عملکرد UPS APC به چه شکلی می باشد :

یو پی اس apc و افزایش

عملکرد UPS APC :

عملکرد UPS APC بسیار مهم می باشد و آشنایی با آن خالی از لطف نیست. با ما باشید تا بیشتر در این باره بدانید.در استاندارد IEC مراحلی جهت عملکرد یو پی اس ها وجود دارد. که به شرح ذیل می باشد :

1- طبقه بندی ورودی :

وابستگی ورودی به عنوان اولین بخش از طبقه بندی عملکرد خروجی یو پی اس می باشد. بررسی نمودن اینکه در چه حالتی کیفیت ولتاژ خروجی به کیفیت ولتاژ ورودی آن بستگی دارد. نیز از جمله این طبقه بندی است.

عملکرد UPS APC

وابستگی کیفیت ولتاژ در یو پی اس به عواملی بستگی دارد :

-وابسته به ولتاژ و فرکانس :

تنظیم نمودن فرکانس یا ولتاژ خروجی در حالت عادی در یو پی اس های وابسته به ولتاژ و فرکانس امکان ندارد.

-مستقل از ولتاژ :

تنظیم خروجی در یو پی اس های مستقل از ولتاژ وجود دارد.اما امکان تنظیم در حالت عادی برای فرکانس خروجی وجود ندارد. اکثر این یو پی اس ها دارای ولتاژهای خروجی مختلفی می باشند.

UPS APC و تعمیر

-مستقل از فرکانس و ولتاژ :

هر دو ولتاژ خروجی در این مدل از یو پی اس ها تنظیم می گردد. و امکان اینکه فرکانس خروجی در حالت عادی باشد نیز در اینها وجود دارد.
در حالات مختلف مثل کاهش ولتاژ و نوسانات و قطعی برق قابلیت متفاوتی در هر کدام از موارد بالا دارد. اما به شکلی کلی بالاترین راندمان و عملکرد در UPS مستقل از ولتاژ و فرکانس وجود دارد. دلیل این عملکرد بالا این است که این یو پی اس ها هم ولتاژ و فرکانس لازمه را تنظیم می کند. و هم سبب ایجاد حفاظت می گردد.

یو پی اس آنلاین در دسته یو پی اس های وابسته به ولتاژ قادر به رسیدگی به نوسانات ولتاژ و مشکلات موج های هارمونیک و … هستند.

یو پی اس APC و آشنایی

2- شکل موج ولتاژ خروجی :

شکل موج ولتاژ خروجی که در حالت اتصال به برق و ذخیره انرژی مورد بررسی می باشند از جمله بخش دوم طبقه بندی عملکرد یو پی اس ها می باشد. شکل موج سینوسی ، شکل موج مورد تایید در اکثر UPS ها می باشد. که این شکل در افزایش و یا کاهش راندمان سیستم اثرگذار است.

مشخصات APC UPS

3- عملکرد خروجی پویا :

تغییرات ولتاژ خروجی که در طول انتقال جریان ایجاد می شود را عملکرد خروجی پویا می نامند.در طول انتقال بار شرایطی بوجود می آید که شامل انتقال عادی ، بای پس و حالت های عملیاتی انرژی ذخیره شده باشد که در صورت اعمال و یا حذف کردن بار دجار تغییراتی می گردند.

شرکت آروند آویژه پارسیان در زمینه سرویس و نگهداری از یو پی اس های MGE و APC و تعمیرات آنها خدمات بسیار جامعی را ارائه می دهد. در صورت نیاز به مشاوره با ما تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Verified by MonsterInsights