دلایل استفاده از تابلوبرق چیست و تابلو برق چه انواعی دارد:

تابلو برق و انواع

دلایل استفاده از تابلوبرق :

دلایل استفاده از تابلوبرق ها حفاظت از تجهیزات برق ساختمان در برابر باران و برف و خطرات جدی می باشد.استفاده از تابلو برق سبب جلوگیری از ایجاد برق گرفتگی و آسیب رسیدن به افراد می گردد.در اصلاح ضریب توان هم استفاده از تابلو برق توصیه می گردد. از نشتی جریان و عدم پخش جریان به شکل مساوی توسط فیوزها و قطع کننده مدارها در میان اجزای مختلف تابلو برق جلوگیری می گردد. استفاده از تابلو برق دارای اهمیت زیادی می باشد.

دلایل استفاده از تابلوبرق

تابلو برق صنعتی :

به محفظه ای الکتریکی که تمامی تجهیزات مانند کلید زنی و محافظتی سیستم برق در آن قرار می گیرد تابلو برق می باشد.تمامی دستگاه های مربوط به کنترل و تنظیم سیستم ها و پایش نیز درون این تابلو برق ها قرار دارد. به طور کلی تابلو برق به سیستم هایی گفته می شود که برای کلید زنی و حفاظت از مدارهای الکتریکی و تجهیزات الکتریکی استفاده می گردد.

دلایل استفاده از تابلوبرق

انواع تابلو برق از لحاظ ولتاژ :

تابلوهای فشار ضعیف:

این تابلوها در ولتاژ کمتر از 1000 وات می باشد.یک یا چند وسیله قطع و وصل در کنار تجهیزات کنترلی و نشانگر و اندازه گیری و به شکل بهینه قرارگرفته اند. را تابلو برق فشار ضعیف می گویند.اتصالات الکتریکی و مکانیکی داخلی و قطعات ساختمانی را شامل این تابلو برق ها می گردد.تابلوهای ولتاژ ضعیف معمولا تا 690 وات است و ولتاژ سرویس آن تا 400 وات است.

انواع تابلو برق از لحاظ ساختار

تابلوهای فشار متوسط:

بدنه و کلید یا کنتاکتور فشار متوسط ، ترانسفورماتور ولتاژ و جریان و تجهیزات کنترلی اجزای اصلی یک تابلوی فشار متوسط می باشند.تابلو برق فشار متوسط دارای قابلیت های زیر می باشد:

  • در شرایط نرمال عملیات قطع و وصل را انجام می دهد.
  • جریان اتصال کوتاه را قطع می کند.
  • جریان خازنی را قطع و وصل می نماید.
  • جریان سلفی را قطع وصل می کند.

انواع تابلو برق از لحاظ ساختار

تابلوهای فشار قوی :

در ولتاژ 36 کیلوولت سیستم برقی کار می کند که تابلو برق ولتاژ بالا نامیده می شود.قوس ایجاد شده در زمان کلید زنی بالا می باشد که به دلیل ولتاژ بالا می باشد.در زمان طراحی تابلو برق ولتاژ بالا بایستی تمامی جوانب را در نظر داشته بود.

شرکت آروند آویژه پارسیان در زمینه تابلو برق و نصب و راه اندازی آن خدمات بسیار جامعی را ارائه می دهد در صورت نیاز به مشاوره با متخصصان ما تماس حاصل نمایید تا از اطلاعاتی کامل بهره مند گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Verified by MonsterInsights