یو پی اس APC و طرز کار آن به چه شکلی است :

apc یو پی اس و رک

یو پی اس APC و طرز کار آن :

یو پی اس APC و طرز فعالیت و عملکرد آن موضوع مهمی است که در زمان نصب بایستی مورد توجه قرار گیرد. UPS مخفف کلمه UNINTERRUPTIBLE POWER SUPPLY می باشد. معنی این عبارت منبع تغذیه بدون توقف است. تامین کردن برق تجهیزات اتصال یافته به آن که توسط انرژی ذخیره شده در باتری صورت می گیرد کار اصلی دستگاه یو پی اس است. شارژ باتری های یو پی اس توسط اتصال به برق شهری صورت می پذیرد. در هنگام قطع برق شهری به شکلی سریع از برق باتری جهت روشن ماندن تجهیزات خود استفاده می کند. بدون اینکه تجهیزات اتصالی به یو پی اس در زمان قطع برق شهر خاموش شود یو پی اس وارد عمل می شود و از برق ذخیره شده باتری ها استفاده می نماید.

یو پی اس APC و طرز

APC UPS:

شرکت یو پی اسای پی سی از جمله مهمترین و معروف ترین شرکت ها می باشد. که در زمینه تولید برق اضطراری یا همان یو پی اس و رک ها جهت مراکز داده و همینطور تجهیزات خنک کننده برای مراکز دیتاسنتر فعالیت دارد. این شرکت توسط سه کارشناس که در رشته برق و الکترونیک تحصیل می کرده اند و از دانشگاه ماساچوست فارق شده بودند تاسیس گردیده است.

یو پی اس APC و طرز

طرز کار یو پی اس APC:

فعالیت یو پی اس توسط باتری صورت می گیرد. در زمان وجود برق شهر بوسیله آن شارژ می شود.و برق شهر را به طور مستقیمی به خروجی متصل می دهد. که در هنگام قطع برق شهر آن را از مدار خارج نموده و برق باتری را وارد آن مدار می نماید.

در چه تجهیزاتی از APC UPS استفاده می شود :

به دلیل قیت بالا و گرانی دستگاه های یو پی اس معمولا بیشتر برای تجهیزاتی که دارای حساسیت بالا و اضطراری هستند استفاده می شود. وسایلی مثل اتاق سرور شبکه، تجهیزات آزمایشگاهی و پزشکی، دوربین های مداربسته ، درب های برقی و تمامی وسایلی که به دلیل حساسیت بالا امکان اتصال به برق شهری را ندارند چرا که در زمان قطع آن باعث ایجاد خسارت در این وسایل می گردد.

قابلیت های موجود در یک UPS:

یو پی اس ها نه تنها سبب تامین برق می گردند بلکه از افزایش و کاهش ولتاژ برق نیز جلوگیری به عمل می آورند. تغییرات فرکانسی و نویز نیز در وسایلی که به یو پی اس اتصال دارند دیده نمی شود. در زمانی که تغییرات ولتاژی رخ می دهد نیز از آسیب رسیدن به دستگاه ها جلوگیری می نماید.

انواع UPS و کاربردهای آن :

برحسب توان و قابلیت هایی که یک یو پی اس دارد. سه نوع یو پی اس خانگی و صنعتی و اداری وجود دارد.

یو پی اس خانگی:

توان یو پی اس خانگی بسیار کمتر است. و در زمان کمتری قادر به تامین برق وسایل اتصالی به خود است. سایزهای این مدل کوچک است. و در توان های زیر یک کاوا تا 3 کاوا وجود دارند.

یو پی اس اداری :

برای شبکه هاب بزرگ و کوچک و سرورها و دستگاه های ای تی ام و وسایل امنیتی از یو پی اس اداری استفاده می شود. توان اینها یک تا ده کاوا می باشد. این مدل یو پی اس با باتری جداگانه استفاده می شود تا زمان تامین برق در آن ها افزایش پیدا کند. و دستگاه های بیشتری مورد پشتیبانی قرار گیرند.

یو پی اس صنعتی :

توان این یو پی اس ها بسیار زیاد است. و برای مثال تمام کامپیوترهای یک بیمارستان بزرگ را قادر است در زمان قطع برق به شکل زمان محدود پشتیبانی نماید. توان های این یو پی اس ها ده تا 800 کاوا می باشد.

شرکت آروند آویژه پارسیان در زمینه سرویس و نگهداری از یو پی اس های APC و MGE خدمات بسیار جامعی را ارائه می دهد. در صورت نیاز به مشاوره با متخصصان ما تماست حاصل نمایید و از اطلاعاتی جامع بهره مند گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Verified by MonsterInsights