انواع یو پی اس و مزایا و معایب آنها شامل چه مواردی است :

انواع یو پی اس و شرح و بررسی آنها :

انواع یو پی اس و بررسی آنها در این مقاله به شما بسیار کمک می نماید که انتخاب درستی را داشته باشید. و خرید بسیار خوبی را داشته باشید.در تامین برق مورد نیاز تجهیزات مورد مصرف مدل های مختلف ups توانایی های متفاوتی دارند. با توجه به توان دستگاه و میزان شارژ باتری ها و باتری ها این توان متفاوت می باشد.

ups آفلاین :

برای رایانه های شخصی عموما از ups های آماده به کار یا آفلاین استفاده می گردد. این دستگاه ها امروزه منسوخ شده اند. مانند واسط الکتریکی عمل می کنند و به عبارتی دیگر دستگاه های مصرف کننده را مستقیما به منبع تغذیه ac متصل می نماید.هنگامی که ولتاژ برق به کمتر از آن سطح مورد نظر برسد. و یا زمانی که به طور کامل قطع گردد. مسیر اینورتر جایگزین آن می گردد. از طریق سیستم سوئیچینگ انرژی موجود در باتری به اینورتر انتقال داده می شود و بعد از آن که به جریان ac تبدیل گردید به مصرف کننده می رسد.اینورترها هنگامی که منبع اصلی دچار مشکل شده باشندشروع به کار می کند. بعد از برقراری شرایط عادی مکانیسم سوئیچینگ دوباره اینورتر را از مسیر خارج می نماید.

مزایای آفلاین ups:

-هزینه کم
-کوچک بودن
-درحالت آماده به کار بی صدا می باشد.
عملکرد و توانایی بالا

آشنایی با یو پی اس APC

معایب ups آفلاین :

-فاصله انتقال
-ولتاژ فیلتر نشده است و دستگاه الکترونیکی متصله به آن تغذیه می گردد.

یو پی اس لاین اینتراکتیو :

عملکرد این مدل نیز مشابه با مدل آفلاین می باشد.فیلترهای افزایش و کاهش ولتاژ خروجی در این مدل عملکرد بهتری دارد. زمانی که ولتاژ کاهش یابد یا قطع گردد. اینورتر شروع به فعالیت می نماید. انرژی مورد نیاز دستگاه مصرف کننده از طریق باتری تامین می گردد.با برگشت مجدد برق خروجی به شبکه متصل می شود و اینورتر خاموش می شود. در انتقال وضعیت و استفاده از حالت باتری وقفه ایجاد می گردد.

انواع یو پی اس و

مزایای لاین اینتراکتیو :

-هزینه کم نسبت به آنلاین ups
-عملکرد محافظتی بهتر
-حفاظت از افزایش ولتاژهای با دامنه بالا
ایجاد حرارت کم توسط ups

معایب ups لاین اینتراکتیو :

-نداشتن مدار اصلاح ضریب قدرت ورودی
-وابستگی فرکانس خروجی به ورودی

انواع یو پی اس و

شرکت آروند آویژه پارسیان در زمینه سرویس و نگهداری ups و تهیه لوازم جانبی خدماتی کامل ارائه می دهد. در صورت نیاز به مشاوره با ما تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Verified by MonsterInsights