لوازم جانبی یو پی اس شامل چه لوازمی می شود :

لوازم جانبی یو پی اس

لوازم جانبی یو پی اس :

لوازم جانبی یو پی اس شامل باتری و کابینت باتری، کارت snmp ریل کیت و کارت پارالل و پی دی یو و کابل برق ورودی می باشد. که توسط این لوازم می توان بصورت موازی و خروجی های یو پی اس را به طور همزمان تقسیم بار نمود. رک محل قرارگیری سوئیچ و سرور و همینطور ups است پس یک یو پی اس بایستی به شکل رکمونت باشد تا امکان نصب آن داخل رک انجام پذیرد.

عوامل مهم و اثر گذار در انتخاب باتری یو پی اس :

انتخاب باتری و اندازه و تعداد آن بستگی به عواملی دارد که در اینجا بیان شده است :

– اندازه بار :

مقدار توان باری که از آن می خواهیم تغذیه نماییم از جمله عوامل مهم در انتخاب باتری است.به ظرفیت باتری بیشتری در صورت توان مصرفی بار بیشتر نیاز می باشد. توان بار برحسب وات می باشد.

لوازم جانبی یو پی اس

-زمان عملکرد :

همانند بار هرچه میزان زمان عملکرد مورد نیاز بالاتر باشد. میزان ظرفیت مورد نیاز باتری هم بیشتر می باشد.

– ظرفیت شارژر :

یک باتری یو پی اس دارای ظرفیت بی نهایت نمی تواند باشد و در ظرفیت های مشخص شده ای وجود دارند. به اندازه شارژر ظرفیت باتری محدود است. نباید ظرفیت باتری بیشتر از 12 برابر جریان شارژر باشد. به عبارتی یک باتری تا ظرفیت 60 آمپر ساعت توسط یک شارژر 5 آمپری پشتیبانی می گردد. که البته اگر تخلیه باتری کمتر از ده روز یکبار صورت پذیرد.

کابینت باتری ups:

محفظه ای که از باتری های یک یو پی اس در مقابل ضربه و جابه جایی و سایر آسیب های فیزیکی موجود حفاظت می نماید. را کابینت باتری می نامند. جنس این کابینت ها از فلز می باشد. زمانی که برای تعویض باتری و کابینت باتری تعیین می گردد. بستگی به جنس و استفاده فرد از آنها دارد.

رک باتری :

رک باتری نام دیگر کابینت باتری است که باتری هایی از نوع صنعتی که به آن باتری دریچه دار می گویند و یا باتری های سیلد که برای یو پی اس می باشد در این رک ها قرار می گیرند. تجهیزات شبکه مانند سوئیچ و روتر و مودم و یا حتی سرور نیز درون رک باتری امکان حفاظت دارند. همچنین جهت جلوگیری از صدمه های فیزیکی مانند ضربه و فشار و در جهت کارایی بهتر سرور استفاده از رک برای آن بسیار مهم است. رک ها معمولا بر دو نوع رک دیواری و ایستاده می باشند.

کارت SNMP :

کارت اس ان ام پی به معنای مدیریت شبکه می باشد. امکان کنترل نمودن دستگاه های الکترونیکی من جمله منابع پشتیبان برق توسط این کارت صورت می گیرد. امکان نظارت یک یا تعدادی از سیستم های UPS توسط رایانه در یک نقطه مرکزی شبکه توسط صدور مجوز توسط SNMP صورت می گیرد.

 

شرکت آروند آویژه پارسیان در زمینه سرویس و نگهداری یو پی اس و لوازم یدکی آن خدمات بسیار جامعی را ارائه می دهد. در صورت داشتن هر سوالی در مورد یو پی اس با ما تماس نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Verified by MonsterInsights