شارژر باتری UPS دارای چه اهمیتی می باشد :

یو پی اس APC و باتری

شارژر باتری UPS و لزوم استفاده از آن :

شارژر باتری UPS دارای اهمیت می باشد چرا که باتری به وسیله آن مورد شارژ قرار می گیرد.از قسمت های یک یو پی اس به شارژر باتری می توان اشاره نمود. وظیفه شارژر باتری شارژ کردن باتری های یو پی اس می باشد.ولتاژ شارژر برابر با ولتاژ باتری می باشد.در خروجی شارژر ولتاژی ایجاد می گردد که روی ترمینال باتری است تا باتری را شارژ نماید و میزان آن بین 13.4 تا 13.7 می باشد.این میزان برای باتری های معمول که 12 ولت است می باشد.

شارژر باتری UPS

در عمر باتری شارژر باتری تاثیر گذار می باشد.متناسب با نوع باتری که در یو پی اس استفاده می گردد. که از نوع سیلد اسید است و یا لیتیم شارژرشروع به شارژ باتری می نماید.

به طور کلی در همه باتری ها زمانی که باتری شروع به شارژ شدن می نماید. بر اساس منحنی که در باتری است میزان جریانی که به باتری توسط شارژر داده می شود به مرور کم می گردد و زمانی که به طور کامل باتری شارژ گشت. مقدار این جریان به کمترین خود در زمان شارژ شدن می رسد.

محدودیت شارژر :

یک شارژر ممکن است دارای محدودیت هایی باشد که سبب گردد باتری با هر آمپر ساعتی را در یو پی اس نتوان مورد استفاده قرار داد.برای مثال برای یک دستگاه یو پی اس تا 42 آمپر ساعت باتری می توان استفاده نمود. و یا این امکان دارد برای یک یو پی اس تنها از باتری داخلی تا 9 آمپر ساعت استفاده نمود.

شارژر باتری UPS

اجزای یک یو پی اس :

یو پی اس از چهار بخش تشکیل شده است که در اینجا به آن اشاره می نماییم:

باتری ها :

انواع مختلفی از باتری ها وجود دارند که شکل های متفاوتی از آن در بازار موجود می باشد.و جهت مصارف متفاوتی از آن استفاده می گردد.باتری ها ابتدا بوسیله شارژر یو پی اس که با ظرفیت باتری متناسب است شارژ می گردد.

در زمان قطع شدن برق عملکرد باتری مشخص می گردد. به عبارتی جریانی که در باتری ذخیره شده است بوسیله یو پی اس به شکلی خودکار ارسال می شود. باتری های استفاده شده در ups ها نیکل کادمیم و اسیدی سربی می باشند.مبدل دی سی به ای سی و یکسو کننده شارژر و کلید غیرهادی از دیگر اجزای یو پی اس می باشد.

شرکت آروند آویژه پارسیان در زمینه سرویس و نگهداری یو پی اس و باتری آن خدمات بسیار جامعی را ارائه می دهد. در صورت داشتن هر سوالی در این زمینه با متخصصان ما تماس حاصل نمایید و از اطلاعاتی کامل بهره مند گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Verified by MonsterInsights