انتخاب باتری UPS و عوامل موثر در این انتخاب :

یو پی اس apc و شارژر

انتخاب باتری UPS :

انتخاب باتری UPS بسیار مهم می باشد چرا که بایستی با توجه به توان مورد نیاز جهت دستگاه یو پی اس این باتری را انتخاب نمود.یو پی اس از تجهیزات پرکاربردی می باشد. که جهت استفاده برای تامین بارهای الکتریکی حساس در زمان قطعی برق و یا تغییرات ولتاژی ایجاد شده در زمان قطع شدن برق مورد استفاده قرار می گیرد.زمانی که برق قطع می گردد یو پی اس به یک منبع تغذیه بارهای مهم نیازمند می باشد. این منبعی که یو پی اس از آن استفاده می نماید باتری است. باتری از بخش های مهم یک یو پی اس است. که در انتخاب آن باتوجه به نوع و اندازه آن بایستی دقت گردد.

باتری یو پی اس :

باتری ها بر اساس ظرفیت و ولتاژ بررسی می گردند. ظرفیت یک باتری بر اساس آمپر ساعت است. و عبارتست از حاصلضرب مدت زمان عملکرد آن در جریانی که تحویل می نماید.

عوامل موثر در انتخاب باتری ups :

1-اندازه بار :

مقدار توان باری که قرار است از آن تغذیه گردد یکی از عواملی است که در انتخاب باتری مهم است.هرچه میزان توان مصرفی بار بیشتر باشد باتری به ظرفیت بیشتری نیاز دارد. برحسب وات توان بار می باشد و همچنین برای مجموع بارهایی که قرار است از آن تغذیه شود نیز بیان می گردد.

2- زمان عملکرد :

هرچه زمان عملکرد مورد نظر باتری بیشتر باشد ظرفیت لازم نیز برای باتری بیشتر می گردد.

3- ولتاژ ورودی inverter:

ولتاژ ورودی یا ولتاژ باس دی سی مقدار ولتاژی است که مورد نیاز دی سی می باشد که باید در اینورتر یک یو پی اس اعمال شود. میزان این ولتاژ در برگه مشخصات یو پی اس می باشد. ولتاژ باس های دی سی معمولا از 12 ولت تا 480 ولت می باشد. اگر باتری با ولتاژ 12 ولت که رایج می باشد در اختیار داشته باشیم با سری کردن آن می توانیم به ولتاژ نیازی جهت ورودی اینورتر دست یابیم.

انتخاب باتری UPS

شرکت آروند آویژه پارسیان در زمینه سرویس و نگهداری یو پی اس و خرید و فروش باتری و یو پی اس خدماتی جامع را ارائه می دهد در صورت داشتن هر سوالی در این زمینه با ما تناس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Verified by MonsterInsights