یو پی اس APC و اجزای آن شامل چه مواردی است :

یو پی اس APC و اجزای

یو پی اس APC و اجزای آن :

یو پی اس APC و اجزای تشکیل دهنده آن شامل چهار بخش است که در این مقاله به اختصار درباره آن توضیحاتی را داده اییم.یو پی اس یک منبع تغذیه الکترونیکی است که بدون وقفه برق مورد نیاز تجهیزات را تامین می نماید. در زمان قطع شدن برق شبکه شهری یا هر منابع دیگری مانند دیزل ژنراتور تامین توان الکتریکی تجهیزات از وظایف یو پی اس می باشد. بوسیله برق ذخیره شده در باتری یو پی اس در زمان نوسانات شدید و زمان قطعی برق با ایجاد ولتاژی تثبیت شده برق وسایل متصلی به خود را تامین می نماید. همچنین UPS مانع از ایجاد نویز و اختلالات شبکه می گردد.

یو پی اس APC و اجزای

APC UPS :

این برند از یو پی اس ها نزدیک به 40 سال است که جهت زیرساخت های حفاظت از برق به عنوان استاندارد صنعتی استفاده می گردد.شرکت ای پی سی توسط اشنایدر الکتریک که تولید کننده منابع تغذیه بی وقفه می باشد. و همچنین لوازم جانبی و لوازم نیازی جهت مراکز داده را نیز تامین می کند تولید شده است. شرکت APC در سال 2007 توسط اشنایدر الکتریک خریداری گردید و این شرکت را با شرکت MGE UPS ترکیب نمود .

تفاوت استابلایزر و ups

جهت چه مشاغلی از یو پی اس استفاده می گردد :

ای پی سی یو پی اس برای ایجاد برقی بدون وقفه در مراکز تجاری بسیار مورد نیاز می باشد. و راه حل هایی قابل اعتماد را در زیرساخت های فیزیکی و نرم افزار یکپارچه ارائه می نماید. اما به طور کلی در تمامی مکان هایی که نیاز به برق بدون وقفه می باشد. تا آن تجهیزات از کار نیفتاد و یا آن اطلاعات از دست نرود نیاز به یو پی اس می باشد. در آسانسورها و دوربین های مداربسته و در آزمایشگاه ها و صنایع و حتی در رایانه شما در منزل نیاز به استفاده از یو پی اس می باشد.

یو پی اس APC و اجزای

اجزای تشکیل دهنده یک UPS:

1- رکتیفایر، 2-باتری، 3-اینورتر، 4- کلید غیرهادی یا سوئیچ

-رکتیفایر یا یکسوکننده شارژ

تبدیل جریان متناوب به جریان مستقیم از وظایف یک رکتیفایر در یو پی اس است.سه حالت کلی برای دستیابی به جریان دی سی در رکتیفایر وجود دارد. حالت اول آن رکتیفایر IGBT. حالت دوم DIODE+IGBT . و حالت سوم آن تریستور است.

-باتری:

در زمانیکه برق شهری قطع می گردد. وظیفه ذخیره سازی انرژی و رساندن آن به تجهیزات اتصالی بوسیله باتری صورت می گیرد.از مهمترین اجزا همین باتری ها هستند. در هنگامی گه برق شهری دچار فرکانس غیر طبیعی و یا نوسان نیز باشد. تامین کردن برق دستگاه های خروجی توسط باتری است.بیشتر باتری های یو پی اس از نوع سیلد اسید می باشد. لایه هایی از جنس فیبر و سایر محافظت کننده ها این باتری ها را می پوشاند تا از نفوذ یافتن هرگونه رطوبت و گرد و خاک جلوگیری نماید.

یو پی اس APC و اجزای

-اینورتر :

تبدیل جریان مستقیم به جریان متناوب توسط اینورتر صورت می پذیرد. به بیانی دیگر خروجی یک اینورتر می بایست معادل با ولتاژ برق شهری باشد.در سلول های خورشیدی نیز علاوه بر یو پی اس ها از اینورتر استفاده می گردد. بر اساس شکل موج خروجی اینورترها سه دسته اصلی هستند : دسته اول اینورتر دارای خروجی مربعی. نوع دوم اینورتر با خروجی شبه سینوسی است. و نوع سوم با خروجی تمام سینوسی است.

شرکت آروند آویژه پارسیان در زمینه سرویس و نگهداری از یو پی اس های MGE و APC و تهیه لوازم جانبی خدمات بسیار جامعی را ارائه می دهد. در صورت نیاز به مشاوره با ما تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Verified by MonsterInsights