سیم کشی یو پی اس APC چگونه صورت می گیرد :

سیم کشی یو پی اس APC

سیم کشی یو پی اس APC :

سیم کشی یو پی اس APC مبحثی است که در این مقاله درباره آن خواهیم گفت.UPS دستگاهی الکترونیکی است که جهت تامین انرژی جهت دستگاه های مصرف کننده ایجاد شده است. این دستگاه به جریان ورودی برق و قطعی برق و اختلالات شبکه بسیار حساس می باشد.در محل هایی که به برق بی وقفه نیاز دارند. مانند بسیاری از بیمارستان ها و کارخانه ها و مراکز کامپیوتری از یو پی اس استفاده می گردد.

سیم کشی یو پی اس APC

کاهش و یا افزایش به یکباره ولتاژ و تغییرات فرکانس از جمله مشکلاتی است. که در برق شهری ایجاد می گردد.بوسیله یو پی اس که منبع بدون وقفه می باشد. می توان به راحتی به برق با ولتاژ و فرکانس ثابت دست پیدا نمود.

از جمله وسایلی که در یو پی اس به کار می رود باتری ها هستند. که وظیفه ذخیره نمودن انرژی را برعهده دارند تا در زمان نیاز در دسترس دستگاه مورد نظر قرار نماید.نکته ای بسیار مهم و حائز اهمیت سیم کشی و اتصالات یک UPS است. که بایستی به صورتی بی نقص و کاملا صحیح انجام پذیرد.

مواردی در یو پی اس

سیم کشی ناصحیح و رعایت نشده سبب ایجاد مشکلاتی مانند آتش سوزی و آسیب رسیدن به تجهیزات و وسایل می گردد.افرادی که به سیم کشی یو پی اس می پردازند بایستی دارای تخصص و علم انجام آن را داشته باشند.

 

سیم کشی یو پی اس APC

استفاده از کابل مناسب :

استفاده از کابل های با طول و ضخامت مناسب جهت جلوگیری از ایجاد آسیب های احتمالی در زمان تغییرات ولتاژ و سیم کشی بسیار مهم می باشد. بایستی از کابل های با طول و ضخامت مناسب استفاده گردد تا کارایی وسیله مورد نظر را به حداکثر خود برساند.هرچقدر میزان طول کابل بیشتر باشد احتمال ایجاد خطا در سیم کشی نیز بیشتر خواهد شد.بهتر تا آنجا که امکان دارد از سیم کشی طولانی جلوگیری گردد.

جدا بودن سیم کشی داخلی و خروجی :

نکته ای بسیار مهم در سیم کشی یو پی اس این است که بایستی همواره سیم کشی خروجی و ورودی دستگاه جدا از یکدیگر نصب گردند.به بیانی دیگر سیم فاز و نول ورودی و خروجی اتصالی با یکدیگر نداشته باشند. به این دلیل بایستی بارهای خروجی، فاز و نول و آرت را فقط از UPS تلمین نماییم تا از بروز خطرات جلوگیری گردد.

شرکت آروند آویژه پارسیان در زمینه یو پی اس و سرویس و نگهداری آن خدمات بسیار جامعی را ارائه می دهد در صورت داشتن هر سوالی با متخصصان ما تماس حاصل نمایید و از مشاوره ای کامل بهره مند گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Verified by MonsterInsights