یو پی اس apc و مزیت استفاده کردن از آن :

یو پی اس apc و تجهیزات آن

یو پی اس apc و مزیت استفاده از آن شامل چه مواردی است :

یو پی اس apc و مزیت آن در جاهای مختلف شامل مواردی است که در اینجا به بررسی آن می پردازیم. به دستگاهی الکترونیکی که جهت تامین نمودن مداوم انرژی و برق برای وسایل مصرف کننده استفاده می شود. یو پی اس گفته می شود. ups مانع از ایجاد اختلالات در شبکه و ایجاد تغییرات نوسانی و نویز می گردد. و به طورکلی در وسایلی که دارای حساسیت بالایی هستند. مانند مجموعه های رایانه ای و مخابرات و ابزارآلات آزمایشگاهی و دوربین های مداربسته از یو پی اس استفاده می شود.

یو پی اس APC و باتری

از جمله مشکلات در شبکه برق شهری وجود نوسانات و تغییرات فرکانسی و اعوجاج های دائمی و یا لحظهای می باشد. با توجه به کاربردهای ویژه و حساسی که در بسیاری از تجهیزات الکترونیکی پیشرفته وجود دارد. مثل سیستم های کامپیوتری و وسایل پزشکی و تجهیزات مخابراتی نیاز به یک منبع تغذیه بدون وقفه که به شکل دائم انرژی مورد نیاز آن ها را تامین نماید وجود دارد. که استفاده از یو پی اس در اینجا بیان می گردد. فعالیت یو پی اس نسبتا دقیق بوده و سبب ایجاد فرکانس و ولتاژ ثابت و قابل اطمینان برای تجهیزات متصله می گردد.

یو پی اس apc و مزیت

ضرورت استفاده از ups:

استفاده از یو پی اس در کشورهای پیشرفته به عنوان وسایل ضروری اتصال یافته به سیستم های کامپیوتری محسوب می شود. به عبارتی دیگر در صورت ایجاد کمترین اختلال در بخش برق شهر و یا ایجاد یک پالس در سیستم های کامپیوتری که باعث خاموش و روشن شدن دوباره کامپیوتر می گردد. موجب می گردد که اطلاعات موجود در سیستم رم رایانه به راحتی از بین برود. و زیان های جبران ناپذیری را سبب می شود. و در نتیجه کار کاربر در چند لحظه از بین می رود. که در صورت استفاده از یو پی اس می توان مانع از این اختلالات و ضررها گردید.

یو پی اس APC و وظایف

درباره سیستم های مخابراتی و شبکه های حساس اطلاعاتی نیز در صورت قطع و یا ایجاد تغییرات مشخصات منبع تغذیه هماهنگی بین بخش های متفاوت دستگاه به هم خورده است. و در صورت قطع و وصلی پی در پی علاوه بر ایجاد صدمات در قطعات باعث ایجاد اختلال در عملکرد کل سیستم می گردد. بدین صورت وجود یو پی اس که بتواند از ایجاد این اختلالات جلوگیری نماید بسیار قابل درک است.

دستگاه یو پی اس :

در هنگام قطع برق از ژنراتورهای ac برای تغذیه دستگاه ها می توان استفاده کرد. اما به دلیل مشکلاتی مانند شناور بودن ولتاژ و دودزا بودن و ایجاد آلودگی صوتی و استفاده از زمانی طولانی جهت وصل شدن بعد از قطعی برق این ژنراتورها عملا کاربردی را در دستگاه های دارای حساسیت ندارند. استفاده از یو پی اس که در سایزهای کوچک نیز وجود دارند. باعث حفاظت از سیستم ها می گردد که بدون ایجاد آلودگی و اختلالاتی این محافظت صورت می پذیرد.

یو پی اس apc و مزیت

اثرات اختلال بر شبکه و بار مصرفی :

  • از دست دادن اطلاعاتی که در حال اجرا هستند در رم و یا cache
  • ایجاد توقف در انجام عملیات و عدم امکان ادامه فعالیت
  • از دست دادن زمان جهت تعمیر و یا تنظیم مجدد سیستم آسیب دیده
  • ایجاد ضررهای تجاری
  • ایجاد خطرات جانی در تجهیزات و وسایل درمانی.

شرکت آروند آویژه پارسیان در زمینه سرویس و نگهداری از یو پی اس های apc و mge و تهیه لوازم جانبی خدمات جامعی را ارائه می دهد. در صورت نیاز به مشاوره با متخصصان ما تماس حاصل نمایید و از اطلاعاتی کامل بهره مند گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Verified by MonsterInsights