یو پی اس apc و چهار بخش اصلی آن کدامند :

apc ups و یو

یو پی اس apc و چهار بخشی که دارد :

یو پی اس apc و چهار قسمت اصلی آن شامل مواردی است. که در اینجا مطالبی را آورده اییم. یو پی اس دستگاهی می باشد که برای تامین مستمر انرژی جهت دستگاه های مصرفی در بسیاری از بیمارستان ها و کارخانه ها و مراکز اداری و مکان هایی که دارای حساسیت به اختلالات در شبکه و قطعی و وصلی برق دارند. استفاده می گردد. از جمله مشکلاتی که در برق شبکه ایجاد می شود.

کاهش و یا افزایش ولتاژ و تغییرات فرکانسی می باشد. یو پی اس مانع از ایجاد نویز و این تغییرات می گردد. و تغییرات ولتاژی را به طور ثابت نگه می دارد. با استفاده از یک انرژی پشتیبان مانند یو پی اس این امکان فراهم می گردد. تا بر مشکلات ناشی از برق شهری فارق گردید. برای جلوگیری از تخریب و از دست دادن اطلاعات و ایجاد حفاظت استفاده از یو پی اس بسیار کارآمد می باشد.

 

یو پی اس apc و چهار

حفاظت یو پی اس ها :

روش های بسیاری برای تامین حفاظت در برابر مشکلات برق وجود دارد. اما هیچ کدام به اندازه یو پی اس سبب محافظت از سیستم های مصرفی نمی گردد. در گذشته یو پی اس به عنوان سیستمی گران تلقی می گردید اما امروزه با توجه به گران بودن قیمت تجهیزات سخت افزاری و یا اطلاعات و داده ها استفاده و هزینه یو پی اس بسیار ارزانتر و به صرفه تر است.

یو پی اس apc و نگهداری

هدف اصلی یک ups:

حفاظت از تجهیزات الکتریکی و تامین انرژی مورد نیاز آنها از اهداف اصلی دستگاه یو پی اس می باشد. اما این کار را چگونه سبب می گردد؟ در زمان قطع برق شهر دستگاه یو پی اس با فراهم نمودن دو منبع قدرت مانع از خاموشی تجهیزات الکتریکی می گردد. طراحی یو پی اس ها به شکلی است که همواره دو منبع انرژی وجود دارد. یکی برق شهری و دیگری که در زمان قطع برق شهر وصل می گردد و وارد مدار می شود. باتری می باشد که به آن منبع ثانویه نیز می گویند.

دلیل خرابی MGE UPS

بخش های تشکیل دهنده یو پی اس :

1- باتری :

جهت مصارف گوناگون انواع مختلفی از باتری ها وجود دارند. یکی از کاربردهای باتری استفاده از آن در ups است. باتری ها متناسب با ظرفیت خود از طریق شارژر یو پی اس مورد شارژ قرار می گیرد. در زمان قطعی برق عملکرد آن باتری مشخص می شود. جریان ذخیره شده در باتری بر اساس موارد مورد نظر از طریق یو پی اس به طور خودکار ارسال می گردد. باتری هایی که در یو پی اس استفاده می شود نیکل کادمیوم و سرب اسید است.

باتری مناسب :

مناسب ترین و بهترین نوع باتری جهت یو پی اس نوع سرب اسیدی است. دارای دو نوع درپوش باز و در پوش بسته یا خشک است. به دلیل نیاز کمی که باتری در پوش خشک به نگهداری و سرویس دارد. و عمر طولانی تری که دارد. بیشتر مورد استقبال است.

apc و mge یو پی اس و

2-مبدل دی سی به ای سی

3-یکسوکننده شارژ

4-کلید غیرهادی

بخش های دیگر یو پی اس هستند.

شرکت آروند آویژه پارسیان در زمینه سرویس و نگهداری از یو پی اس های apc و mge خدمات بسیار جامعی را ارائه می دهد. در صورت نیاز به مشاوره با متخصصان ما تماس حاصل نمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Verified by MonsterInsights