تجهیزات تابلو برق صنعتی شامل چه مواردی می باشد:

دلایل استفاده از تابلوبرق

تجهیزات تابلو برق صنعتی :

تجهیزات تابلو برق صنعتی شامل مواردی است که در ذیل آورده شده است :

تجهیزات تابلو برق صنعتی

-فیوزها :

از جمله مهمترین تجهیزات که در داخل تابلو برق های صنعتی می باشد فیوزها می باشند که در برابر اتصالات کوتاه و بار اضافی حفاظت از مدار را برعهده دارد و جزو وظایف اصلی آن می باشد. در تابلوهای برق نیز فیوز وجود دارد که وظیفه آن این است که از ازدیاد میزان جریان برق ورودی به مدار جلوگیری نماید.

تجهیزات تابلو برق صنعتی

– کلید مینیاتوری :

mcb یا کلید مینیاتوری از جمله تجهیزات مهم دیگر موجود در تابلو برق صنعتی می باشد. تحت شرایط ویژه و به شکلی خودکار و در شرایطی مانند اضافه بار و یا اتصال کوتاه توانایی این را دارد که جریان را در مدار الکتریکی موجود در شبکه به شکلی کامل قطع نماید. حساسیت و اعتماد و اطمینان کلیدهای مینیاتوری به نسبت فیوزها بسیار بیشتر می باشد.

تجهیزات تابلو برق صنعتی

– بی متال :

تبدیل تغییرات دمایی به جابه جایی مکانیکی به وسیله بی متال ها صورت می گیرد. وظیفه مهم بی متال ها حفاظت از موتور سه فاز در برابر اضافه بار در کاربردهایی با ولتاژ پایین می باشد.

تجهیزات تابلو برق صنعتی

– کلید حرارتی:

صفحه کلید حرارتی یا mpcb نوعی قطعه الکتریکی می باشد که حفاظت از موتور الکتریکی در برابر عوامل و شرایط خارجی از وظایف مهم و اصلی این کلیدها حساب می شود.

-کلید قطع جریان :

کلیدهای قطع جریان بر اساس نوع فعالیتی که دارند در سه دسته غلتکی و میکروسوئیچی و سلکتوری قرار می گیرند.

تجهیزات تابلو برق صنعتی

– کلید کامپکت :

mccb یا کلیدهای کامپکت از جمله دستگاه های حفاظت الکتریکی می باشند. در طیف گسترده ای از فرکانس ها و ولتاژهای 50 و 60 هرتز استفاده می گردد. کلیدهای کامپکت از کلیدهای مینیاتوری بسیار بزرگتر هستند و جریان نامی تا 2500 آمپر را دارند. قابلیت تنظیم شدن نیز در این کلیدها وجود دارد.

 

-کنتاکتور :

وصل و قطع نمودن جریان به الکتروموتور در تابلو برق صنعتی بر عهده کنتاکتور می باشد. مشکلاتی مانند افت ولتاژ و جابه جایی فاز و عدم تقارن ولتاژ سه فاز و همینطور قطعی یکی از فازها سبب می شود که کنتاکتور اجازه روشن شدن به موتور را نمی دهد.

تجهیزات تابلو برق صنعتی

شرکت آروند آویژه پارسیان در زمینه تابلو برق و نصب آن و همچین سرویس و نگهداری از یو پی اس ها خدمات بسیار جامعی را ارائه می دهد. در صورت داشتن هر سوالی با ما تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Verified by MonsterInsights