یو پی اس و کاربرد آن :

خروجی یو پی اس apc

یو پی اس و کاربرد آن شامل چه مواردی است :

یو پی اس و کاربرد آن مواردی را در بر می گیرد که به طور اختصاری به بررسی آن می پردازیم. برق شهری به هر علتی ممکن است دچار قطعی شود. و سبب خاموشی سیستم های سازمانی و صنعتی و اداری گردد و استفاده از شبکه داخلی به هم بریزد. و سبب ایجاد مشکلاتی در پاسخگویی به پرسنل و ارباب رجوع گردد. یو پی اس یا منبع تغذیه بی وقفه به وسیله ای است که سبب حفاظت از دستگاه های مصرف کننده الکتریکی می شود. یو پی اس در ظرفیت و کارکردهای مختلفی تولید می شوند. در قسمت های مختلف اداری و صنعتی و خدماتی می توان از آنها استفاده نمود. ups در مسیر بین برق ورودی دستگاه الکترونیکی قرار می گیرد و کیفیت برق ورودی را به صورتی ارتقا می دهد که سبب ممانعت از ایجاد نویز و نوسانات می شود.

یو پی اس و کاربرد آن

دو عملکرد را یو پی اس برای رسیدن به این هدف به انجام می رساند:

1-بوسیله حذف نویز و اختلالات در شبکه سبب افزایش کیفیت برق ورودی می شود و نوسانات را کاهش می دهد.
2-در زمان قطع شبکه سراسری یک سیستم جانشین یا بک آپ ایجاد می کند.

فعالیت ups:

تامین نمودن برق بی وقفه توان مورد نیاز بار مصرفی از انتظاراتی است که یک دستگاه ups توقع می رود. بین برق شهری و دستگاه مصرف کننده این دستگاه قرار می گیرد و علاوه بر اینکه باعث تثبیت و تنظیم برق شبکه می شود. از اختلالات آن و نویز نیز به تجهیزات حساس مصرفی جلوگیری می نماید. بوسیله انرژی ذخیره شده در باتری برق لازم برای وسایل تامین می شود. یو پی اس سبب فائق آمدن بر مشکلات ناشی از برق می گردد و سیستم های در حال بهره برداری و دارای حساسیت را برابر قطع برق حفاظت می کند.

استفاده از یو پی اس :

روش های کم هزینه بسیاری برای حفاظت از تجهیزات الکترونیکی وجود دارد. اما هیچکدام از این ها مانند استفاده از یو پی اس سبب ایجاد حفاظت سیستم ها نمی شود. یو پی اس در گذشته به عنوان یک سیستم بسیار گران قیمت ارزیابی می شد. اما امروزه به دلیل گرانی سیستم ها و وسایل و تجهیزات و هزینه های تعمیر استفاده از یو پی اس بسیار مقرون به صرفه است.

کارکرد یو پی اس :

یو پی اس منبع تغذیه ای است که از تجهیزات حفاظت می کند. اما چگونه این امر را انجام می دهد ؟ در صورت وصل دوشاخه وسیله ای الکتریکی به برق آن سیستم شروع به کار می کند. برق شهری اگر قطع شود در اثر انقطاع الکتریسیته آن وسیله به سرعت دچار خاموشی می گردد. یو پی اس با فراهم کردن انرژی لازم برای این وسیله این معادله را بر هم می زند.

انواع ups:

-یو پی اس آنلاین:

طراحی این مدل به شکلی است که باتری درون آن یا در داخل کابینت شارژ می شود و به این صورت در زمان قطع برق سراسری توان خروجی و تامین کردن برق محیط در حد بسیار خوبی حفظ می گردد. این مدل حفاظت از دستگاه ها و سیستم های شما را به شکلی عالی انجام می دهد. در خروجی این دستگاه هیچ نوسانی وجود ندارد و ولتاژ خروجی آن همیشه ثابت می باشد. در صنعت و بیمارستان ها از این نوع استفاده می گردد.

apc ups و وظیفه آن

-یو پی اس لاین اینتراکتیو :

ولتاژ ورودی یو پی اس در ابتدا از طریق استابلایزر داخلی تثبیت می شود و با تلرانس حدود ده درصد خروجی تامین می شود. بعد از آن که ولتاژ ورودی از میزان مجاز پایین آمد از طریق باتری توان خروجی تامین و شروع به کار می کند. برای تجهیزات شبکه ای it و بخش های اداری بیشتر از این مدل استفاده می گردد.

-یو پی اس آفلاین :

این مدل از تکنولوژی ساده و ابتدایی برخوردار است و تنها در زمان قطع برق استفاده می گردد. در مقایسه با سایر یو پی اس ها تکنولوژی این یو پی اس برقی با کیفیت پایین تر را ارائه می دهد.

شرکت آروند آویژه پارسیان در زمینه سرویس و نگهداری از یو پی اس های apc و mge و هووآوی دارای خدمات بسیار جامعی می باشد. در صورت نیاز به مشاوره با متخصصان ما تماس حاصل نمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Verified by MonsterInsights