مرکز داده Intel در شهر ریو رانچو

مرکز داده Intel

مرکز داده Intel

شرکت اینتل یک مرکز داده پیشرو به شمار آمده. که با باز سازی ساختمان قدیمی قطعات الکتریکی توانسته است مرکز داده Intel را بنا نماید.

این مرکز داده ماژولار که آن را به صورت توسعه پذیر ساخته اند، ظرفیت بالایی داشته و بازهی آن بسیار چشم گیر است.

مهندسان این تاسیسات توانسته اند در این پروژه از مرکز داده شبه کلاس دو، عملکرد کلاس چهار به دست آورند.

ظرفیت‌ بالای این مرکز داده به بهره گیری از فناوری چند هسته ای اینتل امکان پذیر شده است. این در حالی است که هر روز در حال توسعه یافتن است اما برای افزایش، نیازی به فضا ندارد!

این مرکز داده را زمانی ساخته اند که هنوز هیچ کس تاسیساتی این چنینی و با ظرفیت بالا نساخته بود.

به همین خاطر هر تجهیزاتی و راهکار هایی که در آن زمان مورد نیاز بود، اینتل خودش همه را به وجود آورد.

در جهت فراهم ساخت سرمایش این دیتا سنتر، از رک بسته هواکش دار که اختراع خود اینتل به شمار می آید، استفاده شده است هم چنین برای آن از روش دالان گرم بسته استفاده شده است.

به همین خاطر در سالن های این دیتا سنتر، هیچ نقطه داغی به وجود نخواهد آمد. لازم به ذکر است که این تاسیسات بدون سقف کاذب است و می تواند در دمای عملیاتی 35 درجه تا 37 درجه فعالیت داشته باشد.

اگر تصمیم دارید که بیش تر و بهتر با زیر ساخت ها و تاسیسات این مرکز داده و دیتا سنتر آشنا شوید، می توانید آروند آویژه را تا انتهای این مطلب همراهی کنید.

آشنایی بیش تر با مرکز داده اینتل

اینتل به عنوان یک نوآور در صنعت دیتا سنتر شناخته شده است. چرا که این شرکت‌به طور معمول چهار چوب های معمول را شکسته و از آن ها فراتر می رود. در این صورت است که می تواند از زیر ساخت فیزیکی و سخت افزار ها، بازدهی و عملکرد بیش تری را در محیط های سرور به دست آورد.

مهندسان این شرکت توانسته اند تا رک بسته را اختراع کنند. در این صورت موفق شده اند تا بهره وری سیستم سرمایش را بهبود ببخشند.

مهندسین‌ این شرکت، ساختمان هایی را ساخته اند که می توانند از گرمای هدر رفته در سرور ها به طور مجدد استفاده کنند. حتی سخت افزار ها را تا چندین ماه در مکان مرطوب و غبارآلود به کار گرفته اند تا بتوانند بر خلاف بیش تر دیتا سنتر ها، عملیات را بدون نظارت دقیق بر هوای محیط انجام دهند.

در این صورت در مصرف انرژی تا حد چشم گیری صرفه جویی شده و باعث اطمینان پذیری سرور ها می شود.

تمامی نتایج به دست آمده از آزمایش های این شرکت، به عنوان یک الگو از مرکز داده به شمار می آید. چرا که هم ظرفیت برق بسیار زیاد دارد و هم از سیستم سرمایش هوای بهینه استفاده کرده است. هم چنین شبکه و رایانش و ذخیره و مولفه های تاسیساتی را به طور کلی شامل می شود.

با دیتا سنتر Intel بیش تر آشنا شوید:

اینتل در سال 2005 میلادی، در ریو رانچو در ایالت نیومکزیکو، ساختمان 25 ساله ای را که پیش تر کارخانه تولید تراشه سیلیکونی برای مرکز داده بود را، باز سازی نمود.

سپس توانست طراحی دیتا سنتر پر بازده و پر ظرفیت خود را برای نخستین بار در آن جا اعمال نماید. این مکان هم اکنون تاسیساتی است با 623 متر مربع سالن سرور که به علت ظرفیت برق 8 مگاواتی 36 کیلووات بر رک، بیش از 22 هزار سرور را تنها در 268 رک جای داده است.

در ساختمان نام برده شده، دو محیط سرور مجزای دیگر هم وجود دارد. یکی از آن ها دارای فضای معمولی، با کف کاذب به مساحت 370 متر مربع، به هم رها دالان های هوای گرم و سرد می باشد.

این فضا با 7 الی 10 کیلووات برق در هر رک، مشغول به فعالیت می باشد.

ساختمان دیگر، فضایی است با مساحت 5600 متر مربع که آن را در جهت نصب ابر رایانه 28 رکی و محهز به سرمایش مایع، خالی نگه داشته اند.

مشخصات تاسیسات مرکز داده Intel

نام سازمان: اینتل

مکان: آمریکا، ایالت نیومکزیکو، ریو رانچو

شروع به کار: سال 2006 میلادی

ویژگی های چشم گیر تاسیسات: بازسازی ساختمان کارخانه تولید. ویفر های الکتریکی و تبدیل آن به دیتا سنتر، اولین مرکز داده .دارای رک های مجهز به هواکش برای خارج کردن کامل هوای گرم و بهبود دادن بهره وری سیستم سرمایش

مدت طراحی و ساخت این تاسیسات: 20 ماه

مساحت: در حدود 1700 متر مربع که شامل حدود 620 متر مربع سالن سرور می باشد.

برق: اتصالات افزونه به شبکه توزیع برق، ظرفیت فاوای قابل استفاده 8 مگاواتی

ربته بندی: کلاس دو

تعداد رک ها: 268 رک

ظرفیت برق: میانگین 24 کیلووات در هر رک، حداکثر 36 کیلووات

زیر ساخت: عبور کل تاسیسات از بالا. جدا بودن ‌مسیر کابل مسی از مسیر فیبر، توزیع برق از باسبار های موازی، بی نیاز از کف کاذب

سیستم سرمایش: سرمایش با هوا، به وسیله رک های بسته. دارای هواکش برای خارج نمودن هوای گرم، محل هوا ساز ها در طبقه بالای سالن سرور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Verified by MonsterInsights