APC UPS جهت دیتاسنتر و تجهیزات شبکه چه اهمیتی دارد :

چرا apc ups

APC UPS جهت دیتاسنتر :

APC UPS جهت دیتاسنتر و تجهیزات شبکه ای بسیار مهم و ضروری است. چرا که باید مانع از ایجاد اختلال در این موارد گردد. و هزینه دیتاسنترها و وسایل الکترونیکی بسیار گران است. به همین دلیل نگهداری و محافظت از آنها حائز اهمیت است. برند APC آمریکا دارای بهترین یو پی اس ها در جهان می باشند. APC و شرکت آن  در سال 1981 توسط سه فرد که در رشته الکترونیک و برق از دانشگاه ماساچوست فارق شده بودند تاسیس گردیده است. بسیاری از شغل های مهم و حساس مثل بانک ها و تجهیزات شبکه ای و دیتاسنترها و شبکه های مخابراتی بایستی از یو پی اس استفاده نمایند. انتخاب یو پی اسی که دارای کیفیت مناسب برای این مشاغل باشد بسیار حساس است. یو پی اس برند APC از جمله انتخاب های درست و گزینه ای عالی برای این مکان ها می باشد.

یو پی اس APC و توپولوژی

یو پی اس چیست :

UPS یا منبع تغذیه بی وقفه وسیله ای است. که از قطعات حالت جامد که مابین منبع برق ورودی و بار متصل شده قرار می گیرد. این دستگاه از ایجاد اختلال برق ورودی از جمله قطعی کامل برق جلوگیری می نماید. ویژگی هایی که در تمام یو پی اس ها مشترک است. وجود باتری در همه آنهاست تا زمانی که برق شهر وصل است. این انرژی در باتری ذخیره می شود و بعد از قطع برق شهری انرژی باتری به جریان AC یا متناوب تبدیل می گردد.

یو پی اس apc و زمان

وجود شارژ باتری و اینورتر در همه سیستم ها امری بدیهی است. همه یو پی اس ها دارای سیستم بای پس هستند که بوسیله یک سوئیچ در خروجی سبب ارتباط با بار جهت تغذیه مستقیم از برق شهری را ایجاد می نماید. با به کار بردن سوئیچ های استاتیک در اکثر موارد مدار سوئیچ خروجی کامل می گردد. در یو پی اس های با توان پایین این فرآیند به وسیله رله صورت می گیرد.

یو پی اس apc و کابل شبکه

باتری های قابل استفاده در یو پی اس ها :

باتری ها شامل انواع سرب اسید، نیکل کادمیوم، لیتیوم و سیلور آلکالین هستند. بهترین مدل باتری برای یو پی اس نوع سرب اسید است. که با درپوش بسته که به سرویس و نگهداری نیازی ندارد و با ولتاژ 12 ولت مورد استفاده قرار می گیرد. در آمپر ساعت بالا از ولتاژ 2 کمک گرفته می شود. از مدل نیکل کادمیوم نیز در مکان هایی که به طول عمر زیادتر از ده سال نیاز است استفاده می شود.

یو پی اس apc و سه

ویژگی های محل نصب یو پی اس و باتری :

1-وجود فضایی کافی
2-تحمل وزن دستگاه توسط سطح در نظر گرفته شده زمین وجود داشته باشد.
3-با نصب دستگاه باعث ایجاد مزاحمت برای کارکنان و اختلال در امور نگردیم.
4-حرارت ایده آل جهت باتری 20 تا 25 درجه و حرارت کارکرد یو پی اس بایستی بین 0 تا 40 درجه باشد. و رطوبت موجود مابین 20 تا 90 درصد باشد . نویزی وجود نداشته باشد تا روی عملکرد یو پی اس اثر نگذارد و مجموع این عوامل محیطی مناسب باشند.
5-تجهیزات ایمنی برای دسترسی به یو پی اس وجود داشته باشد.
6-روی شرایط محیطی و جریان هوا نبایستی با نصب یو پی اس تاثیری گذاشت.
7-ابزار سوئیچ و کلیدها و کنترل یو پی اس بهتر است در یک مکان قرار داشته باشد.
8-جهت تعبیه نمودن باتری نقطه امنی در محل انتخاب شده برای یو پی اس وجود داشته باشد.

یو پی اس apc و محل نصب

بخش های اصلی یو پی اس APC :

باتری :اشکال و انواع مختلفی از باتری ها در بازار موجود است. جهت مصارف متفاوتی از باتری استفاده می گردد. از جمله کاربرد آنها در وسایلی مانند یو پی اس است. فعالیت باتری به شکل زیر است:
متناسب با ظرفیت باتری که بر اساس آمپر است. باتری ها بوسیله شارژر یو پی اس مورد شارژ قرار می گیرد. و در زمان قطعی برق فعالیت باتری مشخص می شود.بوسیله یو پی اس جریان ذخیره ای در باتری ارسال می شود.
مبدل DC به AC و یکسوکننده شارژ و کلید غیرهادی از بخش های دیگر یو پی اس می باشد.

شرکت آروند آویژه پارسیان در زمینه سرویس و نگهداری از یو پی اس های MGE و APC و تعمیرات آنها و تهیه لوازم جانبی خدمات بسیار جامعی را ارائه می دهد. در صورت نیاز به مشاوره با متخصصان ما تماس حاصل نمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Verified by MonsterInsights