شارژ کردن باتری ups به چه شکل است و چه اهمیتی دارد :

داشتن یو پی اسAPC

شارژ کردن باتری ups :

شارژ کردن باتری ups بسیار مهم و اساسی می باشد.شارژر باتری یکی از بخش های یو پی اس است که شارژ کردن باتری های یو پی اس را بر عهده دارد. ولتاژ باتری یو پی اس برابر با ولتاژ شارژر می باشد.در خروجی شارژر ولتاژی ایجاد می گردد که باتری ها را شارژ می نماید و بر روی ترمینال باتری است. مقدار آن بین 13.4 تا 13.7 است. این میزان در باتری های معمولی که 12 ولت هستند می باشد.

شارژ کردن باتری ups

شارژر باتری :

از جمله عواملی که در عمر باتری اثر دارند شارژر باتری یو پی اس هست.متناسب با نوع باتری که در ups استفاده می گردد نوع شارژر استفاده می شود.و طبق یک منحنی شارژ اقدام به شارژ کردن باتری ها می کنند.هنگامی که باتری شروع به شارژ شدن می نماید. طبق منحنی شارژی که در باتری وجود دارد به نمایش در می آید.

شارژ کردن باتری ups

میزان جریانی که در باتری پر می شود به مرور زمان کم می گردد و زمانی که باتری به طور کامل شارژ شد. مقدار این جریان به کمترین میزان خود می رسد.شارژر یو پی اس می تواند محدودیت هایی داشته باشد. که هر باتری را با هر آمپر ساعتی را نتوان در یو پی اس شارژ نمود. به عنوان مثال تا 42 آمپر ساعت باتری را در یک یو پی اس می توان استفاده کرد. و یا یک نوع از یو پی اس فقط باتری داخلی با 9 آمپر ساعت را در خود جای می دهد.بعضی از یو پی اس ها هستند که شارژر باتری بدون محدودیت و با کیفیت دارا هستند و بدون اینکه آسیبی به باتری وارد گردد. هر آمپر باتری را شارژ می کنند.

شرکت آروند آویژه پارسیان در زمینه یو پی اس و تعمیر و نگهداری آن و باتری های آن خدمات بسیار جامعی را ارائه می دهد. در صورت نیاز به مشاوره با متخصصان ما تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Verified by MonsterInsights