ضرورت استفاده از یو پی اس چه مواردی می باشد :

ضرورت استفاده از یو پی اس

ضرورت استفاده از یو پی اس :

ضرورت استفاده از یو پی اس شامل مواردی است که در این مقاله به بررسی آن می پردازیم.یو پی اس ها کاربردهای زیاد و متنوعی دارند.استفاده از ups در مکان هایی مانند کارخانه ها و بیمارستان ها و تجهیزات پزشکی و بخش های خاص یک شرکت بسیار رایج و مورد استفاده می باشد.استفاده از یو پی اس علاوه بر این مکان ها در آسانسورها و دوربین های مداربسته و … نیز صورت گرفته است.

اهمیت و ضرورت داشتن یو پی اس و استفاده از آن زمانی روشن می گردد که با قطع برق مکان هایی که نیاز به برق بدون وقفه دارند تا اطلاعات و داده های مورد نیاز خود را از دست ندهند با استفاده از یو پی اس این مهم برای آنها صورت می پذیرد.

 

ضرورت استفاده از یو پی اس

ساختار یک ups :

انواع باتری یو پی اس، اینورتر و یا مبدل dcبهac و کلید غیرهادی یا سوئیچ و یکسوکننده شارژر یا رکتیفایر در ساختار یو پی اس وجود دارد.توان و قدرت یو پی اس در صورت قوی تر بودن اینورتر بیشتر می باشد.و این قدرت سبب می گردد که یو پی اس از تجهیزات بیشتری پشتیبانی نماید.میزان برق دهی ups به هر اندازه که ظرفیت باتری های مورد استفاده بیشتر باشد طولانی تر خواهد بود.

ضرورت استفاده از یو پی اس

فیلترهای الکترونیکی در یو پی اس وجود دارد. این فیلترها سبب حذف نویزها و نوسانات برق شهری می گردند.حفاظت از مصرف کننده ها در برابر رعد و برق و ولتاژهای بالا از دیگر مزایای یو پی اس است. اسن سیستم ها جریان برق یکنواختی را به صورت موجی ثابت به مصرف کننده ها می رسانند.

ضرورت استفاده از یو پی اس

 

برای کاربردهای معمولی اصولا از یو پی اس های آنلاین استفاده می گردد. که باتری سرب اسید و یا نیکل کادمیوم دارند و توان آنها 500 تا 2000 آمپر می باشد. کیفیت برق خروجی و میزان توان یو پی اس های بزرگتر بیشتر می باشد.

انواع یو پی اس ها :

نوعی از یو پی اس ها به نام آنلاین می باشند. که این گروه حفاظت مطلوبی را در برابر نوسانات برق تامین می نماید. هنگامی که ورودی تصحیح شده باشد در این یو پی اس ها تامین خروجی صورت می گیرد.

یو پی اس های آفلاین نوع دیگری از آنها هستند که در زمان قطع برق و به عنوان منبعی جایگزین استفاده می گردند.
در یو پی اس لاین اینتراکتیو ورودی از طریق بای پس به ترانسفورماتورها انتقال داده می گردد. در این شرایط همانند یک شارژر ترانسفورماتورها عمل می نمایند و خروجی ac را تامین می نمایند.

آلارم های هشدار در زمان خطا و یا اضافه بار ، نرم افزار کنترل یک کامپیوتر جهت ذخیره کردن اطلاعات و خاموش کردن کردن کامپیوتر از جمله مهمترین ویژگی های یک یو پی اس می باشد.

شرکت آروند آویژه پارسیان در زمینه یو پی اس و سرویس و نگهداری آن خدمات بسیار جامعی را ارائه می دهد در صورت داشتن هر سوالی می توانید با متخصصان ما تماس حاصل نمایید و از اطلاعاتی مفید بهره مند گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Verified by MonsterInsights