APC RACK PDU و بررسی ویژگی های آن :

ATS و نوع کارکرد

APC RACK PDU :

APC RACK PDU یکی از انواع pdu ها می باشد. و به عبارتی دیگر از محصولات پی دی یو است.جهت مدیریت توزیع برق از دستگاهی به نام pdu استفاده می گردد. این دستگاه دارای یک ورودی و خروجی های زیاد می باشد. که معمولا درون رک و برای تغذیه برق سرورها و تجهیزات شبکه استفاده می شود. جهت مدیریت ظرفیت برق مصرفی تجهیزات شبکه و افزایش سرورها و تعداد زیاد تجهیزات شبکه در مرکزهای داده و اتاق های سرور استفاده از پی دی یو بسیار لازم می باشد.

APC RACK PDU

قابلیت های pdu :

1-در مراکز داده سبب اداره و بهره وری بهتر توان برق می گردد.
2-توسط پی دی یو ها می توان سبب ایجاد برنامه ای در جهت روشن و خاموشی تجهیزات متصله به آن گردید.
3-با استفاده از pdu می توان از افزایش بار برق مصرفی برق در دستگاه های متصل به آن قبل از اینکه دستگاهی fail شود جلوگیری نمود. و از آن اتفاق باخبر گردید.

APC RACK PDU
4-برخی از پی دی یو ها یک صفحه نمایش دیسپلی دارند. که برای نمایش مقدار برق و شاخص آن می باشند و توسط ابزارهایی مدیریتی توسط پروتکل snmp می شود آن را کنترل نمود.

از انواع pdu ها می توان به نوع سیار – رکمونت و کابینتی می توان اشاره نمود. هر پی دی یو چند پریز دارد که سه شاخه برق هریک از تجهیزات شبکه را به یکی از پریزها می توان وصل نمود. به چند دستگاه تحت شبکه مانند سرور و سوئیچ و روتر برق می توان با استفاده از pdu برق را رساند.

APC RACK PDU

مزایای استفاده از pdu :

در انواع پیشرفته پی دی یو می توان برای آن پسوورد اضافه نمود. تا مانع از دسترسی کاربران غیرمجاز گردید. از قابلیت قفل نمودن پریزها نیز می توان استفاده نمود تا به شکلی غیرعمدی کابل ها از برق کشیده نشوند.بسیاری از پی دی یو ها دارای حسگرهایی هستند. که سبب پایش محیط اطرافشان می گردند.این دستگاه ها رطوبت و دمای محیط را به درستی می سنجند. تا مدیر شبکه یا دیتا سنتر بتواند این اطلاعات را مشاهده نماید و تصمیمات لازمه را بگیرد.

شرکت آروند آویژه پارسیان در زمینه یو پی اس و سرویس و نگهداری آن خدمات جامعی را ارائه م دهد در صورت داشتن هر سوالی با ما تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Verified by MonsterInsights