upsدیتاسنتری و اهمیت خرید آن در مراکز داده :

سیستم خنک کننده مراکز داده

upsدیتاسنتری و نوع آن در مراکز داده :

upsدیتاسنتری به عبارتی دیگر منظور همان یو پی اسی می باشد که در مراکز داده یا دیتاسنتر ها مورد استفاده قرار می گیرد.همه وبلاگ ها و سایت هایی که امروزه مورد استفاده قرار می گیرند. که از آنها جهت دریافت اطلاعات بیشتر با محیط اطراف استفاده می گردد.جهت دسترسی به آنها نیاز به مکان هایی دارند تا اطلاعات در آنجا به شکلی آنلاین و در دسترس ذخیره گردد.

به مکان هایی که جهت ذخیره سازی اطلاعات و داده های بسیار زیاد مورد استفاده قرار می گیرد دیتا سنتر گفته می شود.امروزه اکثر کشورها این شرایط را دارند تا با ایجاد دیتاسنترهای اختصاصی سرعت و امنیت انتقال داده ها را بسیار زیاد نمایند.

upsدیتاسنتری

میزان مهم بودن خرید یو پی اس در دیتاسنتر :

باتوجه به این که اطلاعات هزاران و بلکه میلیون ها سایت و شبکه در دیتاسنترها نگهداری می گردد.عدم کارکرد دائم و بدون وقفه حتی یک بخش از یک سرور سبب ایجاد خطرات بسیاری مانند از دست دادن داده و یا خرابی دستگاه ها می گردد.قطعی ناگهانی برق از جمله معضلاتی است. که در بسیاری از دیتا سنترها دیده شده است.

ویژگی های دیتاسنتر

برای کارایی بهتر سرورها در دیتاسنترها نیاز به نیروی برق بدون وقفه است. که این برق توسط upsدیتاسنتری تامین می گردد. و به عبارتی دیگر یو پی اس ها سبب جلوگیری از قطعی برق شهری و جلوگیری از نوسانات و تغییرات فرکانس در دیتا سنترها می گردند.

کاربرد یو پی اس :

هر سروری که در دیتاسنترها وجود دارد از قطعاتی تشکیل شده است که به نوسانات برق بسیار حساس می باشند.با توجه به اینکه این سرورها بایستی به شکل 24 ساعته فعالیت نمایند. این احتمال وجود دارد که با نوسانات برقی بسیاری از قطعات آن دچار سوختگی گردد. و از کار بیفتد.
خنک سازی در مراکز داده از جمله مبحث های مهم دیگر است. که بایستی مورد توجه قرار گیرد.به دلیل فعالیت 24 ساعته سرورها میزان دما در مراکز داده بسیار زیاد می گردد. که توسط سیستم خنک کننده بایستی مورد تنظیم و کاهش قرار گیرد.

upsدیتاسنتری

با قطع شدن برق این مشکل نیز امکان دارد ایجاد گردد که سرورها با افزایش دما از کار افتاده و خسارت های جبران ناپذیری در مراکز داده ایجاد گردد. و بسیاری از برنامه ها و داده ها از دست برود.
وجود یو پی اس در مراکز داده از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که سبب می گردد. از تمامی این خسارات جلوگیری نماید و برقی بدون وقفه را جهت بهبود عملکرد تجهیزات در اختیار سیستم ها قرار دهد.

یو پی اس APC و

شرکت آروند آویژه پارسیان در زمینه مراکز داده و سرویس و نگهداری یو پی اس ها خدمات بسیار جامعی را ارائه می دهد. در صورت داشتن هر سوالی در این زمینه با مشاوران ما تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Verified by MonsterInsights