توپولوژی در یو پی اس به چه شکلی است و چه انواعی دارد:

توپولوژی در یو پی اس

توپولوژی در یو پی اس :

توپولوژی در یو پی اس محدود به دو نوع نمی باشد و باور غلطی است. که در بین مردم ایجاد شده است.در مورد یو پی اس آنلاین و آفلاین تکنولوژی های متعددی وجود دارد.

انواع توپولوژی یو پی اس :

-standby و standby ferro
– لاین اینتراکتیو
– double conversion
-delta conversion


تکنولوژی استند بای یا آفلاین :

برای تغذیه کامپیوترهای شخصی به طور کلی از این توپولوژی استفاده می گردد. در شرایطی که عملکرد عادی است. و زمانیکه در بازه منبع توان ورودی مجاز می باشد. و خروجی دستگاه ups انتقال داده می شود. و در هنگام transfer switch از منبع ورودی توان به خرابی منبع ورودی و یاخروج ولتاژ از رواداریهای مجاز توسط اینورتر توان خروجی و انرژی ذخیره شده باتری تامین می شود. هنگامی که منبع ورودی دچار مشکل و خرابی شود اینورترها در تنها همان زمان شروع به کار می کنند. توان خروجی در این تکنولوژی زیاد مناسب نمی باشد. و معمولا در توان های کم تولید می شوند. از مزایای این طرح راندمان بالا و قیمت پایین آن می باشد.

تکنولوژی standby ferro :

ترانسفورمری با طراحی و عملکری ویژه به نام فرورزونانت در این تکنولوژی ایجاد شده است که ولتاژ تثبیت شده ای در خروجی بوسیله به اشباع رفتن هسته ترانس موجود می گردد. در هنگامی که شرایط عادی می باشد. از منبع توان منتقل می گردد و توان خروجی از ثانویه ترانسفورمر که فیلتر شده است به بار مصرفی با رگولاسیون مناسبی اتقال پیدا می کند. در هنگام خرابی در منبع ورودی اینورتر به کار کردن شروع می نماید و توسط انرژی ذخیره شده باتری و ترانسفورمر خروجی تامین توان مورد نیاز صورت می گیرد.

 

به دلیل اینکه ترانس فرورزونانت ایزولاسیون بسیار خوبی برای تامین خروجی فیلتر شده ایجاد می کند این فرآیند از استفاده از هر تجهیزات دیگری جهت فیلترینگ مناسب تر است. از مزایای این تکنولوژی می توان به فیلتراسیون بسیار خوب برق شهری و قابلیت اطمینان بالای آن اشاره کرد.
با استفاده کردن بعضی ژنراتورها و بارهای کامپیوتری که ضریب توان ورودی آنها اصلاح گردیده است یو پی اس های فرورزونانت به ناپایداری می رسند محبوبیت این طراحی در سال های اخیر به دلیل راندمان پایین و اتلاف حرارتی بالا و حجیم بودن کاهش یافته است.

شرکت آروند آویژه پارسیان در زمینه یو پی اس و سرویس و نگهداری و تعمیر آن خدمات بسیار جامعی را به شما عزیزان ارائه می دهد در صورت داشتن هر سوالی در این زمینه با ما تماس حاصل نمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Verified by MonsterInsights