apc ups و اجزای آن :

apc ups و

apc ups و بخش های تشکیل دهنده آن :

apc ups و قسمت های تشکیل دهنده آن شامل مواردی است که به شرح آن می پردازیم. از برندهای بسیار محبوب و شناخته شده که نزدیک به چهل سال است که به عنوان زیرساخت های حفاظتی جهت استاندارد صنعتی شناخته شده اند می توان به یو پی اس ای پی سی اشاره نمود. به همراه شرکای فناوری اطلاعات این یو پی اس بسیار قابل اعتماد و در دسترس است. شرکت اشنایدر الکتریک که خود به تولید باتری و رک و تجهیزات خنک کننده برای دیتاسنترها و یو پی اس می پردازد به تولید apc نیز پرداخته است.

یو پی اس و موارد

 

در سال 2007 اشنایدر الکتریک apc را خریداری کرد و با سیستم mge آن را ادغام نمود. و در نهایت واحد تجاری انرژی و خدمات خنک کننده اشنایدر الکتریک را تشکیل داد. با استخدام 113900 فرد در جهان و در 102 کشور این شرکت به فروش سالانه 26 میلیارد دلار رسید. در سال 2011 apc توسط اشنایدر به یک برند به تنهایی تبدیل شد.

apc ups:

امروزه بیشتر سازمان ها و شرکت ها و اداره ها و کشتیرانی ها و فرودگاه ها از تجهیزات الکتریکی با حساسیت بالا استفاده می کنند که به برق بی وقفه نیاز دارند تا امکان دخیره سازی اطلاعات و داده ها در زمان قطع برق برای آنها وجود داشته باشد.

یو پی اس apc و اهمیت

وجود یو پی اس ای پی سی در مکان ها از اهمیت بسیاری برخوردار است چرا که علاوه بر تامین انرژی لازم برای وسایل الکتریکی از تغییرات ولتاژی و فرکانسی و نویز نیز جلوگیری می کند که موجب حفاظت از آنها می شود. در منازل نیز برای ممانعت از آسیب به کنسول های بازی و سینمای خانگی و حتی سیستم های امنیتی دوربین مدار بسته استفاده از یو پی اس امری بدیهی است.

ای پی سی یو پی اس دریایی :

این یو پی اس ها از دسترس بودن بالایی برخوردار هستند. و جهت حفاظت از حمل و بار در کشتی ها در برابر ناهمواری ها بسیار مقاوم است. در برابر ارتعاش در سطوح بالا این یو پی اس ها بر اساس مقررات دریایی مانند dnv که بین المللی است در برابر خطرالکتریکی و محفظه های بزرگ و سخت دارای مقاومت است. جهت برآورده سازی نیازهای لازم جهت برنامه های دریایی و کشتی ها یو پی اس های دریایی apc بوسیله اشنایدر الکتریک با راه حل هایی قابل تنظیم به فعالیت می پردازد.

یو پی اس apc و افزایش

اهمیت استفاده از یو پی اس :

جهت تامین برق پایدار برای تجهیزات اساسی یو پی اس ای پی سی به عنوان پشتیبان قوی محسوب می گردد. این سیستم به شکل خودکار و بی وقفه در زمان قطع برق انرژی لازمه را در اختیار وسایل قرار می دهد. و از خطرات ناشی از نوسانات نیز جلوگیری می نماید.

اجزای apc یو پی اس :

-رکتیفایر :

وظیفه اصلی این قسمت تبدیل کردن جریان متناوب یا ac به جریان دی سی یا مستقیم است. در مدل آفلاین رکتیفایر وجود ندارد. و شارژر برای شارژ باتری استفاده می شود. در یو پی اس های آنلاین رکتیفایر عمل شارژ باتری را نیز انجام می نماید. در برخی از مدل های آنلاین نیز رکتیفایر و یو پی اس از هم جدا هستند و جهت تبادل انرژی لازمه خروجی را انجام می دهد. و شارژر باتری هم جداست.

سیستم خنک کننده مراکز داده

-اینورتر:

جریان برق dc به ac توسط این قسمت است.تبدیل انرژی باتری به جریان متناوب نیز با اینورتر است. در هنگامی که برق شهر در مدار است انرژی از طریق رکتیفایر ورودی تامین می گردد. اما در زمان قطع برق از طریق باتری ها انرژی توسط لینک دی سی و تبدیل به ای سی بوسیله اینورتر انجام می شود.

شرکت آروند آویژه پارسیان در زمینه سرویس و نگهداری از یو پی اس های apc و mge و هووآوی خدمات بسیار جامعی را ارائه می دهد. در صورت نیاز به مشاوره با متخصصان ما تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Verified by MonsterInsights