یو پی اس apc و محل مناسب برای نصب آن :

apc ups و تاثیر

یو پی اس apc و محل مناسب برای آن :

یو پی اس apc و محل مورد نظر برای نصب و قرار گرفتن آن دارای ویژگی هایی است. که به بررسی آن می پردازیم. یو پی اس یا منبع تغذیه بی وقفه وسیله ای است که از قطعه هایی جامد تشکیل یافته است و مابین بار وصل شده و منبع برق ورودی قراردارد. و از ایجاد اختلافات برق شهری مانند قطعی کامل آن جلوگیری می نماید. ویژگی هایی در یو پی اس ها مشترک اسک است که وجود باتری در آنها یکی از آن می باشد.

یو پی اس apc و محل

و تا هنگامی که برق شهر وصل است در باتری ها ذخیره انرژی صورت می گیرد. و انرژی باتری بعد از قطعی برق شهر به جریان متناوب یا ac تبدیل می گردد. پس وجود شارژ باتری و مدار اینورتر در تمام سیستم ها می باشد. بای پس نیز سیستمی است که در تمام ups ها وجود دارد و به همراه سوئیچ در خروجی سبب ارتباط با بار برای تغذیه مستقیم از برق شهری می گردد. مدار سوئیچ خروجی با به کارگیری سوئیچ های استاتیک کامل می گردد. در یو پی اس های توان پایین انجام این عمل بوسیله رله صورت می گیرد.

apc ups:

یو پی ای پی سی قدرت اول در زمینه برق و الکترونیک در جهان می باشد. این شرکت تولید کننده لوازم مراکز داده و باتری و رک و ups یا برق اضطراری می باشد. از مشهورترین و معروف ترین تولید کننده یو پی اس و رک هوشمند برای دیتاسنترها و باتری و تجهیزات خنک کننده برای مراکز داده شرکت ای پی سی می باشد. در سال 1981 این شرکت بوسیله سه کارشناس تازه فارق شده در رشته الکترونیک و برق تاسیس گردیده است. این افراد در دانشگاه ماساچوست درس خوانده بودند.

یو پی اس و موارد

انواع یو پی اس های apc:

-اسمارت یو پی اس :

این یو پی اس ها برای مرکزهای اداری و مصرف های خانگی استفاده می شوند. دارای باتری داخلی اند و قابلیت اتصال به باتری خارجی نیز در بسیاری از آنها وجود دارد.

-smart ups it:

بیشترین راندمان به شکل آنلاین در این یو پی اس ها وجود دارد. که در صنعت یو پی اس فعالیت دارند. به سهولت در ظرفیت های یک تا 20 کیلوولت در دسترس می باشند. به شکل کشویی در رک ها و یا ایستاده استفاده می شوند.

-اسمارت یو پی اس vt:

این مدل از یو پی اس ها دارای توپولوژی می باشند. در ظرفیت های 10 تا 40 کیلوولت هستند. امکان اتصال به باتری خارجی را دارند. مدیریت از راه دور و از طریق شبکه و مانیتور کردن در این سری وجود دارد.

-symmetra px:

این مدل در ظرفیت های 16 کیلو ولت دارای توپولوژی هستند. در ظرفیت 500 کیلو نیز دارا می باشند. که قابلیت ارائه در فریم های 48 و 160 و 250 و 500 را دارا هستند.

-symmetra lx:

این شکل از ups ها دارای ساختار ماژولار می باشند. در ظرفیت های 4 تا 16 کیلوولت آمپر و در فریم های 4 و 6 و 8 و 16 توپولوژی دارند. دارای باتری داخلی هستند و امکان اتصال به باتری خارجی نیز در اینها وجود دارد.

باتری های یو پی اس apc :

باتری های قابل استفاده در یو پی اس شامل سرب اسید و لیتیوم و نیکل کادمیوم و سیلور آلکالین می باشد. بهترین باتری برای یو پی اس نوع سرب اسید است که نیاز به سرویس و نگهداری ندارد و درپوش بسته است. و ولتاژ آن 12 ولت است. در آمپر ساعت بالا از آن استفاده می شود. و در جاهایی که به طول عمر بیشتر از ده سال نیاز است معمولا از باتری نیکل کادمیوم استفاده می گردد.

محل مناسب برای نصب یو پی اس و باتری :

  • -موجود بودن فضای کافی
  • -توان تحمل وزن دستگاه توسط زمین وجود داشته باشد.
  • -مزاحمت با نصب دستگاه برای افراد ایجاد نگردد.
  • -شرایط محیطی مناسب باشد. (برای باتری حرارت ایده آل 20 درجه تا 25 درجه و حرارت کارکرد یو پی اس بین 0 تا 40 درجه و رطوبت آن بین 20 تا 90 درصد
  • باشد و نویز زیادی نباشد که روی کارکرد یو پی اس اثر نگذارد.)
  • -موجود بودن تجهیزات ایمنی برای دسترسی آسان به ups
  • -جریان هوا و شرایط محیطی نبایستی با نصب یو پی اس تغییر کند.
  • -ابزار و کلیدها جهت کنترل در یک مکان قرار گیرد.
  • -جای امنی برای تعبیه باتری در محل انتخابی برای نصب وجود داشته باشد.

یو پی اس و اجزای اصلی

شرکت آروند آویژه پارسیان در زمینه سرویس و نگهداری از یو پی اس های apc و mge و هووآوی دارای خدمات بسیار جامعی می باشد. در صورت نیاز به مشاوره با متخصصان ما تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Verified by MonsterInsights