یو پی اس apc و نحوه نصب آن چگونه است :

apc ups و تولید آن

یو پی اس apc و نحوه نصب و نگهداری از آن :

یو پی اس apc و نحوه سرویس و نصب و نگهداری آن بسیار حائز اهمیت است. چرا که بایستی از ایجاد خسارات جلوگیری به عمل آید. مخفف کلمه uninterruptible به معنای یو پی است است. که یک منبع تغذیه بی وقفه است که سبب تامین انرژی مورد نیاز تجهیزات الکتریکی به شکلی دائم می گردد. به عبارتی دیگر یو پی اس از انرژی ذخیره شده در باتری ها جهت تامین برق وسایل متصله به خود استفاده می نماید. ups با اتصال به برق شهری سبب شارژ باتری های خود می شود.

و در هنگام قطع برق از انرژی ذخیره شده در باتری هایش استفاده می نماید. تا با این کار مانع از خاموشی وسایل الکتریکی گردد. در هنگام قطع برق شهر یو پی اس بدون اینکه لحظه ای سبب خاموشی تجهیزات شود در مدار برق ذخیره شده در باتری را وارد می کند و از ایجاد آسیب به تجهیزات جلوگیری می نماید.

یو پی اس apc و نحوه

طرز فعالیت یو پی اس :

همانگونه که گفته شد بوسیله باتری ها یو پی اس کار می کند. و در زمان وجود برق شهر سبب شارژ کردن باتری ها می گردد.و برق شهری را به خروجی به طور مستقیم ارسال می نماید. و هنگام قطع برق آن را از مدار خارج کرده و سبب ورود برق باتری به مدار می گردد.

انواع یو پی اس و کاربردشان :

برحسب توان و قابلیت های یک یو پی اس آن ها را به انواع خانگی و صنعتی و اداری تقسیم بندی می کنند. توان یو پی اس های خانگی کمتر از سایرین می باشد. و در زمان کمتری هم برق دستگاه های اتصالی به خود را تامین می کند. سایز کوچکی را نیز دارا می باشد. و توان های آن زیر یک تا سه کاوا می باشد. برای شبکه های کوچک و بزرگ سرورها و در دوربین های مداربسته و وسایل امنیتی و ای تی ام ها از یو پی اس اداری استفاده می شود. توان اینها یک الی ده کاوا است. با باتری های جداگانه این یو پی اس ها استفاده می شوند تا قادر به تامین برق در زمان طولانی تری باشند. و دستگاه های بیشتری را قادر به پشتیبانی باشند.

توان یو پی اس های صنعتی بسیار بیشتر از دو مدل دیگر است. و برای مثال قادر است تمامی کامپیوترهای موجود در یک بیمارستان بزرگ را در هنگامی که برق قطع شده است در زمان محدودی روشن نگه دارد. این یو پی اس ها دارای سه فاز می باشند. توان های این یو پی اس ها ده تا هشتصد کاوا و حتی بیشتر می باشد.

قابلیت های ups:

یو پی اس ها نه تنها موجب تامین برق می شوند بلکه از تغییرات ولتاژی و فرکانسی و ایجاد نویز در دستگاه ها نیز جلوگیری می کنند. ود در هنگام افت شدید برق و یا در صورت ازدیاد ولتاژ به مانند رعد و برق قادر است از ایجاد آسیب و خطرات به وسایل و تجهیزات جلوگیری نماید.

یو پی اس APC و محلی

پریز ups:

در یکسری از اداره ها به جز پریز برق معمولی یک پریز برق جداگانه ای نیز وجود دارد که رنگ آن قرمز و یا متفاوت با پریز معمولی است. اگر از این پریز ها استفاده گردد نباید نگران ایجاد قطعی در برق شهری بود چون این پریز برق خود را از یو پی اس تامین می کند و همواره دارای برق است. از این پریزها برای همه وسایل نباید استفاده نمود بالخصوص وسیله هایی مانند سنگ فرز و موتور جوش و وسیله هایی که در زمان روشن شدن از برق زیادی استفاده می کنند چرا که سبب ایجاد آسیب به یو پی اس می گردند.

شرکت آروندآویژه پارسیان در زمینه سرویس و نگهداری از یو پی اس های mge و apc خدمات بسیار جامعی را ارائه می دهد. در صورت نیاز به مشاوره با متخصصان ما تماس حاصل نمایید تا از اطلاعاتی جامع بهره مند گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Verified by MonsterInsights