یو پی اس APC و محلی که برای نصب انتخاب می گردد :

یو پی اس APC و محلی که نصب می شود :

یو پی اس APC و محلی که جهت قرار دادن آن انتخاب می گردد دارای ویژگی هایی است که در اینجا به آن می پردازیم.یو پی اس یا منبع تغذیه بی وقفه وسیله ای است که به شکلی مداوم انرژی لازمه جهت دستگاه های مصرف کننده را که نوسانات برق و قطعی برق حساس می باشد را تامین می نماید. این وسیل تجهیزاتی مانند وسایل کامپیوتری و آزمایشگاهی و بیمارستانی و .. می باشد.افزایش و یا کاهش ناگهانی ولتاژ و ایجاد اعوجاج در برق شهری از جمله مواردی است که سبب آسیب رساندن به دستگاه های حساس می رساند و باعث ایجاد خسارات زیادی می گردد. UPS سبب ایجاد برق بدون وقفه می شود که ولتاژ و فرکانس ثابتی دارد و انرژی لازمه جهت تجهیزات متصله به خود را تامین می کند.

یو پی اس APC و محلی

کارکرد یو پی اس :

UPS در زمان قطع برق انرژی دی سی را به AC تبدیل می نماید. در هنگام قطعی برق از ژنراتورهای ای سی نیز برای استفاده و تغذیه دستگاه ها مورد استفاده قرار می گیرد. اما این منابع به دلیل تغییرات ولتاژ و فرکانس و دودزایی و وقت زیاد برای وصل شدن بعد از قطع برق و لازم بودن سرویس و بازبینی کامل آن به طور کلی کاربردی در دستگاه های دارای حساسیت ندارد. استفاده از یو پی اس که با تثبیت ولتاژ و فرکانس همراه است بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. جهت افزایش زمان برق دهی در یو پی اس ها از کابینت باتری که دارای باتری است استفاده می گردد.

انواع یو پی اس ها :

1- یو پی اس آفلاین:

به عنوان منبع جایگزین در هنگام قطعی برق استفاده می شود.

2-یو پی اس لاین اینتراکتیو:

بوسیله بای پس به ترانسفورماتور در حالت عادی ورودی را انتقال می دهد. عمل شارژر را ترانسفورماتور در این حالت انجام می دهد. و در آخر از همین راه خروجی ای سی تامین می شود.

3-UPS آنلاین:

بعد از تصحیح کردن ورودی یا پاکسازی از وجود نویز و تغییرات ولتاژی در شرایط طبیعی تامین خروجی را انجام می دهد. در زمان نقص فنی وOVERLOAD و یا افزایش زیاد دما یو پی اس به شکل بای پس می رود.

یو پی اس APC و وظایف

عوامل مهم در نصب یو پی اس جهت افزایش ایمنی :

1- نوع حمل و قرارگرفتن جهت سالم رساندن یو پی اس به محل
2-مطمئن شدن از میزان فضای کفی جهت نصب یو پی اس و میزان اندازه و وزن UPS
3-انتخاب کردن محیطی مناسب برای قرارگرفتن یو پی اس
4-سنجش میزان حرارت و نویز صوتی و رطوبت محل
5-نوع اتصالات و فیوزهای حفاظتی به کار رفته

ویژگی های مناسب محل برای نصب یو پی اس و باتری آن :

1-وجود فضای کافی
2-توان تحمل وزن دستگاه توسط زمین وجود داشته باشد.
3-عدم ایجاد مزاحمت در رفت و آمد در صورت نصب یو پی اس
4-جهت دسترسی آسان به یو پی اس تجهیزات ایمنی فراهم باشد.
5-کلیدها و ابزار و سوئیچ بهتر است در یک مکان قرار گیرد.

یو پی اس APC و محلی

شرکت آروند آویژه پارسیان در زمینه سرویس و نگهداری از یو پی اس های APC و MGE خدمات بسیار جامعی را ارائه می دهد در صورت نیاز به مشاوره با متخصصان ما تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Verified by MonsterInsights