باتری یو پی اس APC چگونه می باشد :

باتری یو پی اس APC :

باتری یو پی اس APC دارای ویژگی هایی است. که در اینجا به بررسی برخی از آنها و توضیح انواع این باتری ها می پردازیم.

باتری نیکل کادمیوم :

گونه ای از باتری های قابل شارژ می باشد که از نیکل 3 اکسید و کادمیم که به شکل فلز است و به عنوان الکترود استفاده می شود تشکیل یافته است.دلیل نام گذاری این باتری ها به NI-CD به همین دلیل می باشد.این مدل از باتری ها در مقایسه با سایر دارای چرخه کار بهتری هستند.تحویل ظرفیت نامی در نرخ دشارژ بالا از جمله مزایای مهم آن است.قیمت این باتری ها به نسبت سرب اسید بیشتر می باشد و خود دشارژی این باتری ها نرخ بالاتری دارد.

باتری یو پی اس APC

کاربردهای باتری نیکل کادمیوم :

سلول های این مدل باتری به شکل تک یا چند سلولی می باشد.جهت وسایل الکترونیکی و ابزارات ساده مانند اسباب بازی ها از این مدل به کار برده می شود.اما به شکلی کلی در کامپیوترها و روشنایی های اضطراری و تلفن های بی سیم کاربرد دارند.شکل بزرگ این باتری ها در استارتر هواپیماها و سیستم های برق اضطراری و قایق ها استفاده می شود.

استفاده از نیکل کادمیوم در UPS:

یک باتری درون UPS ها قرار می گیرد. در حالت عادی که ولتاژ به طور مناسب در یو پی اس وجود دارد بوسیله جریان برق باتری یو پی اس شارژ می گردد.در زمان افت ولتاژ و یا قطعی آن به شکلی خودکار منبع تغذیه تجهیزات بوسیله یو پی اس ها از برق شهری به باتری تغییر می یابد.این تغییرات بسیار سریع انجام می گیرد.و به این دلیل دستگاه ها از قطع جریان الکتریکی خبردار نمی شوند و آسیب به جایی وارد نمی شود. از جمله باتری های پرکاربرد دیگر باتری سرب اسید و لیتیوم و سیلور آلکالین می باشد.

مزایای باتری یو پی اس نیکل کادمیوم :

-مقاومت زیاد
-امکان نگهداری راحت
-عمر مفید بیشتر
-فضای مورد نیاز کمتر

معایب نیکل کادمیوم در یو پی اس:

-مصرف زیاد آب مقطر
-قیمت بالاتر
-واکنش به دمای زیاد
کاهش ولتاژ در زمان دشارژ

باتری یو پی اس سیلد اسید :

از جمله رایج ترین باتری های قابل استفاده در UPS ها باتری سیلد اسید می باشد.که دارای تکنولوژی VRLA می باشد. دو نوع AGM و GEL از انواع آنها می باشد.با توجه به شرایط می بایست نوع مناسب آن را انتخاب نمود.

مزایای باتری سیلد اسید :

-قدرت جریان دهی بالا
-پایین بودن قیمت

معایب سیلد اسید :

-عملکرد نامناسب و حساس بودن در زمان دشارژ
-وزن بالا
-حجم زیاد

شرکت آروند آویژه پارسیان در زمینه سرویس و نگهداری از یو پی اس ها و تهیه لوازم جانبی و باتری و … خدمات بسیار جامعی را ارائه می دهد. در صورت نیاز به مشاوره با ما تماس حاصل نمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Verified by MonsterInsights