apc ups و یو پی اس ماژولار چه ویژگی دارد :

apc ups و یو

apc ups و یو پی اس ماژولار :

apc ups و یو پی اس های دیگر دارای ویژگی هایی هستند که به اختصار شرح میدهیم. یو پی اس apc از برندهای بسیار معروف است که جهت زیرساخت های حفاظت برق به عنوان استاندارد صنعتی مورد توجه می باشد. شرکت اشنایدر الکتریک شرکت ای پی سی را در سال 2007 و آن را با یو پی اس mge ترکیب ادغام کرد و واحد تجاری انرژی و خدمات اشنایدر الکتریک را تشکیل داد. 12000 فرد به استخدام این شرکت درآمد که همین رقم بیانگر بزرگ بودن این شرکت است. اشنایدر الکتریک در سال 2011 ای پی سی را به عنوان یک برند تولید نمود.

apc ups و شناخت

یو پی اس apc:

این یو پی اس با ارائه راه حل های منبع تغذیه بی وقفه حداکثر در دسترس بودن تجهیزات الکتریکی را ضمانت می نماید. علاوه بر آن بیانگر این است که سبب محافظت و جلوگیری از ایجاد آسیب به وسایل مهم شما گردد. پشتیبانی از زیرساخت های حیاتی مهمترین وظیفه apc است. امروزه در منازل نیز برای حفاظت کردن از وسایلی مانند رایانه ها و دوربین ها مداربسته امنیتی و سینمای خانگی و حتی کنسول های بازی از یو پی اس استفاده می شود. با این کار apc از تغییرات ولتاژی و نوسانی نیز ممانعت می نماید. و برق سالم و بی وقفه ای را در اختیار کاربران قرار می دهد.

انواع apc یو پی اس :

-symmetra lx:

برای سرورها و برنامه های کاربردی شبکه از این نوع یو پی اس استفاده می شود. دارای پیکربندی توانی از 4 تا 16 کیلو ولت آمپر هستند. در مراکز داده با داشتن ویژگی هایی مانند برق قابل تعویض توسط کاربر و قابل تعویض بودن داغی و باتری و ماژول های هوشمند و همینطور مدیریت یکپارچه سبب حفاظت از تجهیزات می گردند.

یو پی اس apc و خطاهای

-اسمارت یو پی اس :

برای مصرف های اداری و خانگی قابل استفاده هستند. از واحدهای کوچکتری ساخته شده اند. مانند نسخه رکمونت استفاده می شوند. به جز سری smart ups rt و srt واحدهای اسمارت یو پی اس تعاملی خطی می باشند. در زمانی که برق شبکه در دسترس نمی باشد خروجی های خود را از اینورتر خارج می کنند.

یو پی اس ماژولار :

استفاده از طراحی دوگانه برای مدت طولانی توسط مراکز داده انجام شده است. شارژ باتری توسط تبدیل جریان ای سی به dc صورت می گیرد. و این جریان دوباره به ac تبدیل می شود. جهت ایجاد سیستم های با ظرفیت بالا ups ها از ماژول های بسیار بزرگ استفاده می کنند. و یا جهت انجام بارگیری n+1 آن را مورد استفاده قرار می دهد. به کارگیری ماژول های کوچک از 10 تا 50 کاوا نیز امروزه جهت ساخت سیستم یو پی اس بزرگ دیده شده است.

مزایای ماژولار :

رویکرد ماژولار دارای توانایی رشد ظرفیت و کم کردن هزینه برای نگهداری و قابلیت تعویض هستند. و این امکان وجود دارد که برای تعمیر یا مبادله بوسیله کاربران به کارخانه بازگردانده شود. از مزایای بالقوه ماژولار کارایی می باشد. هنگامی که یو پی اس با بالاترین کارایی به ظرفیت حداکثری خود می رسد. بیانگر بالا بودن کارایی آن است. همانند زمانی که در صورت افت بار کارایی نیز کم و افت می کند.

معایب سیستم ماژولار :

تمایل سیستم های کوچکتر ماژول به نصب به شکل کابینت اضافی به معنای استفاده از فضای بیشتر و وزن بیشتر است. که برحسب سیم کشی مدارهای توزیع و ردیف های کابینه این استفاده متفاوت است. و به طور کلی از معایب این سیستم است.

یو پی اس apc و تجهیزات آن

به کار بردن باتری سرب اسید :

به کار بردن باتری های سرب اسید در مراکز داده از مورد دیگر آن است چرا که این باتری ها برای یو پی اس اصولا قابل استفاده هستند و ممکن است منجر به خطای خاص و افزایش محدودیت های طول عمر شود. استفاده از باتری سرب اسید در مرکز داده بزرگ عملی نیست. چرا که برای راه اندازی دی سی در هر فاصله به سیم کشی بزرگ مس نیاز است. که سبب افزایش هزینه ها می گردد. بر این اساس می توان از سیستم ماژولار برای نصب سیستم های بزرگ و مرکزی استفاده نمود. که انجام آن با هر باتری ممکن است.

شرکت آروند آویژه پارسیان در زمینه سرویس و نگهداری از یو پی اس های apc و mge و هووآوی دارای خدمات جامعی می باشد. همچنین این شرکت سابقه همکاری با اشنایدر الکتریک را در لیست افتخارات خود دارا است. در صورت نیاز به مشاوره با متخصصان ما تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Verified by MonsterInsights