apc ups و بخش های اتاق سرور کدامند :

apc ups و بخش های

apc ups و بخش های تشکیل دهنده اتاق سرور :

apc ups و بخش های یک اتاق سرور شامل مواردی است که به اختصار شرح داده اییم. از جمله برندهای یو پی اس که بسیار معروف است و از محبوبیت زیادی برخوردار می باشد APC UPS است. که برای زیرساخت های محافظت از برق نزدیک به چهل سال است که به عنوان استاندارد صنعتی شناخته شده است. قابلیت دسترسی و اعتماد این یو پی اس بسیار بالا می باشد. اشنایدر الکتریک که خود تولید کننده رک برای دیتاسنترها و باتری تجهیزات خنک کننده می باشد.

 

نحوه انتخاب apc ups

 

به بیانی دیگر در سال 2007 شرکت اشنایدر الکتریک APC را خریداری نمود و با سیستم MGE UPS آن را ادغام کرد و واحد تجاری انرژی اشنایدر الکتریک را تشکیل داد. با به استخدام در آوردن 113900 فرد توسط اشنایدر الکتریک و کارکردن آن در 102 کشور در سراسر دنیا فروش سالانه آن در سال 2008 به 26 میلیارد دلار رسیده بود. APC در سال 2011 بوسیله شرکت اشنایدر الکتریک به یک برند محصول تبدیل گردید.

عوامل مهم در خرید یو پی اس APC:

  • -اندازه یو پی اس
  • -انتخاب باتری مناسب
  • -زمان بک آپ گیری
  • -SWITCH TIME
  • -میزان نویز قابل شنیدن
  • -استحکام و مقاومت
  • -گارانتی آن دستگاه

نحوه کار کردن یو پی اس :

یو پی اس یا منبع بی وقفه انرژی دارای عملکرد و مداری ساده می باشد. بخش های تشکیل دهنده UPS شامل یکسو کننده و کلیدهای رله و مدار تنظیم جریان و اینورتر می باشد. باتری ذخیره کننده انرژی نیز از اجزای دیگر آن است. برای ذخیره برق به شکل هوشمند بایستی از یو پی اس استفاده نمود. برق شبکه دارای تغییرات ولتاژی بسیاری می باشد. جریان بسیار زیادی در هنگام پیک مصرف از شبکه عبور می کند. و ولتاژ و جریان دائم در حال نوسان است.

apc ups و انتخاب

وسایل مصرفی این تغییرات مطلوب نمی باشد. جریان بی کیفیت و خام بوسیله یو پی اس به DC یا جریان مستقیم تبدیل می گردد. مصون بودن یکسوکننده یو پی اس از تغییرات ولتاژی نیز بسیار مهم است. در باتری سربی ان برق ذخیره می گردد. در انتها زمانی که در میزان مشخص و تنظیم شده ای در رله، نوسانات ولتاژی رسید بای پس یا مدار اصلی سبب قطع عبور جریان می شود.که موجب شروع به کار مدار خروجی در باتری می گردد.
و این جریان به برد اصلاحگر وارد می شود. و سبب بهبود کیفیت برق می شود. این برد تنظیمی تنها در یو پی اس های دارای کیفیت بالا قرار می گیرد. در انتها جریان به اینورتر وارد شده تا دوباره به جریان متناوب تبدیل گردد.

هووآوی یو پی اس و نقش

اتاق سرور :

در اداره ها و سازمان ها و شرکت های بزرگ بخش مهمی که ذخیره کردن اطلاعات مانند داده های آماری و نرم افزارهای سیستم ها و داده های نرم افزارها را بر عهده دارد اتاق سرور نام دارد. که پردازش اطلاعات را نیز علاوه بر ذخیره کردن آنها انجام می دهد.از اتصال چند سرور چه به شکل مجازی و یا فیزیکی این اتاق ها ایجاد می شوند. عوامل بسیار مهمی مانند اطلاعات مالی و سایر اسناد الکترونیکی مرتبط به سازمان ها در این اتاق ها قرار دارد. اگر این موارد از دست رود خساراتی در پی دارد.

اجزای server room:

از اجزایی که تشکیل دهنده طراحی برای اتاقی استاندارد هستند می توان به رک که نگهداری از سزور و تجهیزات شبکه را عهده دارد و تابلوبرق ها و لدر و سینی و سیستم نگهدارنده کابل و تهویه و کولینگ سرور و پچ پنل و … اشاره نمود.

یو پی اس apc و راهنمای

بخش های اتاق سرور:

-قسمت سخت افزاری :

از جمله سخت افزارهای اتاق سرور می توان به دستگاه های ذخیره ساز و سرورها و کنترلر هارد و هارد دیسک که درون سرور است اشاره نمود.

-رک ها :

برای نگه داشتن سوئیچ های برق و روترها و مودم و کیس و سرورها بایستی از محفظه ای به نام رک استفاده شود که سبب کاهش صدمات و آسیب ها گردد. پاور ماژول ها و سینی ثابت و مانیتورها و پیچ و مهره و حرارت سنج از متعلقات رک ها هستند.

یوپی اس اتاق سرور و دیتاسنتر

-بخش کابل کشی:

کابل های اتاق سرورها نیز همانند پچ کوردها و کابل های رابط برق و کابل های توکار از بخش مهم اتاق ها می باشد. از اصول کابلکشی در این نقاط بایستی به رعایت اصول کابل کشی و نقاطی جهت خم شدن کابل ها اشاره کرد. عملکرد و پایداری سیم ها در صورت تداخل الکترومغناطیسی بین خطوط کاهش می یابد.

شرکت آروند آویژه پارسیان در زمینه سرویس و نگهداری از یو پی اس های apc و mge و هووآوی دارای خدمات جامعی است. در صورت نیاز به مشاوره با ما تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Verified by MonsterInsights