های ups :

ماژول های ups نیز مانند خود یو پی اس در زمان قطع شدن و وجود نویز در برق استفاده می گردد. همانطور که می دانید برق از جمله نیازهای بسیار الزامی در زندگی روزمره می باشد. در زمان قطع شدن برق اختلال های زیادی در زندگی و شرایط کار ایجاد می گردد. باتری ها در این زمان به جای برق به عنوان جایگزین عمل می کنند. استفاده از باتری ها تا زمان محدود و مشخصی امکان پذیر است. جهت سوئیچ کردن برق شهری به باتری ها از مدارهای یو پی اس و انواع ماژول های یو پی اس استفاده می گردد.

ماژول های ups

یو پی اس ها انواع مختلفی دارند که با توجه به توان خروجی آنها مورد استفاده قرار می گیرند.با توجه به کارایی های مختلفی که یو پی اس های ماژولار دارند. نسبت به یو پی اس های مستقل بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند.

ماژول های ups

یو پی اس ها و انواع آنها :

اولین و مهمترین وظیفه یک یو پی اس تامین برق سیستم در زمان قطعی برق است.حفاظت از وسایل و تجهیزات در مقابل تغییرات ولتاژ و ایجاد نوسانات برق و نویز از جمله دیگر ویژگی های یو پی اس می باشد. ایجاد جریان برق ثابت جهت جلوگیری از ایجاد اختلال در برنامه های حساس نیز از موارد دیگر وظایف یو پی اس است.
ماژول هایی که این وظایف را بر عهده دارند در ولتاژ های 5 و 9 و12 ولتی می باشند. برخی دیگر از این ماژول ها در ولتاژهای 12 تا 48 ولتی کاربرد دارند.

ماژول های ups

با توجه به نوع مصرف یو پی اس ها به انواع مختلفی تقسیم می شوند. به شکلی کلی یو پی اس ها در سه دسته یو پی اس آنلاین– آفلاین و لاین اینتراکتیو می باشند. در زمان قطعی برق و به عنوان جایگزین یو پی اس آفلاین عمل می کند. جهت ایجاد اصلاح در ورودی از نویزها و پاکسازی آن در سیستم و در شرایطی که طبیعی می باشد. از یو پی اس آنلاین استفاده می شود.یو پی اس لاین اینتراکتیو در شرایط عادی از طریق بای پس ورودی را به ترانسفورماتور منتقل می نماید. با تبدیل نمودن ترانسفورماتور به عنوان شارژر خروجی acنیز تامین می گردد.

مزایای استفاده از ماژول های یو پی اس :

در زمان قطع شدن برق برخی سیستم های حساس ممکن است بوسیله نویزها و یا اختلالات برقی و نوسانات برقی دچار آسیب گردند. که در این هنگام یو پی اس و ماژول های مختلف یو پی اس جهت جلوگیری از این موارد استفاده می گردند.از مزایای دیگر استفاده از یو پی اس این است. که مدارهای موجود در هنگامی که یو پی اس فرمان دهد. توان مورد نیاز سیستم را فراهم می نماید. ولتاژهای اضافی سیستم با این کار حذف می گردند. استفاده از ماژول های یو پی اس در برابر خطاهای ناخواسته مانند اسپایک و افت ولتاژ و یا افزایش ولتاژ از سیستم حفاظت می نماید. قبل از رسیدن خطاها به سیستم یو پی اس آنها را تشخیص داده و آن را به برق متناوب تبدیل می نماید.

شرکت آروند آویژه پارسیان در زمینه یو پی اس و سرویس و نگهداری آنها خدمات بسیار جامعی را ارائه می دهد. در صورت نیاز به مشاوره با متخصصان ما تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Verified by MonsterInsights