یو پی اس apc و دلیل انتخاب کردن آن :

یو پی اس apc و افزایش

یو پی اس apc و دلیل انتخاب آن :

یو پی اس apc و دلیل انتخاب کردن آن شامل مواردی است که در اینجا به بررسی آن می پردازیم. شرکت apc از معروف ترین تولید کننده های یو پی اس و باتری و همینطور تجهیزات خنک کننده برای دیتاسنترها و رک های هوشمند برای مراکز داده می باشد. این شرکت در سال 1981 بوسیله سه کارشناس که در رشته برق و الکترونیک فارق التحصیل شده بودند. این افراد در دانشگاه ماساچوست تحصیل کرده بودند و تاسیس شد. در آن زمان این سه فرد بر روی تحقیق و توسعه در برق خورشیدی فعالیت داشتند. در زمان تلاش های این افراد در عرصه خورشیدی بودجه و انگیزه دولت بسیار کم رنگ شده بود. برای حفاظت از انرژی UPS فعالیت دارد. و اولین یو پی اس توسط apc در سال 1984 عرضه به بازار شد.

یو پی اس apc و دلیل انتخاب

بخش های اصلی ups apc:

-باتری :

انواع مختلفی از باتری ها در شکل های مختلفی در بازار عرضه می گردد. که جهت مصارف مختلفی از آن استفاده می گردد. از جمله کاربردهای باتری ها استفاده از آنها در تجهیزاتی مانند یو پی اس است. عملکرد باتری اتصالی به یو پی اس به شکل ذیل است :
از طریق شارژریو پی اس با توجه به ظرفیت باتری ها که عموما بر اساس آمپر می باشد. باتری ها شارژ می شوند. و در زمان قطعی برق عملکرد باتری مشخص می گردد. به بیانی دیگر جریان ذخیره شده در باتری بوسیله یو پی اس بر اساس فاکتورهایی به شکل خودکار به دستگاه مورد نظر ارسال می گردد.

باتری هایی که در ups ها قابل استفاده اند شامل نیکل کادمیوم و اسیدی سربی است. بهترین باتری برای یو پی اس ها نوع سربی اسیدی آن می باشد. به علت اینکه باتری خشک یا همان در پوش بسته به سرویس و نگهداری نیاز بسیار کمی دارد دارای طول عمر بیشتری نسبت به نوع دیگر است و مورد استقبال قرار گرفته است.

-مبدل دی سی به ac
-یکسو کننده شارژر
-کلید غیرهادی

 

در ساده ترین حالت اصول کار یو پی اس به این شکل است که بار در حالت عادی از ورودی ای سی تامین می شود. و با یکسوسازی ورودی AC و تبدیل نمودن آن به جریان دی سی همزمان باتری را نیز شارژ می نماید. در صورت قطع ورودی و یا مشکل در آن. با تبدیل ولتاژ DC باتری توسط اینورتر به برق ای سی ولتاژ بار را بی وقفه تامین می نماید.

دلیل انتخاب یو پی اس APC:

زمانی که به شکل آنلاین در حال انجام کاری مهم هستید. ذخیره خودکار یک سند امری عادی است. بعضی از مواقع بسیاری از اطلاعات را نمی توان اصلا از دست داد. در این هنگام احتیاج به یو پی اس از نیازهای اساسی شما محسوب می شود. استفاده از UPS فقط برای رایانه نمی باشد. بلکه برای دستگاه های برقی نیز مانند سیستم های امنیتی و دستگاه های شبکه و مواردی مثل شارژ تلفن که به راحتی دیده نمی شوند استفاده نمایید.

 

در صورت خاموشی گوشی و وجود فقط چند درصد شارژ نیز با اتصال به یو پی اس می توانید آن برق را تامین نمایید. APC سبب ایجاد محافظت در برابر هر وقفه ای می گردد. یو پی اس ای پی سی در زمان ایجاد نوسانات ولتاژی به عنوان برق پشتیبان فوری و تامین کننده آن جهت ایمن نگه داشتن تجهیزات الکتریکی شما به حفاظت از نوسانات می پردازد. همچنین سبب تهویه نیز می گردد.

نکات مهم در زمان انتخاب APC UPS:

یو پی اسی که می خواهید انتخاب نمایید باید بتواند قادر باشد تجهیزاتی که به آن متصل است را با مقداری سربار برای اندازه گیری خوب تغذیه نماید. در صورت استفاده از رایانه بایستی یو پی اس بتواند چند صد وات بیشتر برای دستگاه بازی پیشرفته پشتیبانی کند. در مورد رایانه اداری بدین شکل نیست و ممکن است یک تا دو دقیقه زمان بخواهد تا ذخیره کار شما صورت پذیرد. و خاموش گردد. UPS پشتیبانی سیستم ها را در حالت فعالیت انجام می دهد.

 

شرکت آروند آویژه پارسیان در زمینه سرویس و نگهداری از یو پی اس های APC و MGE و هووآوی خدمات بسیار جامعی را ارائه می دهد. در صورت داشتن نیاز به مشاوره با ما تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Verified by MonsterInsights