بررسی برد یو پی اس

برد یو پی اس

برد یو پی اس چیست؟

دستگاه یو پی اس دستگاهی الکترونیکی می‌باشد که  به منظور تأمین دائم انرژی برای دستگاه‌های مصرف‌کننده  طراحی‌شده است. دستگاه‌های مورد نظر به اختلالات موجود در شبکه، قطع و وصل برق و…  بسیار حساس هستند. یو پی اس ها را می‌توان درمانی برای مشکلات ایجاد شده بر روی شبکه‌ برق شهری همچون؛ افزایش یا کاهش ناگهانی ولتاژ، انواع مختلف اعوجاج لحظه‌ای یا دائم، تغییر فرکانس و… دانست.

خب در تعریف کلی از اینکه برد یو پی اس چیست؟ می‌توان گفت یکی از مهم‌ترین و تخصصی‌ترین اجزای تشکیل دهنده سیستم یو پی اس می‌باشد که نحوه نصب و نگهداری آن بسیار دارای اهمیت می‌باشد. همان‌طور که می‌دانید بسیاری از تجهیزات و دستگاه‌هایی که ما در طول زندگی روزمره خود از آن‌ها استفاده می‌کنیم همگی دارای برد می‌باشند که کار اصلی و مهمی را در تجهیزات ما انجام می‌دهند.

یک مثال ساده، همین گوشی‌های تلفن همراهی که ما از آن‌ها استفاده می‌کنیم در ساختار خود یک برد دارند که در صورت آسیب‌دیدگی و سوختن آن باید هزینه بسیار زیادی را جهت تعمیر آن پرداخت کنید تا مجدد بتوانید از تلفن همراه خود استفاده کنید. درباره سیستم یو پی اس هم به همین صورت می‌باشد اگر برد یو پی اس دچار مشکل شود سیستم پشتیبان که همان یو پی اس می‌باشد را هم از کار خواهد انداخت.

تعمیر برد یو پی اس
تعمیر برد یو پی اس

تعمیر برد یو پی اس

گفتیم که تمامی سیستم‌های یو پی اسی که از آن‌ها برای حفاظت تجهیزات و دستگاه‌های برقی خود از آن‌ها استفاده می‌کنید از اجزای مختلفی تشکیل شده است که یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین آن اجزاء برد یو پی اس می‌باشد. اگر برد یو پی اس تجهیزات شما دچار مشکل و خرابی شود چه کار باید کرد؟ آیا به سادگی می‌توان مشکل آن را برطرف کرد؟ برای تعمیر برد یو پی اس نیاز به فرد متخصصی می‌باشد در پاسخ به سؤالات این چنینی باید بگوییم که:

  • دقت داشته باشید که اگر بدون توجه به این میزان اهمیت به مراکز و تعمیرگاه‌های غیر مجاز برای تعمیر برد یو پی اس خود اقدام کنید شک نداشته باشید که دچار مشکل خواهید شد.
  • همچنین اگر فردی که برای تعمیر برد یو پی اس خود انتخاب کرده‌اید تخصص لازم را در این زمینه نداشته باشد ممکن است خرابی برد بیشتر شده و دیگر به‌هیچ‌عنوان قابل تعمیر نباشد.
  • با توجه به پیچیده بودن و چند لایه بودن بردهای دستگاه های یو پی اس مدل های mgb و apc که از تکنولوژی پیشرفته ای برخوردار هستند معمولا در بیشتر مواقع تعمیر بردها امکان پذیر نیست اما این شرکت با دارا بودن انواع لوازم یدکی خوب و مناسب آمادگی ارایه قطعات یدکی مهم در اسرع وقت را دارا میباشد.

نکات مهم برای تعمیر برد یو پی اس

همان‌طور که در ابتدای این مطلب اشاره کرده‌ایم برد یکی از مهم‌ترین اجزای تشکیل دهنده سیستم‌های یو پی اس می‌باشد که در صورت خرابی نیاز است که برای تعمیر آن دقت بسیاری شود. در ادامه

می‌خواهیم به یک سری نکات مهم که در تعمیر برد یو پی اس باید در نظر داشته باشید اشاره‌ای داشته باشیم.

بررسی برد یو پی اس
بررسی برد یو پی اس
  1. اولین و مهم‌ترین اصل برای تعمیر برد یو پی اس نحوه عیب‌یابی و پیدا کردن مشکلی است که برای سیستم یو پی اس شما به وجود آمده است.
  2. نکته دوم این است که تعمیر این قطعه از یو پی اس حتماً باید توسط یک متخصص انجام شود (متخصص در ابتدا مدارهای الکتریکی را ارزیابی کرده و بعد از آن عملکرد اپتوکوپلر برد را مورد بررسی قرار می‌دهد.)
  3. در زمان تعمیر برد یو پی اس باید آنالیز و کنترل مدارهای الکترونیکی به دقت مورد بررسی قرار گیرند و توجه داشته باشید که باید حتماً بر اساس استانداردهای شرکتی باشند که آن را ساخته است.
  4. زمانی که برد یو پی اس دچار مشکل شود سیستم‌ها و تجهیزات شما که مجهز به یو پی اس می‌باشند دچار افت ولتاژ خواهند شد و پاور آن چشمک خواهد زد.

دقت داشته باشید که اگر مواردی که به آن‌ها اشاره کرده‌ایم به درستی انجام نشوند برد خراب یو پی اس شما نه تنها درست نخواهد شد بلکه خرابی‌های دیگری را در سایر قسمت‌های تجهیزات شما به وجود خواهند آورد؛ بنابراین در نظر داشته باشید که تعمیرگاه‌های غیر مجاز انتخابی خوب و مناسبی برای تعمیر برد یو پی اس شما نمی‌باشند.

تعمیر برد یو پی اس
تعمیر برد یو پی اس

شرکت آروند آویژه

شرکت آروند آویژه، ارائه دهنده‌ی خدمات مربوط به رفع نقایص این دستگاه می‌باشد. در این مرکز، مجرب‌ترین کارشناسان تعمیر یو پی اس مشغول به کار هستند. این مهندسین، دوره‌های لازم را در معتبرترین مراکز آموزشی جهان سپری کرده و دارای مدارج علمی بالا در این زمینه می‌باشند. تخصص و مهارت بالای این افراد، امکان تعمیرات حرفه‌ای انواع مدل‌های یو پی اس از جمله تعمیرات برد یو پی اس را به آن‌ها داده است.

همچنین، تجهیز مرکز تعمیرات ups به جدیدترین ابزار مربوطه و استفاده از روش‌های نوین، یکی از مزایای این مرکز نسبت به سایر واحدهای تعمیر یو پی اس می‌باشد. در صورت بروز هرگونه مشکل، می‌توانید با همکاران ما تماس گرفته و راهنمایی‌های لازم را دریافت نمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Verified by MonsterInsights